Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

kiedy opony zimowe ??? - Norwegia

Czytali temat:
Marek Hala Jarek B darlena kolodziejczak batmanek14 . (2476 niezalogowanych)
33 Posty
Klaudia R
(nunia)
Nowicjusz
cześć , jak już wcześniej wspomniałam jestem w Norwegii od niedawna . mam pytanie na które napewno znacie odpowiedź KIEDY W NORWEGII ZMIENIAMY OPONY NA ZIMOWE ?
A DRUGIE PYTANIE TO : O CO CHODZI Z TYM PIERWSZEŃSTWEM JAZDY Z PRAWEJ STRONY ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
nunia napisał:
cześć , jak już wcześniej wspomniałam jestem w Norwegii od niedawna . mam pytanie na które napewno znacie odpowiedź KIEDY W NORWEGII ZMIENIAMY OPONY NA ZIMOWE ?
A DRUGIE PYTANIE TO : O CO CHODZI Z TYM PIERWSZEŃSTWEM JAZDY Z PRAWEJ STRONY ?
1- kiedy warunki atmosferyczne tego wymagają 2- o to samo co i w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Klaudia R
(nunia)
Nowicjusz
napewno nie ma daty kiedy jest to wymagane ??? co do prawej strony to w Polsce jest inaczej , na głównej drodze nie zatrzymujesz sie i nie przepuszczasz kierowców z bocznej drogi a tutaj tak ......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
nunia napisał:
napewno nie ma daty kiedy jest to wymagane ??? co do prawej strony to w Polsce jest inaczej , na głównej drodze nie zatrzymujesz sie i nie przepuszczasz kierowców z bocznej drogi a tutaj tak ......Jeśli masz kolce to 1 listopada. Mnie się wydaje że Ty nie zawsze wiesz czy akurat jesteś na głównej drodze. Nie martw się, praktyka czyni mistrza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Klaudia R
(nunia)
Nowicjusz
dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
No w Norge jest bardziej restrykcyjnie niż w Polszy.
Tu w małych miastach prawa strona to obowiązek,
z praktyki to nawet jak ktoś wyjeżdża z podporządkowanej to się takiego przepuszcza o ile jest widoczny.
To samo na rondzie, ten który już na nim jest, ma bezwzględne pierwszeństwo, poza pasami dla pieszych. jak chce z ronda wyjechać.
Pamiętaj iż kolizja na pasach nawet z winy pieszego to zabrane prawo jazdy nieraz nawet dożywotnio.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
w Polsce polactwo nie wie ze prawie zawsze nalezy ustapic pierwszenstwa osobie z prawej strony, tylko patrzy ktora droga szersza
jak szersza to wazniejsza
w Norwegii zawsze na drodze jest zaznaczone
czy droga jest z pierwszenstwem przejazdu
jesli jest to sie nie ustepuje
jesli nie jest to trzeba ustapic miejsca na szerokiej szosie wiesniakowi wjezdzajacemu z polnej drogi z prawej strony
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
jesli nie jest to trzeba ustapic miejsca na szerokiej szosie wiesniakowi wjezdzajacemu z polnej drogi z prawej strony

znowu klamiesz smalcowniku
szkodzisz Polakom
nawet nie znasz definicji skrzyzowanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
fullcasco napisał:
jesli nie jest to trzeba ustapic miejsca na szerokiej szosie wiesniakowi wjezdzajacemu z polnej drogi z prawej strony

znowu klamiesz smalcowniku
szkodzisz Polakom
nawet nie znasz definicji skrzyzowanie

zebys sie Chamie nie zdziwil kiedy
tylko przy wjezdzie na polna droge musi stac slupek z nazwa ulicy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
zebys sie Chamie nie zdziwil kiedy
no zdziwic sie mozna znajac sposob jazdy norwegow
pomimo ze wyjazd z drogi polnej nie spelnia definicji skrzyzowania i zasada prwej reki nie ma zastosowania


codziennie wyjezdzam na skrzyzowaniu z pasami dla pieszych i wysepka i tabliczka z nazwa ulicy i zawsze przepuszczam auta z lewej strony pomimo ze mam pierwszenstwo /ulica jest dluga na km /wole stracic 10s niz klepac auto z lewej strony
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok