Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czy maja prawo wymien okna na sile ???? - Norwegia

5 Postów
nika nika
(nikanika)
Wiking
witam. Mam problem i nie wiem gdzie zaczac szukac pomocy. Mam mieszkanie w Norwegii,2 lata temu wyremontowalismy je,dzis je wynajmujemy. Kupilismy je jako "eier" wiec wydawalo mi sie ze mieszkanie na wlasnosc to moje mieszkanie i nikt mi nie bedzie narzucal praw jakimi sie rzadza przy "andel". Dzis dostalam telefon od styrer ze mam rano o 7.00 udostepnic mieszkanie poniewaz beda wymieniane okna. Tlumaczylam ze okna mam nowe, zglaszalam ze wymienialam i nikt mi wtedy nie mowil ze bede musiala je wymienic na takie same jak w bloku jesli dojdzie do wymiany okien. Styrer stwierdzil ze wtedy nikt nie planowal wymiany okien,a teraz bedzie wymiana i koniec. nie wiem co mam robic. Wiem ze w paru mieszkaniach juz powymieniali,nie znaja sie na pracy. Sciany beznadziejnie pochalpane,podlogi rowniez,progi zle poprzyklejane. nie chce zeby mi zniszczyli mieszkanie. Styrer zastraszyl nas w sumie ze jesli nie otworzymy mu rano mieszkania i nie wymienia nam okien to bedziemy pozniej i tak musieli je wymienic i dodatkowo bedziemy placic za stawianie rusztowania itd (mieszkamy na 4pietrze).
Prosze o pomoc,moze Panstwo maja jakies doswiadczenia z takimi problemami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marcin Kobinski
(marcino0211)
Wiking
Witam przede wszystkim , ja bym postawil warunek przy swiadku ze ma mi to dac na pismie co twierdzi , (oficjalne pismo kto co i kiedy ) po drugie zrobilbym dokladne zdjecia mieszkania to znaczy podlogi sciany listwy itp. zanimbym troli wpuscil do roboty , a po stwierdzeniu uchybien pismo do jegozwierzchnika o zadoscuczynienie ! powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Daj polskim robotnikom litr wódki od szmugla to zaręcza że u ciebie już wymienili
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
nika nika
(nikanika)
Wiking
Nie wierzę że takie rzeczy mogą się dziać. Właśnie weszli do mojego prywatnego mieszkania i wyjmuje mi moje nowe okna. Szok! Te nowe okna z Polski przyjechały tirem na gdańskich rejestracjach. No nie wierze. Takie rzeczy to tylko w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Nic nie mozesz zrobic, oprócz stania i pilnowania. Wiadomo, ze jak okna i drzwi wymienia sie w bloku, to wszystkie, zeby bylo jednakowo. Mozesz oczywiscie wykonac prace sama na wlasny koszt.
Takie to sa pozytywy mieszkania w sameiet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
nika nika
(nikanika)
Wiking
A kto za te okna będzie płacił? Do czynszu mi dołoży?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Fellesgjeld?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Na szczęście nie nakazują czerwonych warów ścierac i do kobiet upodabniac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
nikanika napisał:
Nie wierzę że takie rzeczy mogą się dziać. Właśnie weszli do mojego prywatnego mieszkania i wyjmuje mi moje nowe okna. Szok! Te nowe okna z Polski przyjechały tirem na gdańskich rejestracjach. No nie wierze. Takie rzeczy to tylko w Norwegii

Przed zakupem nalezy zapoznac sie dokladnie z forma wlasnosci zakupowanej nieruchomosci.
W sameie obowiazuje sameieloven:lovdata.no/dokument/NL/lov/1965-06-18-6

Zwroc uwage na §§4-7 flertallsvedtak.

Kazde sameie wydaje wlasny statut i z owym statutem nalezy sie dokladnie zapoznac.

Innymi slowami: w sameie decyduje wiekszosc glosow posiadaczy. Nalezy uczestniczy w zebraniach sameie, kazdy glos sie liczy. Wiekszosc ma glos decydujacy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Półki nigdy nie zrozumieją ze na czymś wspólnym to nie można mieć własnych okien
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok