Kredyt konsumencki w Norwegii

Masz pytanie? Zadzwoń:
21 999 413
Bezpłatna obsługa po polsku
Wniosek online
SPRAWDŹ
Kredyt konsumencki w Norwegii

Kredyt konsumencki (forbrukslån) to pożyczka, którą możesz otrzymać na dowolny cel.

Polskojęzyczny konsultant pomoże wybrać dla Ciebie ofertę kredytu w zależności od kwoty, jaką chcesz pożyczyć oraz Twoich możliwości finansowych. Możesz starać się o pożyczkę bez zabezpieczenia w postaci nieruchomości na kwotę od 5 000 do 500 000 koron.

Możesz liczyć na

  • Zweryfikujemy możliwości kredytowe w Norwegii i Polsce
  • Obsługę w języku polskim
  • Polecamy tylko sprawdzone instytucje finansowe
Wymagania to:
  • Udokumentowany,  stały dochód roczny w wysokości min. 220 000 koron brutto

  • Wiek powyżej 23 roku życia

  • Stały numer personalny

  • Aktualny adres zameldowania w Norwegii

Koszty całkowite kredytu konsumenckiego na przykładach

Przykład kredytu 1: kwota kredytu 50 000 NOK, okres spłaty 1 rok, opłata początkowa 900 NOK, opłata miesięczna 35 NOK, oprocentowanie nominalne 17,9%, oprocentowanie rzeczywiste 19,4%, miesięczna rata 4 699 NOK, całkowity koszt kredytu 56 390 NOK.
Przykład kredytu 2: kwota kredytu 150 000 NOK, okres spłaty 5 lat, opłata początkowa 1 150 NOK, opłata miesięczna 35 NOK, oprocentowanie nominalne 13,9%, oprocentowanie rzeczywiste 16,4%, miesięczna rata 3 544 NOK, całkowity koszt kredytu 212 653 NOK.
Przykład kredytu 3: kwota kredytu 500 000 NOK, okres spłaty 15 lat, opłata początkowa 1 950 NOK, opłata miesięczna 35 NOK, oprocentowanie nominalne 7,9%, oprocentowanie rzeczywiste 8,6%, miesięczna rata 4 803 NOK, całkowity koszt kredytu 864 534 NOK.

Pytania i odpowiedzi - Kredyt konsumencki

Kto może dostać kredyt konsumencki w Norwegii?

Praktycznie każdy, kto posiada stały numer personalny i jest zameldowany w Norwegii może otrzymać kredyt konsumencki. Przyznawana jest on z reguły osobom, które posiadają dochody z tytułu pracy. Jednak możliwe jest również uzyskanie kredytu konsumenckiego pobierając zasiłek dla bezrobotnych czy też też rehabilitacyjny (AAP). Wszystkie te czynniki są zależne od wymogów poszczególnych banków. Warto składać zapytania, aby sprawdzić czy przysługuje Ci kredyt konsumencki.

Czym różni się stały numer personalny od tymczasowego?

Tymczasowy numer personalny (tzw. D-nummer) otrzymują osoby, które zamierzają przebywać w Norwegii mniej niż 6 miesięcy. Stały numer personalny (tzw. personnummer) otrzymują osoby, które przebywają w Norwegii dłużej niż 6 miesięcy. Składa się on z 11 cyfr, z których pierwszych sześć to data urodzenia.

Jaki dokument potwierdza pobyt i zarobki w Norwegii z poprzedniego roku?

Wstępne zeznanie podatkowe (Selvangivelse). Bank wymaga, aby dostarczony dokument był kompletny, czyli zawierał wszystkie strony, a nie tylko pierwszą.

Czy o kredyt konsumencki mogą wnioskować dwie osoby (np. małżeństwo, wspólnicy)?

Tak, o kredyt konsumencki w Norwegii mogą starać się dwie osoby. Najlepiej, jeśli kredytobiorcy są małżeństwem lub są spokrewnieni. Starając się o kredyt z drugą osobą, należy przedstawić potwierdzenie zarobków obu kredytobiorców (nawet, jeśli jedna z osób pracuje w Norwegii stosunkowo od niedawna). Obie osoby muszą spełniać warunki dotyczące posiadania stałego numeru personalnego, zarejestrowanego adresu zamieszkania w Norwegii oraz dochodu.

Jaki jest minimalny czas pracy w Norwegii, aby starać się o kredyt konsumencki?

Banki posiadają różne wymogi dotyczące stażu pracy w Norwegii, natomiast im dłużej pracujemy, tym lepiej bank oceni naszą zdolność kredytową. Dokumentem, który potwierdza zarobki, jest wstępne zeznanie podatkowe (Selvangivelse) z poprzedniego roku.

Na ile lat mogę rozłożyć spłatę kredytu?

Spłatę kredytu konsumenckiego można rozłożyć maksymalnie na 5 lat.
Możliwe jest uzyskanie kredytu z okresem spłaty nawet do 15 lat. W takim przypadku wymogiem jest refinansowanie innych zobowiązań.

Na jaką kwotę dostanę kredyt bez zabezpieczenia?

Kwota waha się od 5 000 do 500 000 NOK. Jest to zależne od czasu zatrudnienia u jednego pracodawcy, wysokości wynagrodzenia i długości pobytu w Norwegii.

Czy bank ma prawo zapytać na co chcę przeznaczyć kredyt?

Tak, bank ma prawo wiedzieć, na co chcemy przeznaczyć kredyt, ale zazwyczaj nie pyta kredytobiorców o cel kredytu konsumenckiego.

Jak długo jest ważny wniosek kredytowy?

Wniosek jest ważny od 2 tygodni do 30 dni od momentu złożenia go w banku przez naszego doradcę finansowego. Długość ważności zależy od procedur danego banku.

Czy pośrednik pobiera jakiś procent od kredytu?

Nie, nie pobieramy prowizji od kwoty kredytu ani żadnych innych opłat za pomoc w załatwieniu kredytu konsumenckiego.

Czy dostanę kredyt konsumencki, jeśli spłacam już inny kredyt w Norwegii?

Tak, ale wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej oraz wysokości kredytu konsumenckiego. Wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego na spłatę karty kredytowej – ta z pozoru ryzykowna operacja, jest w wielu przypadkach bardzo opłacalna i zmniejsza oprocentowanie spłacanego kredytu.

Jak wyglądają oferty kredytów konsumenckich w poszczególnych bankach w Norwegii?

Oferty kredytów konsumenckich są opracowywane dla każdego kredytobiorcy indywidualnie.

Czym jest BankID i do czego jest potrzebne?

BankID do elektroniczna legitymacja, dzięki której można wykonywać wiele czynności urzędowych (m.in. kontakt z NAV, Skatteetaten, Altinn itd.) i finansowych. Aby z niej korzystać, należy się udać do swojego banku i poprosić o uruchomienie usługi. BankID jest niezbędne do tzw. e-signering, czyli elektronicznego zatwierdzenia oferty kredytu konsumenckiego z banku. W przypadku braku BankID, bank, z którego chcemy uzyskać kredyt konsumencki przyśle kuriera z umową papierową do podpisania.

Prowadzę własną działalność, czy mogę ubiegać się o kredyt?

Tak, większość banków przyjmuje wnioski od osób samozatrudnionych, natomiast częstym wymogiem jest posiadanie wspólnego zameldowania z małżonkiem lub konkubentem w Norwegii.

Dokumentami jakie należy przygotować w pierwszej kolejności to næringsoppgave za rok ubiegły oraz resultatregnskap za ostatnie 2-3 miesiące.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Inventive Logic sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gdańsku (80-386) przy ul. Lęborskiej 3B, KRS: 0000709320, NIP: 957-09-36-720 oraz mogą zostać przekazane do MultiNOR sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gdańsku (80-386) przy ul. Lęborskiej 3B, KRS: 0000546209, NIP: 584-273-49-23. Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w prosty i przejrzysty sposób w Informacji o Przetwarzania Danych Osobowych. Przesyłając dane w formularzu oświadczasz, że zapoznałeś się powyższym dokumentem i akceptujesz go w całości.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
OK