Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Przelew pieniędzy z DNB do PKO - Norwegia

5 Postów

(vvini)
Wiking
Witam Was serdecznie,
Borykam się troszkę zgodnie z tematem. Czy ktoś z Was robił ostatnimi czasy przelew z banku DNB do polskiego PKO?
Nigdy w życiu tego nie robiłem a ze stron bankowych nie potrafię do końca zrozumieć.
Potrzebuje jakieś kody SWIFT czy też IBAN?
Czy może ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć?
Ponadto jak wybieram opcję "betale til utland" na dole muszę wybrać walutę i teraz nie wiem czy to ma być w NOK aby otrzymać złotówki w PL? Dodam że w Polsce nie posiadam konta walutowego tylko zwykły rachunek bankowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/operac...ne/bic-swift-i-iban/
Tyle filozofii, wybierz przelew w PLN (złotych)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(vvini)
Wiking
Czy tak ma wygładać przykładowo wypełniony przelew czy mam wybrać w pierwszej zakładce PLNY?
I czy w polskim banku powinienem otrzymać ten numer IBAN ?
Niech ktoś odpowie jak sie za to zabrać podejrzewam że to jest jakoś w miare logiczne ale nie moge sie polapac.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(vvini)
Wiking
dzieki juz kumam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
vvini napisał:
Czy tak ma wygładać przykładowo wypełniony przelew czy mam wybrać w pierwszej zakładce PLNY?
I czy w polskim banku powinienem otrzymać ten numer IBAN ?
Niech ktoś odpowie jak sie za to zabrać podejrzewam że to jest jakoś w miare logiczne ale nie moge sie polapac.

Iban to PL przed numerem konta (PL123456789).
W pierwszym oknie zaznacz złotówki, wpisz ile chcesz wysłać złotych, niżej odznacza okienko iwyślij odrazu w złotówkach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(vvini)
Wiking
Ok dzięki.

A np. przy płatnościach za zakupy zapytam jak już jesteśmy przy tym temacie.
Tak samo mogę zapłacić dajmy na to na allegro za jakieś rzeczy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
vvini napisał:
Ok dzięki.
A np. przy płatnościach za zakupy zapytam jak już jesteśmy przy tym temacie.
Tak samo mogę zapłacić dajmy na to na allegro za jakieś rzeczy?


Kartą visa z DNB możesz płacić wszędzie, na allegro płacisz kartą, jak wyślesz przelew to też dojdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(vvini)
Wiking
Rozumiem.
Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
Pytanie tylko czy platnosc karta bedzie oplacalna... Ja sprzedawcom z allegro wysylam pieniadze przez transfer24... Zawsze tego samego dnia albo najpozniej nastepnego mam od nich info o otrzymaniu pieniedzy wiec szybko i wygodnie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
pepoconti napisał:
Pytanie tylko czy platnosc karta bedzie oplacalna... Ja sprzedawcom z allegro wysylam pieniadze przez transfer24... Zawsze tego samego dnia albo najpozniej nastepnego mam od nich info o otrzymaniu pieniedzy wiec szybko i wygodnie...
Moim zdaniem, to te twoje operacje są mało logiczne, o ile oczywiście masz norweskie konto bankowe.
Ostatnio robiłem zakup na alegro i płaciłem bezpośrednio moją norweską kartą złotówkami i nie było żadnego problemu, to dokładnie tak samo, jak się płaci Norweską kartą w polskim sklepie typu tesko lub inna żabka.
Płacąc przez jakiś "transfer" dopłacasz dodatkową usługę danego transferu z konta głównego i tak dalej, chyba, że posiadasz gotówkę z pracy na czarno, to wtedy inna bajka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok