Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ciąża - Norwegia

9 Postów
Patrycja Błaszczyk
(paatkax3)
Wiking
Witam , mam pytanie. Jetem na kontracie 3 miesięcznym porbym , przepracowałam 2 miesiące i okazuje się ze jestem w ciąży .. Moje pytanie brzmi , czy jeżeli teraz dostałam zwolnienie i dam je pracodawcy , on może mnie zwolnić ? Czy bede miała zwolnienie płatne? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
paatkax3 napisał:
Witam , mam pytanie. Jetem na kontracie 3 miesięcznym porbym , przepracowałam 2 miesiące i okazuje się ze jestem w ciąży .. Moje pytanie brzmi , czy jeżeli teraz dostałam zwolnienie i dam je pracodawcy , on może mnie zwolnić ? Czy bede miała zwolnienie płatne? Pozdrawiam
Kontrakt 3 miesieczny konczy sie po 3 miesiacach. Pracodawca nie musi ciebia nawet zwolnic. Po prostu nie da ci nowego kontraktu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
paatkax3 napisał:
Witam , mam pytanie. Jetem na kontracie 3 miesięcznym porbym , przepracowałam 2 miesiące i okazuje się ze jestem w ciąży .. Moje pytanie brzmi , czy jeżeli teraz dostałam zwolnienie i dam je pracodawcy , on może mnie zwolnić ? Czy bede miała zwolnienie płatne? Pozdrawiam

Nie, pracodawca nie moze Cie zwolnic, nawet wiecej, jest caly katalog praw ktore przysluguja ci w okresie ciazy w okresie zatrudnienia... czyli w twoim przypadku do momentu gdy skonczy Ci sie twoj 3 miesieczny okres pracy...
Przykro mi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Dader)
Nowicjusz
paatkax3 napisał:
Witam , mam pytanie. Jetem na kontracie 3 miesięcznym porbym , przepracowałam 2 miesiące i okazuje się ze jestem w ciąży .. Moje pytanie brzmi , czy jeżeli teraz dostałam zwolnienie i dam je pracodawcy , on może mnie zwolnić ? Czy bede miała zwolnienie płatne? Pozdrawiam
Na twoim miejscu zaszantażował bym tego pracodawcę.
Albo da umowę o pracę na następne 12 miesięcy, albo rozpowiesz w całej okolicy iż on jest właśnie ojcem dziecka.
Nic nie tracisz a możesz nawet i zyskać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Nie no, nie robmy sobie jaj, dziewczyna ma juz i tak niezle przesrane, to nie dolujmy jej jeszcze bardziej. Tak mysle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Dader)
Nowicjusz
WujekJanek napisał:
Nie no, nie robmy sobie jaj, dziewczyna ma juz i tak niezle przesrane, to nie dolujmy jej jeszcze bardziej. Tak mysle.
Nie robię sobie żadnych jaj, w nadmiarze są nie wskazane zdrowotnie.
Napisałem tak, ponieważ sam pół roku temu, zaszantażowałem mojego pracodawcę norwega.
Miałem legalną umowę na pół roku, wykonywaliśmy jednak nie zawsze legalne zlecenia
/ dowiedziałem się o tym w momencie, gdy chciał nas zwolnić/,
które to skrzętnie archiwizowałem, zresztą wszystkie prace są fotografowane do mojego zawodowego portfolio. Zastraszyłem go Inspekcją pracy, to się wyśmiał, jednak jak powiedziałem, że rozpowiem sąsiadom w całej malutkiej mieścinie i rozpowszechnię zdjęcia jako dowód, to facet się przestraszył i podpisał z nami /3-osoby/ umowy-kontrakty na pięć lat.
Zabezpieczeniem kontraktów przed rozwiązaniem, są bieżące zlecenia na co najmniej 70% w skali danego roku kalendarzowego.
I mamy norka w norze, znaczy garści.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
Dader napisał:
WujekJanek napisał:
Nie no, nie robmy sobie jaj, dziewczyna ma juz i tak niezle przesrane, to nie dolujmy jej jeszcze bardziej. Tak mysle.
Nie robię sobie żadnych jaj, w nadmiarze są nie wskazane zdrowotnie.
Napisałem tak, ponieważ sam pół roku temu, zaszantażowałem mojego pracodawcę norwega.
Miałem legalną umowę na pół roku, wykonywaliśmy jednak nie zawsze legalne zlecenia
/ dowiedziałem się o tym w momencie, gdy chciał nas zwolnić/,
które to skrzętnie archiwizowałem, zresztą wszystkie prace są fotografowane do mojego zawodowego portfolio. Zastraszyłem go Inspekcją pracy, to się wyśmiał, jednak jak powiedziałem, że rozpowiem sąsiadom w całej malutkiej mieścinie i rozpowszechnię zdjęcia jako dowód, to facet się przestraszył i podpisał z nami /3-osoby/ umowy-kontrakty na pięć lat.
Zabezpieczeniem kontraktów przed rozwiązaniem, są bieżące zlecenia na co najmniej 70% w skali danego roku kalendarzowego.
I mamy norka w norze, znaczy garści.


Jest tych lachmytow z polski coraz więcej. Strach ich zatrudniać, bo przenoszą polskie metody.
Wolę albanczykow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Dader)
Nowicjusz
Prezydent_elekt napisał:
Jest tych lachmytow z polski coraz więcej. Strach ich zatrudniać, bo przenoszą polskie metody.
Wolę albanczykow.

Ta a albańce to takie ciche dojne byczki, które ze strachu robią za pół darmo.
To ty sam jesteś tym łachmytą, który zatrudnia na dziko i jeszcze zaliczkę na nieistniejący podatek zabiera z tych groszowych ochłapów.
My, ja pracowałem u norka uczciwie na dziko, dał umowę legalną podobno na stałe, a po czterech miesiącach dał nieuzasadnione wypowiedzenie, jednak chciał byśmy dalej u niego robili jak poprzednio. Przejechał się bo teraz jesteśmy legalnie zarejestrowani i ja mam już stały numer personalny, koledzy tylko D.
Jeszcze z rok i wyzwolę się na samodzielnego, niezależnego budowlańca z norweskimi uprawnieniami. Może wtedy założę firmę AS i sam będę kroił legalnie naiwniaków.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Patrycja Błaszczyk
(paatkax3)
Wiking
czyli wychodzi na to ze jezeli skoncczy mi sie okres probny 3 miesiecy to nie bede miala dalej latnego zwolnienia jak do tej pory? wiem ze kobiety w ciazy za pod ochorna i nie wolno ich zwolnic wiec myslalam ze po prostu do czasu konca zwolnienia nie bede miala zadnego problemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

()
Nowicjusz
paatkax3 napisał:
czyli wychodzi na to ze jezeli skoncczy mi sie okres probny 3 miesiecy to nie bede miala dalej latnego zwolnienia jak do tej pory? wiem ze kobiety w ciazy za pod ochorna i nie wolno ich zwolnic wiec myslalam ze po prostu do czasu konca zwolnienia nie bede miala zadnego problemuZ tego co ja wiem i pisał też poprzednik, to do końca twojej obecnej umowy ten pracodawca ciebie nie zwolni, ponieważ jesteś właśnie pod ochroną prawną.
Jednak na pewno, nie przedłuży tobie dalej tej umowy.

Raz piszesz, że na trzy miesiące masz umowę a raz, że na okres próbny trwający 3-miesiące, a to jest zasadnicza różnica w tym przypadku.

Przeczytaj dokładnie tą umowę ponieważ wprowadzasz w błąd prawny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok