Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Budowa domu w Polsce - Norwegia

23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Witam wszystkich, zapewne wielu z Was pracuje w Norwegii a buduje gniazdo rodzinne w PL. Moje pytanie jaki bank do wziecia kredytu polecacie , na co zwracac szczegolna uwage? Czy banki w PL sa chetne do przyznawania kredytow osobom ,ktore mieszkaja za granica a moze lepiej brac kredyt w NO ? Bardzo prosze o odpowiedzi bez zlosliwosci i hejtu i dziekuje z gory z wszystkie odpowiedzi i dodam ze kwota ew. pozyczki to ok 350tys zl .Pozdrawiam wszystkich
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Brałem kredyt w Polsce parę lat temu. Bank który kredytu udzielił to był D.B. Generalnie było ciężko kredyt dostać. Denominowany w euro. Najlepiej by było brać denominowany w NOK ale jedyny wtedy bank który udzielał takich kredytów miał kosmiczne odsetki - jeśli dobrze pamiętam około 9% rocznie! Najlepszym wyborem jest waluta euro lub złotówki w zależności od oprocentowania bo spreadu i tak nie unikniesz. I jeszcze jedno. Kredyt hipoteczny powinieneś brać TYLKO z ratą malejącą. Po pierwsze całkowity koszt kredytu będzie niższy i po drugie tylko w ten sposób będziesz spłacał kapitał miarowo i systematycznie. Jeśli chodzi o dokumentację to przygotuj się na dość duże koszty tłumaczeń całej masy papierków. Doradca kredytowy w banku poda wszystko co mu jest potrzebne.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
napisał:
Witam wszystkich, zapewne wielu z Was pracuje w Norwegii a buduje gniazdo rodzinne w PL. Moje pytanie jaki bank do wziecia kredytu polecacie , na co zwracac szczegolna uwage? Czy banki w PL sa chetne do przyznawania kredytow osobom ,ktore mieszkaja za granica a moze lepiej brac kredyt w NO ? Bardzo prosze o odpowiedzi bez zlosliwosci i hejtu i dziekuje z gory z wszystkie odpowiedzi i dodam ze kwota ew. pozyczki to ok 350tys zl .Pozdrawiam wszystkich

Ostatnio pojawił się artykuł na ten temat - może Ci pomoże : www.mojanorwegia.pl/finanse-i-kredyty/7-...h-bankach-12342.html
Zgłoś wpis
8 Postów
Wiking
Banki norweskie nie mają podpisanych umów z polskimi bankami w sprawie kredytu hipotecznego na nieruchomość Polsce. Jedyną opcją w norweskich bankach jest wzięcie pożyczki gotówkowej do 500 000 NOK.

Zapraszam do bezpłatnego porównania ofert z 15 norweskich banków:

www.multinorfinans.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Ole_Nordmann napisał:
duzo lepiej na tym wyjdziesz jak wezmiesz sobie kredyt tutaj w norweskim banku. Pochodz po bankach

No z tym bym polemizował. Raczej nie dadzą pod zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomości poza terenem Norwegii. Jeśli nie dadzą hipotecznego to każdy inny będzie o wiele wyżej oprocentowany z tej prostej przyczyny że jest o wiele bardziej ryzykowny. Najlepiej i najprościej będzie zapytać w kilku bankach w PL i NO. Zwróć w Polsce uwagę na RRSO bo to najważniejsze.(Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania czyli inaczej pełny koszt pożyczki)

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
KasiaKacz napisał:
napisał:
Witam wszystkich, zapewne wielu z Was pracuje w Norwegii a buduje gniazdo rodzinne w PL. Moje pytanie jaki bank do wziecia kredytu polecacie , na co zwracac szczegolna uwage? Czy banki w PL sa chetne do przyznawania kredytow osobom ,ktore mieszkaja za granica a moze lepiej brac kredyt w NO ? Bardzo prosze o odpowiedzi bez zlosliwosci i hejtu i dziekuje z gory z wszystkie odpowiedzi i dodam ze kwota ew. pozyczki to ok 350tys zl .Pozdrawiam wszystkich



Ostatnio pojawił się artykuł na ten temat - może Ci pomoże : www.mojanorwegia.pl/finanse-i-kredyty/7-...h-bankach-12342.html



No fajny artykuł. Tylko nie mam pojęcia po co brać kredyt konsumencki w NO oprocentowany średnio 11% zamiast hipotecznego w PL z oprocentowaniem poniżej 3%.

Dla lepszego uświadomienia różnicy podpowiem że od 350tys, roczne odsetki w NO wyniosą bagatele 38500 a z hipotecznego w PL 10500. Oczywiście szacunkowo.

www.mojanorwegia.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
No fajny artykuł. Tylko nie mam pojęcia po co brać kredyt konsumencki w NO oprocentowany średnio 11% zamiast hipotecznego w PL z oprocentowaniem poniżej 3%.

Do tego korona bedzie sie umacniac wzgeledem zlotowki, skonczylbys gorzej od frankowiczow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Tak na szybko policzone w excelu kredyt z 3% oprocentowaniem raty malejące na 350tys na okres 30 lat. 1 rata 1848 ostatnia 975. całkowita spłata to 508077. Przez 30 lat łącznie zapłacisz niecałe 50%. Koszt pożyczenia pieniędzy w kredycie hipotecznym jest niesamowicie niski. Natomiast taki sam kredyt z 11% oprocentowaniem - 1 rata 4181 ostatnia 979. Całkowita spłata to uwaga 928908 co daje przez 30 lat łącznie 265% odsetek. Jeszcze wyższy byłby koszt kredytu przy ratach równych miesięcznych. Ale tego to już mi się liczyć nie chce

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
jarek1973
(jarek1973)
Wiking
U mnie w Banku w Polsce kredyt w NOKach jest po około 4,98%.Kredyt do 20lat, wkład własny min. 30 lub 40 % w zależności od długości kredytu. W przypadku pytań jestem do dyspozycji
Pozdrawiam Jarek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
jarek1973 napisał:
U mnie w Banku w Polsce kredyt w NOKach jest po około 4,98%.Kredyt do 20lat, wkład własny min. 30 lub 40 % w zależności od długości kredytu. W przypadku pytań jestem do dyspozycji
Pozdrawiam Jarek.


No i to jest ciekawa opcja bo może oprocentowanie ciut wysokie ale zarabiając w NOK unikamy spreadu i ryzyka wahań kursowych. Jeśli można spytać z ciekawości jaki to bank?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok