Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wypadek w pracy - Norwegia

Czytali temat:
Konrad Kozikowski Daniel Dziekoński (1894 niezalogowanych)
2 Posty
Remigiusz Koegler
(remik11)
Wiking
Miałem wypadek w pracy.Pracowalem jako malarz , spadłem z drabiny z około 4-5 metrów .Mój szef nie zawiózł mnie na pogotowie, przywiózł mnie do domu i kazał odpoczywać. Miałem problemy z oddychaniem, bolały mnie bardzo zebra.Malzonka szefa (polka) przyjeżdżają do mnie co kilka godzin ofiarować moje zebra.Powiedziala ze jeśli będę miał mdłości to mam po nią dzwonić , na szczęście nie było takiej konieczności. Przywozi la mi też leki przeciwbólowe (bardzo silne -TRAMAL ) .Odwozac mnie szef również oświadczył ze mam się nie martwić o kwestie finansowe .Po dwóch dniach zaproponowano mi ze jak chce to mogę jechać do polski odpocząć i się podłączyć. Bylem w Polsce 9 dni (wciąż na lekach przeciwbólowych ) Ponieważ bardzo zależało mi na pracy wróciłem. Przepracował em jeszcze ok 2 tygodni ale żołądek odmówił mi posłuszeństwa. Odsunąłem leki i wtedy zacząłem odczuwać skutki upadku (bóle żeber kolan i kręgosłupa ) Wiec udałem się sam do lekarza (to był legewakt -ponieważ nie mam stałego numeru personalnego ) Pierwsza diagnoza brzmiała wielokrotne złamanie żeber. Oczywiście oddałem zwolnienie lekarskie i swojemu szefowi i w NAV.W NAV kazano zgłosić mi wypadek i to uczyniłem. Na dzień dzisiejszy moja sytuacja wygląda tak : jestem 6 tydzień na zwolnieniu mój szef nie wypłacił mi chorobowego a NAV także mi nie płaci ponieważ pracodawca nie zgłosił wypadku i nie chce tego uczynić. Mam kolejne 5 tygodni zwolnienia (prawdopodobnie mam uszkodzoną lekotke kolana i coś z kręgosłupem ) Wykażą to kolejne badania .Nie wiem jak zmusić szefa żeby zgłosił wypadek do NAV i do wypłacenia chorobowego ? Wypadek zgłosiłem 9 września a pracodawca wypowiedział mi umowę 15 września Czy należy mi się chorobowe od pracodawcy ? Proszę pomóżcie ! Jestem w norwegii 5 miesięcy nie znam tutejszych przepisów.
Zgłoś wpis
281 Postów

(grzes333)
Stały Bywalec
Bylem w Polsce 9 dni
lekarza tam juz nie bylo
NAV także mi nie płaci ponieważ pracodawca nie zgłosił wypadku
a co to ma do placenia ?placa za zwolnienie nie za wypadek

wypadek mozesz sam zglosic nie musi tego robic pracodawca
a szefowi powoiiedz ze jak do jutra nie da kasy to zglosisz to na politi i do inspekcji pracy a kopie wyslesz do gazet

.Malzonka szefa (polka) przyjeżdżają do mnie co kilka godzin ofiarować moje zebra.

co te polonorki to ja nie wiem
Zgłoś wpis
2 Posty
Remigiusz Koegler
(remik11)
Wiking
Powiedziano mi w NAV ze dopóki pracodawca nie zgłosi wypadku -nie będę miał wypłacone go chorobowego
Zgłoś wpis
281 Postów

(grzes333)
Stały Bywalec
to idz do adwokata pewnie ciotka szefa pracuje w nav
Zgłoś wpis
36 Postów
Marta F
(MartaF)
Nowicjusz
Panie Remigiuszu,

przez pierwsze 16 dni zwolnienia chorobowego pieniądze wypłaca pracodawca, po upływie tego czasy środki wypłaca NAV. Pracodawca ma obowiązek wypłacić pieniądze, a to czy zgłosił wypadek czy nie nie ma tu żadnego znaczenia. Jeśli tak Panu powiedziano w lokalnym oddziale NAV-u, to może warto skontaktować się z NAV Internasjonalt

Oczywiście wypadek należy swoją drogą zgłosić w NAV i może Pan to zrobić samodzielnie na tej stronie, nie musi Pan czekać aż pracodawca to zrobi.

W przypadku takich zaniedbań ze strony pracodawcy, konieczna jest pomoc adwokata w sprawie. Jeśli pracodawca dobrowolnie nie wypłaci pieniędzy, będzie musiał to zrobić po tym, jak skontaktuje się z nim prawnik.

Informator na temat praw pracownika po wypadku przy Pracy znajduje się tutaj.
Zgłoś wpis
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
heh wcale mnie to nie dziwi... typowa sytuacja....

... szef sie bal zabrac na pogotowie bo musialby placic i jeszcze bez zabezpieeczen nalezytych malowales itd...

...a ty glupi w swojej niewiedzy trzeba bylo samemu dzwonic na pogotowie policje cokolwiek!!!!

moglbys sie wykonczyc w nocy no ale co tam szef tak mowi to tak zrobie!!!!
Zgłoś wpis
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
MartaF napisał:
Jeśli pracodawca dobrowolnie nie wypłaci pieniędzy, będzie musiał to zrobić po tym, jak skontaktuje się z nim prawnik.

jak kiedyś w żydowskiego boga
tak teraz Polaki w prawnika zaczynają wierzyć
a do głowy to wam nie przyjdzie, że i pracodawca może prawnika nająć
a jak trzeba to i świadkowie się znajdą, że co innego widzieli, niż potłuczony opowiada
aj polakker, polakker
Zgłoś wpis
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
MartaF napisał:
Jeśli pracodawca dobrowolnie nie wypłaci pieniędzy, będzie musiał to zrobić po tym, jak skontaktuje się z nim prawnik.

jak kiedyś w żydowskiego boga
tak teraz Polaki w prawnika zaczynają wierzyć
a do głowy to wam nie przyjdzie, że i pracodawca może prawnika nająć
a jak trzeba to i świadkowie się znajdą, że co innego widzieli, niż potłuczony opowiada
aj polakker, polakker

potluczony to ty jestes ale nawet o tym nie wiesz
Zgłoś wpis
862 Posty

(maciejko)
Maniak
a ja powiem szczerze ze jestes jakis człowieku niedorozwinięty, pieprzysz na tym forum że żeberka bolą,że sobie połamałem..myslisz że ktos nad tobą bedzie sie tutaj użalał i jeszcze załatwi za ciebie sprawe która sam spieprzyłeś ? Nie chce Ci zapłacic to idz mu cos zrób...ma rodzine pewno..nie mozesz go zastraszyc?? Jaj nie masz ? Przestań sie użalac nad sobą tylko idz odzyskaj swoje pieniadze. Adwokat zajmie Ci pare lat przy okazji że bedzie chciałsie tego podjac ze stawka 1200 kr za godz. Friretthjelp Ci gówno pomoże
Zgłoś wpis
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
bywa tut taki grzes 333 co to zachwala drmowego adwokata...ale on nie korzysta bo za duzo zarabia, sam jestem ciekaw jak sie potoczy ta sprawa generalnie to bedzie raczej ciezka przeprawa, zarowno NAV jak i lekarze beda robic co tylko beda chcielli....
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok