Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Problem z włascicielem mieszkania - Norwegia

3 Posty
Hiobek
(Hiobek)
Wiking
Witam, w zeszłym roku w listopadzie opusciłem norwegie, o planowanym wyjezdzie i wyprowadzce uprzdziłem własciciela mieszkania w ktorym mieszkałem wraz z kolegą.
Jako ze umowe mielismy spisana na dwie osoby kolega opłacał tylko swoja połowe czynszu tak jak to robił do tej pory. Krotko po moim wyjezdzie złozył tez pisemne wypowiedzenie najmu.
Teraz po trzech miesiacach okresu wypowiedzenia własciciel zaczał sie dopominac od kolegi pieniedzy za mnie, twierdzac jednoczesnie ze skoro razem podpisalismy umowe to jestesmy za siebie odpowiedzialni.
Straszy przy tym komornikiem i sądem.
Moze ktos na forum przerabiał podobną sytuacje i moze odpowiedziec czy rzeczywiscie wynajmujący ma prawo domagać sie od kolegi tych dodatkowych pieniedzy, czy tylko liczy na to iz sie wystraszy i mu zapłaci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
albo kolega doplaci twoja roznice albo nie dostaniecie depozytu...sady i komornika mozna wlozyc miedzy bajki, jak nie macie depozytu to olac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....odwrócmy sytuacje
...ty wynajmujesz
...jeden lokator sie wyprowadza
...ty otrzymujesz tylko połowe czynszu
...zadowolony?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...przerabiam to na codzień w pracy
...chytry chce przechytrzyc uczciwego
...PS. zgodnie z litera prawa
...1.obydwaj wypowiadacie umowe najmu w tym samym czasie
...2.jeden pokrywa całośc czynszu
...3.obydwaj sie wyprowadzacie
...i płacicie czynsz zgodnie z okresem wypowiedzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok