Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(1643 niezalogowanych)
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
gagatek napisał:
Problem sam się rozwiązał.
Po prostu zapytałem siem odeważnie szefuncia, jak to jest z tymże HMS we tem przepadku, na tymże rusztowaniu podeczas pracy tynkarsko sztukatorskiej, uzasadniając swoje obawy.
Na odepowiedź nie czekałem długo.
Na drugi dzień, zobaczyłem, że na rusztowaniach nikto nie pracuje - robi - tyra.
Telefon tyże ni odebierał / pewni bateri wysiadły /
Na trzeci dzień na rusztowaniu pojawili siem goście we kaskach i normalnych ubraniach roboczych, a ja otrzymałem sms-a iż oferta pracy jest już nieaktualna.
ŻENADA
Niemniej mam prywatną satysfakcję, że chociaż paru roboli dzięki mnie nie wyłapie mandatu od inspekcji pracy.

Teraz mam zamiar napisać do szefuncia sms z zapytaniem czyże jego pracusie majom identyfikatory budowlane, tzw. "zielone karty".
A co mi tam.
Może akuratnie, ubędzie paru dzikusów w sektorze budowlanym.

Jednym slowem jestes specem od robienia sobie schodkow.
Trzeba bylo przyjsc na budowe z wlasnym kaskiem, przynajmniej mialbys prace.
W koncu po calym zyciu pracy w budownictwie, to chyba masz wlasny kask.
No i mandat to chyba placilby pracodawca, a nie pracownicy.

Ale co tam, satysfakcja ze miles racje jest najwazniejsza
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
konfidencie

Sam jesteś konfidentem i to bezsprzecznym razem z czesiowatym na tym forum .
Ja jedynie, zapytałem się spokojnie o nurtujący mnie temat.

I tylko Elise jako Inżynier w branży, odpowiedziała logicznie i na temat, a ja doszukałem się potrzebnych mi szczegółów.

Ty i tobie podobni, potraficie jedynie jątrzyć i nic ponadto.

Ja mam natomiast satysfakcję, że jednemu debilnemu szefunciowi utarłem nosa i musiał wydać należną kwotę na bezpieczeństwo podwładnych.

A za tydzień będą mieli też i Identyfikatory Budowlane.

A już dzisiaj mają odpowiednie indywidualne pisma o rejestracji w systemie.
A ty pluj jadem dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów

(SHL)
Początkujący
wtorki i czwartki 8-15,30 81548222 następnie wybierz cyfrę 1 wysłuchaj i wciśnij 9 połączysz się z informacją w języku polski .www.arbeidstilsynet.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
jak cię tam Piłsudski zwał i konfidencie forumowy
przeczytaj
Når det for eksempel gjelder bruk av hjelm, er det anleggsleder som gjør risikovurderingen. Finner han ut at det skal brukes hjelm, setter han opp skilt, og da skal det brukes hjelm på området, sier Bergsholm, og peker på skiltet som er satt opp på veggen til kontorbrakka.www.jarlsbergavis.no/nyheter/article1119381.ece
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
brawo dla Gabriela przynajniej teraz cwaniki norwegi nie beda sdie dorabiac kosztem Polakow
mam nadzieje ze masz zdjecia i wydrukowane sms y

wal z ty od razu do gazety
mozesz wyslac meila do www.arbeidstilsynet.no/ ale dolacz kopie do meila do gazet


bez prasy to to te tluki z inspekci sie nie rusza


trzeba te norewskie firmy postawic wrteszcie na bacznosc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
eśli Ty wolisz spędzić 3 dni na obserwacji zasad BHP na budowie,zamiast zapewnić sobie samemu osprzęt o wartości 1 dniówki pracy,to Ty jesteś okropnie niesamodzielny.Jesteś chodzącym związkiem zawodowym...

a co ty jestec DUPOLIZYS NORWESKI
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
fullcasco napisał:
brawo dla Gabriela przynajniej teraz cwaniki norwegi nie beda sdie dorabiac kosztem Polakow
mam nadzieje ze masz zdjecia i wydrukowane sms y

wal z ty od razu do gazety
mozesz wyslac meila do www.arbeidstilsynet.no/ ale dolacz kopie do meila do gazet


bez prasy to to te tluki z inspekci sie nie rusza


trzeba te norewskie firmy postawic wrteszcie na bacznosc

Jesteś w gorącej wodzie kąpany.
GDZIE
JA
NAPISAŁEM
Coś o firmie norweskiej w tym temacie ?.
NO GDZIE !?.

Mój opis dotyczył polskiego cwaniaczkowatego szefuncia i nikogo więcej.
Niemniej ten polaczek ma pseudo firmę oczywiście JEDNOOSOBOWĄ.

Nie jestem zazdrosny niech mu tam, ważne że teraz ludzie będą mieli ubezpieczenie.

To takie moje zboczenie zawodowe, ponieważ w Polsce byłem też i BHP-owcem, nie tylko na budowie.
ech.
Piękne i minione czasy.
To se newrati.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
huj tam jebac polakow
zarabiaja w norge niech szanuja norweskie przepisy


robiles u mnie
zrobilem ci krzywde ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
bodys napisał:
Jeśli Ty wolisz spędzić 3 dni na obserwacji zasad BHP na budowie,
zamiast zapewnić sobie samemu osprzęt o wartości 1 dniówki pracy,
to Ty jesteś okropnie niesamodzielny.
Jesteś chodzącym związkiem zawodowym...

Skąd taka pewność iż takiej uprzęży nie posiadam, w swoich zbiorach Indywidualnego BHP ?.
Ponadto dlaczego mam kupować sobie coś, co należy do psiego obowiązku pracodawcy ?.
Jak na razie to jeszcze pracuję, a że mam taką pracę iż mogę obserwować to i korzystam z tego przywileju.
Ot takie sobie zawodowe "zboczenie" etatowego obserwatora budowlanego.

Nigdy też nie popierałem żadnych związków zawodowych, ponieważ to w większości najgorsi doradcy i najlepsi kombinatorzy, garnący tylko do siebie.
Nie mam jak na razie bezwzględnej potrzeby, brania jakiejkolwiek pracy na już bo dzieciom nie ma co do garnka włożyć.
Dlatego rozważnie przyglądam się wszystkiemu dookoła.
ponieważ chcę znaleźć sobie pracę spokojną.
Jeżeli na samym początku widzę już drobne przekręty, to co dopiero jest głębiej pod dywanem ?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
widać że same poważne firmy "biją się" o ciebie flachowcu.. Kiedyś szydziłeś z ofery 30k/miesiąc dla kierowcy bo nie mogłeś sprawdzić pracodawcy, a teraz dla jednoosobowej firmy polaczka miałeś pracować (na etacie pewnie )


Warunki ci nie odpowiadały, kask wystarczyło mieć swój i byś pracował (skoro rusztowanie ok było), ale nie księżniczka focha strzeliła bo jej się pracować nie chce... dlaczego w ogóle aplikujesz na takie niepoważne firmy jak sam taki jesteś przepisowy, skanska, veidekke itd. tam od A do Z przepisów się trzymają?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok