Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kurs na przewóz osób i na przewóz rzeczy z Polski? - Norwegia

Czytali temat:
janusz janusz miroslaw wojtkowski Łukasz Truskolawski radek gasiorowski Marek Wróbel rusek211282@interia.pl Dawids1 Kamila21 Pablosss899 bernadetka09 (2432 niezalogowanych)
1 Post
krzysztof ignaszak
(kaliszanin)
Wiking
Kochani ,Kochane . Powiedzcie mi czy kurs na przewoz rzeczy i osob (kat C i kat D) robiony w Polsce jest wazny w Norwegii? Jesli tak to co trzeba zrobic by byl uznany? Posiadam polskie prawko i posiadam obydwa kursy (osob i rzeczy). I pytanie nr 2 . Czy kurs na przewo osob i rzeczy robiony w Polsce jest odpowiednikiem norweskiego Yrke kompetansebevis? Wie ktos cos ? Dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
siema
tak kursy są ważne przez pięć lat, po tym czasie musisz sobie wyrobić norweskie prawko wszystko masz na www.statensvegvesen.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
KonkoN napisał:
siema
tak kursy są ważne przez pięć lat, po tym czasie musisz sobie wyrobić norweskie prawko wszystko masz na www.statensvegvesen.no


racja. Zatem pójdźmy krok dalej:

czy nie jest tak, że mając norweskie/angielskie/niemieckie ( jakiekolwiek) prawo jazdy mogę przyjechać do Polski ( bo jestem obywatelem ), zrobić kurs po czym udać się do urzędu miasta i dokonać następującego:

1. proszę pani, oto moje norweskie prawo jazdy wraz z polskim kursem na przewóz rzeczy. Proszę wymienić mi to norweskie prawo jazdy na polskie i uaktualnić wpis 95.

Po czym wracam do Norwegii z nowym polskim prawem jazdy i z nowym wpisem 95 i wymieniam ponownie na norweskie.

Czy ktoś może powiedzieć, że to nieprawda i tak się nie da ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
nie rozumiem Twojego toku myślenia - można jakoś jaśniej albo ja dzisiaj jakiś do tyłu jestem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
znajomy jeździ na autobusach i niestety ale musiał iść na przymusowy urlop żeby sobie prawko wymienić na norweskie, tego pilnuje pracodawca (bynajmniej powinien a to już temat rzeka )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
roccobarocco napisał:
KonkoN napisał:
siema
tak kursy są ważne przez pięć lat, po tym czasie musisz sobie wyrobić norweskie prawko wszystko masz na www.statensvegvesen.no


racja. Zatem pójdźmy krok dalej:

czy nie jest tak, że mając norweskie/angielskie/niemieckie ( jakiekolwiek) prawo jazdy mogę przyjechać do Polski ( bo jestem obywatelem ), zrobić kurs po czym udać się do urzędu miasta i dokonać następującego:

1. proszę pani, oto moje norweskie prawo jazdy wraz z polskim kursem na przewóz rzeczy. Proszę wymienić mi to norweskie prawo jazdy na polskie i uaktualnić wpis 95.

Po czym wracam do Norwegii z nowym polskim prawem jazdy i z nowym wpisem 95 i wymieniam ponownie na norweskie.

Czy ktoś może powiedzieć, że to nieprawda i tak się nie da ?


czy chcialbys uslyszec ze tak sie da ? czy moze ty tak zrobiles juz ? gratuluje pomyslowosci niestety nie wiem czy to mozliwe aczkolwiek slyszalem o roznych ciekawych bonusach przy zamianie dokumentow...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok