Polska grupa Vader na jedynym koncercie w Oslo jako support Testamentu

Powrót
Polska grupa Vader na jedynym koncercie w Oslo jako support Testamentu

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych zespołów na scenie thrashmetalowej pojawi się w Norwegii z kapelami z Polski i Kanady.


Testament powstał w 1983 roku w Stanach Zjednoczonych. Przez ponad 30 lat swojej kariery grupa zdobyła uznanie zarówno artystycznego świata, jak i fanów. Określani liderem drugiej fali thrash metalu lat 80. mieli wpływ na wielu muzycznych naśladowców. Grupa sprzedała już 4 miliony płyt, a na koncie ma 11 albumów studyjnych. Ich ostatnie wydawnictwo to Brotherhood of the Snake z 2016 roku.


Support zapewni Vader. Założona w 1983 roku w Olsztynie grupa zyskała światową sławę i obok Behemotha jest uznawana za jeden z największych polskich zespołów deathmetalowych. Vader pod dowództwem Piotra Wiwczarka wydał do tej pory 11 albumów studyjnych, a ostatni z nich toThe Empire z 2016 roku. Będzie to jedyny występ polskiej grupy w kraju fiordów.

Przed amerykańskimi legendami wystąpi również kanadyjska grupa Annihilator, powstała w 1984 roku i zaliczana do Wielkiej Czwórki kanadyjskiego thrash metalu. Do tej pory zespół wydał aż 16 krążków, z czego ostatni  For the Demented w 2017 roku.


zdjęcia: wikimedia.org - Jonas Rogowski - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 / wikimedia.org - Cecil - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 / wikimedia.org - GoogleMe - Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 
film: youtube.com/Nuclear Blast Records

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Kategoria

Koncerty

Data

2018-03-15

Czas

19:00

Cena wstępu

425 NOK

Lokalizacja

Rockefeller Music Hall

Oslo
Badstugata 2

Bliżej nas