Poezja Wisławy Szymborskiej jako spektakl teatralny

Powrót
Poezja Wisławy Szymborskiej jako spektakl teatralny

Sztuka pt. Livet er den eneste måten zaprezentuje podróż przez życie oczami polskiej Noblistki.

Wyjątkowa premiera spektaklu z poezją Wisławy Szymborskiej w Teatrze Narodowym w Oslo. Sztuka nosi tytuł Livet er den eneste måten i jest ona w całości poświęcona twórczości polskiej Noblistki. 

Teatr Narodowy bardzo stara się o przyciągnięcie polskiej publiczności, przygotował więc specjalnie polskie napisy mówionego tekstu, które będą widoczne nad sceną w trakcie widowiska teatralnego. Dzięki spektaklowi masz możliwość zapoznania się z niezwykłą poetką, która umiejętnie mieści wszystkie aspekty życia między linijkami napisanych przez siebie wierszy.

Holenderski reżyser Jos Groenier pozostawia tekst w centrum scenicznego kolażu. Tutaj wszystkie elementy: reżyseria, scenografia, muzyka, projekcja wideo, światło i gra aktorska opierają się na słowach Szymborskiej 
 czy to wierszy, notatek czy też limeryków. To będzie więcej niż przedstawienie, to podróż przez życie według Szymborskiej.

W teatrze będą mieć miejsce również: wystawa zabawnych kolaży poetki, rodzinne warsztaty robienia kolaży oraz seminarium o twórczości Szymborskiej.


Można także odwiedzić wystawę wycinanek, która będzie prezentowana w Teatrze Narodowym. Będzie to okazja do obejrzenia zabawnych i zaskakujących prac, które poetka przez lata wysyłała do swoich przyjaciół i znajomych, a które teraz znajdują się w zbiorach krakowskiej Fundacji Wisławy Szymborskiej.

TERMINARZ SPEKTAKLI:
10.09 -> godz. 19:30
11.09 -> godz. 19:30
23.09 -> godz. 19:30
24.09 -> godz. 19:30
25.09 -> godz. 19:30
26.09 -> godz. 19:30

zdjęcie: wikimedia.org - Kancelaria Prezydenta RP - GNU Free Documentation License Version 1.2 / wikimedia.org - Juan de Vojníkov - Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
CezB Be
CezB Be 03-06-2019 22:49

Ciekawe, czy wspomną o jej twórczości z lat młodości, sławiącej Stalina i komunizm.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2019-09-10 2019-09-26

Czas

19:30

Cena wstępu

Bilet zwykły: 505 NOK / Bilet ulgowy (seniorzy): 396 NOK / Bilet ulgowy (uczniowski): 371 NOK

Lokalizacja

Teatr Narodowy w Oslo

Oslo
Johanne Dybwads plass 1

Bliżej nas