lukasze

 • Miejscowość
  w Polsce
  -
 • Miejscowość
  w Norwegii
  -
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 823
 • Posty 8

Zdjęcia (2)

0
lukasze - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
01-12-2021 06:29
dorota jaworska
5.0 (56 głosów)
3
lukasze
01-12-2021 06:28

Ciacho

Naturysta Varmt
02-05-2021 08:53

sexi

Wojtek oscar
08-11-2020 08:32

Wow

Wyślij
lukasze - dodał(a) post do tematu
01-12-2021 03:08

Praca na budowie

Witam, czy wie ktoś czy osoba bez d nummeru może dostać hms kort? Albo czy może pracować na budowlance z czymś w zastępstwie tej karty?

lukasze
01-12-2021 03:07

Nei bez d numeru nie da rady wyrobic pracodawca jest odpowiedzialny za wyrabianie karty jak nie ma d numer nie mozesz byc zatrudniony kółko się zamyka.

Onty_Ja_Gabriel_3.
30-11-2021 22:21

NataliaRajda napisał:
Niestety na d nummer trzeba czekać, mi chodzi o czas kiedy osoba już była na skatteetaten i oczekuje na d nummer,Przecież to to samo co wyżej pisałem.
NIE MASZ FIZYCZNIE -D- numeru, to NIE ISTNIEJESZ W SYSTEMIE.
To jak możesz otrzymać jakikolwiek dokument rządowy?
A takim czymś jest Owa karta.

Natalia Raaaa
30-11-2021 12:05

Niestety na d nummer trzeba czekać, mi chodzi o czas kiedy osoba już była na skatteetaten i oczekuje na d nummer,

Zobacz więcej komentarzy
lukasze - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
01-12-2021 02:59
renata gustavsen
5.0 (4 głosy)
1
lukasze
01-12-2021 02:59

Så fint

Wyślij
lukasze - dodał(a) zdjęcie
30-11-2021 06:30
lukasze
5.0 (1 głos)
Wyślij
lukasze - dodał(a) zdjęcie
30-11-2021 02:19
lukasze
5.0 (1 głos)
1
lukasze
30-11-2021 06:40

Do oddania parka rasa dverg kochin dla miłośników ptaków ozdobnych ta rasa dobrze wysiaduje idealna do naturalnego wychowu innych ptaków ozdobnych.Oddam w dobre ręce.

Wyślij
lukasze - dodał(a) post do tematu
30-11-2021 01:41

samochód na polskich tablicach rejestracyjnych

Witam wszystkich. Pewnie już ktoś kiedyś o tym pisał ale nic na ten temat nie mogę znaleźć. Pytanie brzmi dlaczego nie mogę używać swojego samochodu zakupionego w Polsce w Norwegii.Wszyscy których znam mówią ze nie mogę ale dlaczego nie mogę to nic nikt nie wie. Moze tu coś się dowiem.Pozdrawiam.

lukasze
30-11-2021 01:40

Najlepszą opcją na jazde polskim autem jest otwarcie filii w pl ktora bedzie prowadzic interesy w Norwegii jeszcze kleske żywiołową mozna wykorzystać do jazdy polskim samochodem

lukasze
30-11-2021 01:36

5.import i czasowe użytkowanie pojazdów silnikowych zarejestrowanych za granicą dla osób zamieszkałych na stałe w norwegii. warunki.

a. wspólnie z osobą uprawnioną.
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii może wjechać i tymczasowo korzystać z pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą, jeśli osoba uprawniona sama znajduje się w pojeździe.
„osoba uprawniona” oznacza osobę, która posiada ważne prawo jazdy i jest uprawniona do bezcłowego i bezcłowego importu pojazdów silnikowych do czasowego użytku zgodnie z niniejszymi przepisami.
b.transport firmowy.
w związku z odbiorem, dostawą, testowaniem, parkowaniem, wysyłką, repatriacją itp. pojazdu mechanicznego zarejestrowanego za granicą, osoba zatrudniona w firmie norweskiej może kierować pojazdem mechanicznym zarejestrowanym za granicą w imieniu osoby uprawnionej do jego używania. transport odbywa się w ramach działalności firmy.
c. wynajem pojazdów.
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii, może wprowadzić i czasowo korzystać z zarejestrowanego za granicą pojazdu wynajętego w tym kraju. łączne użytkowanie pojazdów wynajmowanych za granicą zgodnie z niniejszym postanowieniem nie może przekroczyć 42 dni w okresie 12 miesięcy.
użycie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do norwegii. tylko osoba lub osoby wymienione w umowie najmu mogą zgłosić wykorzystanie do organów podatkowych. wiadomość musi zawierać: imię i nazwisko najemcy, numer urodzenia / d-nr, dane kontaktowe najemcy, numer identyfikacyjny pojazdu, nazwę wypożyczalni, numer referencyjny umowy oraz okres, w którym pojazd silnikowy musi być używany w norwegii . dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
zarejestrowane za granicą pojazdy do wynajęcia, które nie są reeksportowane przez najemcę, muszą zostać dostarczone do przedstawiciela wynajmującego w tym kraju. w tych przypadkach, gdy przedstawiciel przejmuje pojazd silnikowy, ten ostatni jest zobowiązany do zorganizowania powrotnego wywozu. w związku z tym przedstawiciel może wynająć pojazd silnikowy do transportu bezpośrednio za granicę.
wypożyczony pojazd zarejestrowany za granicą nie może być używany w norwegii przez osoby mające stałe miejsce zamieszkania w norwegii zgodnie z niniejszym przepisem dłużej niż 182 dni w okresie 12 miesięcy.
d.demonstracja
urząd skarbowy może, na wniosek, udzielić zezwolenia osobie mającej stałe miejsce zamieszkania w norwegii na wjazd i czasowe użytkowanie pojazdu mechanicznego zarejestrowanego za granicą, który ma być zademonstrowany lub który jest specjalnie wyposażony do demonstracji towarów.
e.przeprowadzka
na wniosek, urząd skarbowy może udzielić zezwolenia osobie, która ma stałe miejsce zamieszkania w norwegii i która ma wyjechać z norwegii lub do norwegii, w związku z przeprowadzką, na wjazd i czasowe używanie tutaj pojazdu samochodowego zarejestrowanego za granicą do 14 dni od daty relokacji.
przeprowadzka musi być udokumentowana zaświadczeniem o przeprowadzce, umową o pracę lub inną odpowiednią dokumentacją. w przypadku zamówionych norweskich urzędników relokację dokumentuje się zaświadczeniem o porządku za granicą.
f.tranzyt pom.
urząd skarbowy może, na wniosek, udzielić zezwolenia osobie mającej stałe miejsce zamieszkania w norwegii na kierowanie pojazdem silnikowym z rejestracją zagraniczną w tranzycie itp. bezpośrednio od punktu wejścia do punktu eksportu.
g. krótkotrwałe użytkowanie
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii może wprowadzić i używać w tym kraju pojazdu samochodowego zarejestrowanego za granicą do 14 dni w okresie 12 miesięcy.
użycie należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do norwegii. wiadomość musi zawierać imię i nazwisko użytkownika, numer identyfikacyjny pojazdu mechanicznego oraz okres, w którym pojazd samochodowy musi być używany w norwegii. dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pojazd silnikowy musi zostać powrotnie wywieziony za granicę do końca zgłoszonego okresu.
h. przyczepy zarejestrowane za granicą.
zarejestrowane za granicą przyczepy (w tym naczepy) holowane przez pojazdy silnikowe zarejestrowane w norwegii w tym kraju można bezcłowo wwieźć do użytku tymczasowego, nawet jeśli kierowca lawety ma stałe miejsce zamieszkania w norwegii. przyczepa może być używana tylko do komercyjnego transportu towarów z innego kraju do miejsc w norwegii lub z miejsc w norwegii do innego kraju. przyczepy zarejestrowane w eøs-land mogą być również wykorzystywane do komercyjnego transportu towarów między miejscami w norwegii. warunkiem jest, że przyczepa posiada cechy umożliwiające jej identyfikację oraz że przyczepa zostanie ponownie wykonana nie później niż 90 dni po wjeździe.
i.firmabil
urząd skarbowy może, na wniosek, zezwolić pracownikowi lub osobie prowadzącej działalność na własny rachunek ze stałym miejscem zamieszkania w norwegii na korzystanie z określonego pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą, który został udostępniony przez pracodawcę lub klienta mającego siedzibę poza norwegią. pojazd silnikowy musi być niezbędny do wykonywania zadań roboczych lub zadania i nie może być używany w sposób znaczący i trwały w norwegii.
pojazd silnikowy jest uważany za używany w norwegii w znacznym stopniu i na stałe, gdy jest używany w norwegii przez okres 18 miesięcy przez 183 dni lub dłużej oraz gdy jest używany bardziej prywatnie i komercyjnie w norwegii w tym samym 12-miesięcznym okresie niż w celach komercyjnych za granicą, mierzone w kilometrach liczbowych.
j.pomoc międzynarodowa w przypadku katastrof
osoby zamieszkałe na stałe w norwegii mogą wwozić i czasowo używać pojazdów silnikowych zarejestrowanych za granicą w związku ze zorganizowaną pracą pomocową w przypadku poważnych wypadków i klęsk żywiołowych. urząd skarbowy jest informowany o imporcie, gdy pozwala na to sytuacja.
urząd skarbowy może, na wniosek, zezwolić osobie zamieszkałej na stałe w norwegii na wjazd i użytkowanie pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą w celu użycia go w związku z ćwiczeniami ratunkowymi.
k. pojazdy wypożyczone prywatnie
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii, może wprowadzić i czasowo korzystać w tym kraju z prywatnego pojazdu zarejestrowanego za granicą. łączne użytkowanie pojazdów prywatnych zarejestrowanych za granicą na podstawie tego przepisu nie może przekraczać 25 dni w okresie 12 miesięcy.
wykorzystanie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wwozem pojazdu do norwegii. tylko osoba lub osoby, które wypożyczyły pojazd, mogą zgłosić użytkowanie organom podatkowym. powiadomienie powinno zawierać imię i nazwisko pożyczkobiorcy, numer urodzenia/d-numer, dane kontaktowe wypożyczającego, numer identyfikacyjny pojazdu, nazwę wypożyczającego, dane kontaktowe pożyczkodawcy oraz okres, w którym pojazd ma być używany w norwegii. jeśli pożyczkodawca nie jest właścicielem, należy również podać imię i nazwisko właściciela oraz dane kontaktowe. dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pożyczkobiorca musi ponownie wywieźć pojazd za granicę do końca zgłoszonego okresu.
l. pojazd samochodowy zarejestrowany do użytku na svalbardzie
osoba zarejestrowana w ewidencji ludności na svalbardzie może wprowadzić i czasowo używać pojazdu mechanicznego zarejestrowanego do użytku na svalbardzie w tym kraju. całkowite wykorzystanie nie może przekraczać 93 dni w okresie 12 miesięcy.
wykorzystanie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do kontynentalnej części norwegii. wiadomość musi zawierać imię i nazwisko użytkownika, numer identyfikacyjny pojazdu mechanicznego oraz okres, w którym pojazd samochodowy musi być używany w norwegii.
dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pojazd silnikowy musi zostać powrotnie wywieziony do svalbardu do końca zgłoszonego okresu. Prosto z Internetu po tlumaczeniu moze sie trochę rozjasni

Onty_Ja_Gabriel_3.
26-11-2021 21:38

K-A-R-O-L napisał:
to odpowiem ci tak ze przebywałem w UK 8 lat i jeździłem swoim autem tyle ze płaciłem TAX ROAD i nie było żadnego problemuTo wróć do UK i nie będziesz miał Norge PROBLEMU !

Zobacz więcej komentarzy
lukasze - dodał(a) post do tematu
30-11-2021 01:06

Konto bankowe

żaden bank w Norwegii nie chce mi otworzyc mi konta, bujam się juz trzeci miesiąc z założeniem konta i same odmowy mam paszport umowę o prace mam pozwolenie na prace , status pendler i nie mogę , nordea zażądała polskiej opini z banku z polski o klijencie a PKO Bp mi czegoś takiego nie wyda , OBOS zażądał stałego meldunku od pendlera ha ha , sparebank1 każe otworzyć przez internet procedura od 3-6 tygodni brak potwierdzenia zgodności z oryginałem , skandia bank otworzy bez paszportu ale na stały numer personalny ,WIEC JEŻELI KTOŚ PRZEBYŁ KRUDSZA DROGĘ DO ZALOZENA KONTA NIECH MI JA PODA , 486 40 677

Angelika Mojak
05-01-2022 09:44

Może Millenium?
Konto jest wygodne, ma całkiem niezłą obsługę internetową oraz co ważne nie ma na nim żadnych opłat. Poza niewielką opłątą za kartę jeśli nie wykonasz raz płatności w miesiącu. Na konto powinno również miesięcznie wpadać 1000 zł.
Aktualnie jest tam dobra promocja ponieważ zakładając konto możesz uzyskać spory bonus pieniężny
W sieci jest wszystko dokładniej opisane, można sobie poczytac. www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-360/

kmg gz
04-01-2022 14:21

A doradzicie jakiś dobry i funkcjonalny rachunek bankowy w Polsce?

lukasze
30-11-2021 01:05

Nie pisales nic o meldunku w Norwegii masz?Jaka masz umowę o pracę?Jesli masz słaba umowa może byc problem banki w Norwegii nie lubią jak mało zarabiasz.

Zobacz więcej komentarzy
lukasze - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
30-11-2021 00:59
KristinSandaker
5.0 (23 głosy)
1
lukasze
30-11-2021 00:58

Så fint

Wyślij
lukasze - dodał(a) post do tematu
30-11-2021 00:57

POSZUKUJĘ PRZYDOMOWEGO PARKINGU/ PLACU.

Hei.
Poszukuję na dłużej, przydomowego parkingu z dostępem do prądu.
WSZEDZIE tylko nie w OSLO!.
Może być każda wieś w okolicy Kråkstad/Ski/Ås. i tak dalej.
Auto to Ford Transit Connect. ubezpieczone i po przeglądzie, ma tablice, jednak nie jedzie.
Dotychczasowy właściciel gdzie mieszkałem do 30 Października, napisał sms-a, bym opuścił zajmowane przez auto miejsce i takie tam inne, a auto nie chce zapalić i takie tam inne.
Proszę o wyrozumiałość i konstruktywną informację.
Jestem w stanie płacić za taki plac parkingowy, na czas wyremontowania tego auta.
Osobiście będę w Oslo od 29-Listopada do 01-Grudnia.
Mój numer telefonu >96660105<

2603
11
Onty_Ja_Gabriel_3.
06-12-2021 00:43

napisał:
kokJestem gościem starej daty i takich skrótów tekstowych nie łapię.
Możesz pisać bardziej otwartym tekstem?

Onty_Ja_Gabriel_3.
04-12-2021 15:58

Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
lukasze napisał:
Dobry wieczór mam miejsce parkingowe okolica Gjelleråsen mozna stać samochodem do wiosny mozna udostępnić prąd. Możesz podać adres na moje wiadomości prywatne?

I co ZAPAŁ POMOCOWY PADŁ
Za chwilę będzie Wiosna a adresu jak nie było tak nadal niema.

Zobacz więcej komentarzy
lukasze - skomentował(a) artykuł
15-11-2021 17:18
30. rocznica objęcia norweskiego tronu przez Haralda V

30. rocznica objęcia norweskiego tronu przez Haralda V

Dokładnie 30 lat temu Harald V objął norweski tron. Przejął władzę po ojcu Olafie V, który zmarł 17 stycznia 1991 roku. Małżonkę - Sonję Haraldsen - poślubił 29 sierpnia 1968 roku. Aż dziewięć lat czekał, by Storting i rząd wydali mu pozwolenie na małżeństwo z przedstawicielką ...

128
9
lukasze
15-11-2021 17:17

Dla każdego z nas przeciez jest niezmiernie ważne jak wyglada struktura rzadzaca w Norwegii bo przeciez wszyscy z nas polakow w NO mamy ogromny wplyw na to kto rzadzi i jak prawda?

Tabmoc Al Throm
14-09-2021 07:03

Pizdpolandia-pieknie sie wyrażasz o swojej Ojczyźnie....szkoda słów.
Ktokolwiek nie rzadzi Polską, Polska pozostaje Polską.
Slava!

Onty_Ja_Gabriel_3.
27-06-2021 15:13

jakson napisał:
Onty_Ja_Gabriel_3. 15-02-2021 20:55 to ze interesujesz sie cudzym dupskiem okresla czym jestes ..GratolujeHei. hej chej trolku nieudolku.
Jeszcze dobrze nie zaistniałeś, a już uciekłeś jak kundel z podkulonym ogonem.

Zobacz więcej komentarzy
lukasze - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
15-11-2021 15:04
Angelika P
5.0 (47 głosów)
6
lukasze
15-11-2021 15:03

Naturalnie i zjawiskowo

GrzegorzC
14-11-2021 11:03

Kasiu piękny uśmiech serduszku :)

Zobacz więcej komentarzy
Wyślij
lukasze - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
15-11-2021 14:28
Masażystka Aleksandra
5.0 (25 głosów)
4
lukasze
15-11-2021 14:27

Wyglądasz calkiem dobrze chyba

GrzegorzC
10-11-2021 18:13

Kochanie Jesteś piękna .

Grzegorz Cieślak
28-05-2020 17:52

Nie potrafię Cię oklamtwać Zapomnij o mnie?

Zobacz więcej komentarzy
Wyślij
lukasze - dodał(a) post do tematu
07-02-2020 21:03
lukasze
07-02-2020 21:02

Dlaczego tak?

lukasze - dodał(a) nowy wątek
07-02-2020 06:11
lukasze
07-02-2020 21:02

Dlaczego tak?

Polecane profile

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok