Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
to wyglada na szukanie porady na forum przez to firme co reklamuje
w sasiednim temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Dariusz S
(dreamstars)
Początkujący
mam taką zasadę, że jak nie mam o czymś pojęcia to się nie wypowiadam. Ale akurat system podatkowy i zasadę działania rozumiem ze względu na wykształcenie jak i prowadzenie firm w kraju i za granicą. Urząd skarbowy działa na swoich zasadach a przedsiębiorca na swoich i nie zawsze to się pokrywa więc tak jak napisałem wcześniej, jeżeli udowodni że nie zarobiła tyle ile wychodzi z ryczałtu to nie musi żadnego podatku płacić, a jeżeli coś zostało jej zabrane nie słusznie to zostanie zwrócone. Ja wiem, że to brzmi niewiarygodnie dla nas Polaków ale dlatego nie ma mnie w kraju...
Ważne aby jej osobistą sprawę przeją norweski księgowy który zna specyfikę prawa jak i standardy w swoim kraju. Na adwokata jest zdecydowanie za wcześnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
kasiaadamska napisał:
witam,
PRowadzilam dzialalnosc w norwegii w latach 2013 - 2014, Tyle przyszlo podatku ze musialam ja zamknac. Jednakze pomimo iz zostala zamknieta jakos w 03/2014 to nadal przychodzi mi do zaplaty jakis forkestrudd - teraz na 03/2015 to jest 47 000. Czy ktos moze wie co z tym zorbic ? Czy mozna oglosic cos w rodzaju upadlosci konsumenckiej ? Mama obecnie zdluzenie podatkowe na cr. 300 000, sama nie wiem skad to sie wzielo, ale nie mama z czego tego zapalcic.
Jakie konsekwencje moga mi za to grozic ? Czy moga mnie wedelegoeac - znaczy wydalic do Polski ? czy moga mnie zamknac w wiezieniu ?
Co moge zrobic w tej sytuacji ?
Pomocy


Mnie zastanowilo to tajemnicze .... forkestrudd

Jezeli zastapic je bardziej pasujacym w tym miejscu forskuddsskatt, to by wyjasnilo sytuacje.
Byc moze Kasia zadeklarowala jaka kwote bedzie zarabiala i o tym czym predzej zapomniala. Urzad skarbowy jednak zapamietal i wysylal jej kolejne terminy do zaplaty. Kasia to ignorowala, nie zmienila kwoty na nizsza, nie placila, a sumka z poprzedniego roku sie uzbierala. Malo tego, w tym roku rowniez nie powiadomila urzedu skarbowego, ze firmy nie prowadzi, to i kolejne terminy przychodza z automatu......... Moze juz czas, droga Kasiu zlikwidowac firme, pofatygowac sie do skattu i powiedziec, ze nie masz przychodu z prywatnej dzialalnosci, a w roku 2013 i 2014 zarobilas tyle a tyle i od tego zaplacic podatek....... bo podejrzewam, ze zeznania podatkowego tez nie zrobilas w zeszlym roku, a jezeli dostalas jakis papierek ze skattu, to czym predzej o nim zapomnialas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kasiaadamska napisał:

Jakie konsekwencje moga mi za to grozic ? Czy moga mnie wedelegoeac - znaczy wydalic do Polski ? czy moga mnie zamknac w wiezieniu ?
Co moge zrobic w tej sytuacji ?
Pomocy

Niestety urzad podatkowy nigdy nie zapomni. Jak nie zaplacisz, to i za 30 lat beda ciebie scigac.
Watpie, ze wydala ciebie z Norwegii - w koncu ciezej odzyskac pieniadze poza Norwegia niz w Norwegii.
Watpie tez, ze wysla ciebie do wieziena - w wiezienu kosztujesz panstwo wiecej niz twoje dlugi, no i nie zarabiasz.

Makaryna dala ci bardzo rozsadna porade, wiec zacznij od niej - zamknij najpierw swoja dzialalnosc i idz nastepnie do udzedu podatkowego, by wyjasnic sytuacje. Jest zawsze mozliwosc rozlozenia zaleglej sumy na raty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty

(Prodiz)
Początkujący
Elise napisał:
kasiaadamska napisał:

Jakie konsekwencje moga mi za to grozic ? Czy moga mnie wedelegoeac - znaczy wydalic do Polski ? czy moga mnie zamknac w wiezieniu ?
Co moge zrobic w tej sytuacji ?
Pomocy

Niestety urzad podatkowy nigdy nie zapomni. Jak nie zaplacisz, to i za 30 lat beda ciebie scigac.
Watpie, ze wydala ciebie z Norwegii - w koncu ciezej odzyskac pieniadze poza Norwegia niz w Norwegii.
Watpie tez, ze wysla ciebie do wieziena - w wiezienu kosztujesz panstwo wiecej niz twoje dlugi, no i nie zarabiasz.

Makaryna dala ci bardzo rozsadna porade, wiec zacznij od niej - zamknij najpierw swoja dzialalnosc i idz nastepnie do udzedu podatkowego, by wyjasnic sytuacje. Jest zawsze mozliwosc rozlozenia zaleglej sumy na raty.


Znam typa co mu sie nie chcialo placic, uzbieralo sie ok. 1mln NOK zaleglosci. Obecnie siedzi w domu z branzoletka u kostki, tylko do pracy moze chodzic. Skatt mu prawie cala pensje zajal, pracuje i splaca. A taki cwany byl.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok