Podatki w Norwegii

Ile zwrotu podatku za 2017 rok? Najlepiej sprawdzić w kalkulatorze!

MultiNOR

05 kwietnia 2018 08:00

Udostępnij
na Facebooku
5
Ile zwrotu podatku za 2017 rok? Najlepiej sprawdzić w kalkulatorze!


Rozliczenia podatkowe za 2017 rok trwają. Od 4 kwietnia istnieje możliwość złożenia zeznania podatkowego w systemie Altinn/MinID. Ponieważ wielu z Was jest ciekawych, jakiego wyniku podatkowego może się spodziewać w tym roku, przygotowaliśmy specjalny kalkulator podatkowy, który pomoże określić przybliżony rezultat rozliczenia.

Coroczne rozliczenia podatkowe to dla Polaków pracujących w Norwegii bardzo ważny okres. Wysokie zwroty podatku pozwalają na kupno wymarzonej wycieczki lub upragnionego samochodu. To czas, w którym podatnicy skrupulatnie kompletują dokumentację konieczną do prawidłowego rozliczenia podatku i uzyskania dziesiątek tysięcy koron zwrotu podatku. Sprawdzają poprawność hasła do systemu Altinn, zdobywają odpowiednie zaświadczenia i akty z Polski, zbierają potwierdzenia podróży czy podliczają wydatki na czynsz i prąd w Norwegii. 

Dzięki skattemelding możliwe jest sprawdzenie dochodu na wstępnym rozliczeniu podatkowym. 

Rewolucyjny kalkulator podatkowy

Do tej pory w internecie można było znaleźć niedziałające lub zupełnie niemiarodajne kalkulatory zwrotu podatku w Norwegii. Nie brały one pod uwagę kluczowych z punktu widzenia Polaków czynników, takich jak klasa podatkowa czy wielkość odpisów podatkowych. Jednak dziś możliwe jest szacowanie wyniku podatkowego z większą dokładnością dzięki poniższemu kalkulatorowi.


Poznaj kalkulator podatkowy za 2017 rok! 
Kalkulator podatku w Norwegii
za 2023 rok wg Skatteetaten

Podaj kwotę całkowitego dochodu w Norwegii za 2023 rok:
kr
Podaj kwotę zapłaconej zaliczki na podatek za 2023 rok:
kr
Okres zatrudnienia w Norwegii w 2023 roku (zaznacz miesiące, w których pracowałeś):
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pracowałem przez cały rok

To pierwszy kalkulator podatkowy biorący pod uwagę czynniki istotne w statusie pendler, czyli poniesione koszty wyżywienia, zakwaterowania czy podróży. Narzędzie to pozwala również na wyliczenie szacowanego wyniku rozliczenia przy drugiej klasie podatkowej czy zniżce 10%.
 

Dokumentacja najważniejsza

Należy pamiętać, że przedział zwrotu podatku wyliczany przez kalkulator jest wartością szacowaną. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że nawet najkorzystniejszy wyliczony wynik nie ma żadnego przełożenia na faktycznie uzyskane pieniądze, dopóki podatnik nie skompletuje potrzebnej dokumentacji podatkowej, która zostanie poddana weryfikacji, a następnie załączona do poprawnie wypełnionego Selvangivelse. 

Dopłata to nie koniec świata

Jeśli w wyniku działań na kalkulatorze wyjdzie Ci dopłata podatku, nie przejmuj się. Możliwe, że nie uwzględniłeś poprawnie wszystkich swoich odpisów lub nie masz świadomości, że jeszcze jakieś Ci przysługują. Jeżeli jednak faktycznie rezultatem Twoich kalkulacji jest dopłata, nie jest ona przypadkowa. Prawdopodobnie miałeś potrącane mniejsze kwoty na poczet zaliczek podatkowych, co oznacza, że uzyskiwałeś wyższe wynagrodzenie netto. W rezultacie jednak musisz dopłacić brakującą kwotę należnego podatku.

zdjęcie: fotolia - royalty free

Oblicz zwrot podatku z Norwegii [kalkulator podatkowy]
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Qmulus Krakow

03-02-2015 11:16

Bo to kalkulator który bierze tylko pod uwagę tych na których można zarobić potem ...

Jon Doe

03-02-2015 00:09

Widać osób które mają kredyt w Norwegii i jeżdżą do pracy 20km i więcej tez nie ma..

Karol Pitek

02-02-2015 20:46

jakieś to dziwne. kalkulator mnie zapytał czy mam rodzinę i z mojej twierdzącej odpowiedzi wywnioskował że prawdopodobnie jestem pendlerem. hmm...

Jan Kowalski

02-02-2015 20:17

A czemu zarobek roczny ograniczono do 1mln NOK w kalkulatorze?

Reklama
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]
MojaNorwegia.pl