Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polskie zwolnienie lekarskie a "dagpenger" - Norwegia

Czytali temat:
Marcin L Marcin Wasąg stanislaw dudziak Krystian G Tomasz werner Dariusz XXX BLOKS1980 BLOKS szczygiel zbigniew Piotr Pankiewicz (1880 niezalogowanych)
1 Post
Marcin Bittern
(Martin76)
Wiking
Witam
Może ktoś będzie znał odpowiedz na moje pytanie,mianowicie: jestem na zasiłku od prawie roku,aktualnie musiałem pojechać do Polski no i niestety się rozchorowałem,posiadam zwolnienie lekarskie L4,z korespondencji z NAV wynika,że jeśli chce otrzymywać zasiłek chorobowy wystarczy przetłumaczyć zwolnienie i wraz z formularzem "Oświadczenie do zagranicznych zwolnień lekarskich" przesłać do NAV drogą elektroniczną lub pocztą.
Jednak na stronie NAV jest już informacja,że do do w/w dokumentów muszę dołączyć formularz E116-od lekarza oraz E115 od ZUS-ten formularz ponoć wysyła ZUS do NAV.
Czyli jak widać pomiędzy korespondencją z NAV a oficjalną stroną są dosyć duże różnice.
Czy ktoś może był w podobnej sytuacji?
Może ktoś wie ile w takim przypadku trwa cała biurokracja?-mam na myśli jak długo NAV to rozpatruje.
Będę wdzięczny za jakieś informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Tomasz --------------
(_Whatever_)
Wiking
Ja tez bylem na L4 w Polsce. Musiałem przejść operacje nogi. Zwolka 6tyg chyba w sumie. Po przyjeździe wykonałem telefon do navu z pytaniem co i jak. Pani powiedziała mi że mam się udać do swojego lekarza pierwszego kontaktu i poprosić go o odpowiednik norweskiego L4. Tak też zrobiłem. Lekarz poprosił tylko o opis choroby jaka operacja potem to przetłumaczyłem i dałem lekarzowi. Dostałem norweskie zwolnienie na taki okres jaki był na polskim L4.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Polskie zwolnienie lekarskie musi być przesyłane do NAV Internasjonalt przez ZUS.

ZUS-owi trzeba dostarczyć:

-zwolnienie lekarskie
-wypełniony egenerklæring (oświadczenie własne)
-druk E-115 (to wypełnia ZUS)

Czas oczekiwania według informacji z NAV to do 7 tygodni, ale na ogół trzeba się przypominać i cała procedura może trwać dłużej.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok