Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

862 Posty

(6e6)
Maniak
Wujek masz racje. W zasadzie chyba najlepiej dnb gdyz te odzialy ma wszedzie. Np ja z tego sparebank1 to moge powiedziec ze jak np. zalozycie sobie w oddziale Oslo & Akershus np. w miejscowosci Ski to gdy bedziecie chcieli cos zalatwic w banku i np pojdziecie do sparebank1 np. oddzial modum to wam powiedza ze wszystko trzeba zalatwiac w oddziale gdzie zalatwialiscie konto. Tak samo jak sie logujecie do nettbanku to musi byc Oslo & Akershus gdyz np. z strony modum po wpisaniu swojego fødselsnummer, kodebrikera i hasla napisze ze nie znalazlo.

Co do dnb co znajomy zmienial z sparebank øst to najpierw dostal vise electron na 3 mies a potem dopiero zwykla debetowke z ID. A chlop juz tu nascie lat z fast jobbem.

Ja tez zastanawiam sie nad dnb gdyz maja te co roczne darmowe bilety na narty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(djramzes)
Początkujący
A w Norwegii nie jest tak że Visa nie wszędzie działa nie lepiej mieć MasterCard? i teraz nie wiem czy DNB czy Nordea
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(djramzes)
Początkujący
Z tego co tutaj radzicie Nordea jest lepsza, jest zestawienie jakieś opłat za prowadzenie konta za kartę, opłaty za przelewy do Polski, opłata za przewalutowanie itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
No właśnie Visa jest bardziej uniwersalna.
Prosty przykład: mając Visę w każdym dagligvare robisz sobie bez problemu wypłatę gotówki w kasie. Oczywiście mówimy o prawdziwej karcie Visa. Natomiast z M-Card róznie bywa, system często się wywala i możesz jedynie zapłacić za zakupy. Naprawdę wiem o czym mówię, bo sam przez rok pracowałem w Rimi na kasie, a moja żona pracuje tam do dziś...
I nie pytaj, dlaczego Visa chodzi bez problemu a M-Card sie wywala, bo nie mam pojęcia - tak po prostu jest i już. Podobnie jak nie wiem dla czego problemy z kartami wystawionymi przez DnB są częste, ale tylko do godziny 9:00 rano, potem chodzą idealnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(djramzes)
Początkujący
Nie wiem co się dzieje ale nie mogę przejść do innej karty tego tematu niz 1 (pierwsza) nie widzę co mi ludzie odpisali ;/ te nowe forum ma jakieś błędy, wszędzie indziej mogę pisać i widzę co dalej się dzieje a w tym temacie nie mogę opuścić pierwszej karty rozmowy ;/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(djramzes)
Początkujący
Janie dzięki za bardzo życiowy przykład Praca w Rimi to chyba dobra praca to i na pewno jest ogromny kontakt z kartami płatniczymi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok