Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Tu nacieszysz się letnią pogodą: przegląd kąpielisk w Norwegii Życie w Norwegii
Maja Zych 04 sierpnia 2018
08:00

Tu nacieszysz się letnią pogodą: przegląd kąpielisk w Norwegii

Skomentuj
Dzięki wspaniałym warunkom miłośnicy pływania na desce odwiedzają Unstad przez cały rok fotolia.pl/royalty free
Tegoroczne lato należy w Norwegii do jednych z najcieplejszych w historii, co daje świetne warunki do spędzania czasu nad wodą. Nad fiordami nie brakuje pięknych piaszczystych plaż i malowniczych widoków. Na wielu z nich powiewa biała flaga, którą mogą poszczycić się jedynie miejsca najlepiej dbające o środowisko, bezpieczeństwo i jakość wody.
W artykule przedstawiamy niektóre z najpopularniejszych norweskich plaż, które przyciągają nie tylko Norwegów, ale też zagranicznych turystów.
Reklama

Plaża miejska w Kristiansand

Położona w centrum, tuż przy promenadzie, kusi nie tylko lokalizacją. Oprócz piaszczystej plaży dla chętnych dostępne są także boiska do siatkówki, miejsca do łowienia ryb i punkty widokowe. Jest to miejsce, w którym można spędzać czas z rodziną i ze znajomymi bez konieczności ruszania się za miasto.

Hvalstrand w Asker

Jedną z głównych atrakcji kąpieliska Hvalstrand jest wieża do nurkowania z lat 30. – cała plaża została jednak odnowiona i co roku przyciąga mieszkańców stolicy oraz okolic. Czysta woda i rozległe tereny zielone wraz z piaszczystą plażą zachęcają do spędzania tam wolnego czasu. Na miejscu oprócz kąpieliska znajduje się też parking i restauracja.

Śnieżnobiała plaża w Unstad

To miejsce na Lofotach, które skradło serca surferów z całego kraju – dzięki wspaniałym warunkom miłośnicy pływania na desce odwiedzają północ Norwegii przez cały rok. Latem plażę Unstad wybierają także fani mniej aktywnego spędzania czasu nad wodą.

Helleneset w Bergen

Pod tą nazwą kryje się popularne kąpielisko w Lønborg, które wyróżnia odkryty basen dla dzieci oraz doskonałe warunki do wspinaczki po skałach. Jest to też świetne miejsce, aby wyruszyć na wyprawę kajakiem po Byfjorden.
Helleneset to nie jest typowa plaża, ale cieszy się dużą popularnością. Można tu uprawiać wspinaczkę, pływać kajakiem, dla dzieci jest też basen.
Helleneset to nie jest typowa plaża, ale cieszy się dużą popularnością. Można tu uprawiać wspinaczkę, pływać kajakiem, dla dzieci jest też basen. fotolia.pl/royalty free

Plaża w centrum rezerwatu przyrody

Brennviksanden wyróżnia długa, piaszczysta plaża otoczona wyjątkowo piękną naturą – przez wielu uważana za jedną z piękniejszych norweskich plaż. Położona na północ od Bodø zapiera dech w piersiach wszystkim, którzy odwiedzają to miejsce podczas wakacyjnych podróży.
Borestranda na południowym-zachodzie kraju również jest idealnym miejscem dla surferów – dzięki mniejszym falom nawet początkujący poradzą sobie z tamtejszymi warunkami. W ciepłe letnie dni na plaży roi się też od wczasowiczów, którzy mogą skorzystać ze słońca na długim, piaszczystym wybrzeżu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas