Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

MANDATY - pamiątka po wakacjach w Norwegii. - Norwegia

16 Postów
Roman Giertych
(familyguy)
Wiking
Witam,

Właśnie dostałem serię listów z mandatami z Norwegii. Ogólnie cała ta sprawa bardzo mnie irytuje. Przed wyjazdem dokładnie przejrzałem internet w celu zapoznania się z jazdą samochodem po tym kraju. Wiedziałem, że trzeba jeździć przepisowo, wiedziałem również, że drogi są płatne. Nigdzie jednak nie przeczytałem, że zamiast bramek mają kamery i trzeba się rejestrować w internecie, żeby opłacić te przejazdy.

Listy oczywiście dostałem ze sporym opóźnieniem, żeby mogli naliczyć sobie odsetki. Wałek niezły jakby nie patrzeć.

Najbardziej irytuje mnie mandat z miejscowości Måna - nawet google map nie chce mi pokazać gdzie to jest. Przypuszczam, że gdzieś koło Oslo bo tylko tam się kręciłem. Według mandatu za przejazd Przez måna mam zapłacić 35zł +175zł kary!!! Ja nawet nie pamiętam, żebym przez coś takiego przejeżdżał, nie przypominam sobie informacji o opłacie i nawet nie wiem gdzie to jest.

Kraj niby taki cywilizowany a:
- jak już są jakieś bramki do płacenia to można użyć tylko karty kredytowej. Karta płatnicza, która jak sama nazwa wskazuje służy do płacenia nie jest uznawana!!! Nie uznali mojej karty płatniczej, ale w zamian dostałem mandat, na którym oczywiście po norwesku było napisane, że termin zapłaty to 3 dni!!! Welcome to Norway
- Informacje o opłatach są tylko i wyłącznie po norwesku. Nigdzie nie jest napisane w jaki sposób można się wywiązać z należności!!! Niby można zapłacić gdzieś na stacjach benzynowych, ale ich liczna jest znikoma i pracownicy sami nie wiedzą, gdzie takie stacje są!!!
- czasami nawet nie wjeżdżamy na autostradę, a naliczana jest nam opłata bo kamera ustawiona jest na drodze prowadzącej do autostrady lub tunelu!!!
- rachunki przysyłane są ze sporym opóźnieniem, żeby naciągnąć na karne odsetki
- o mandatach z parkowanie i bileterach działających jak polscy kanarzy już nie wspomnę.

Moje pytanie:
1. Za przejazdy chciałbym zapłacić, ale karnych odsetek już nie bo nie lubię dawać zarobić naciągaczom. Czy jest to możliwe?
2. Gdzie się odwołać, gdzie dzwonić?
3. Czy jest jakaś strona internetowa gdzie mogę sprawdzić listę moich wykroczeń?
4. Czy jeżeli moje nazwisko jest napisane ze złą literką np zamiast Nowak - Nowik to czy mandat jest ważny?

Najeździłem się po całej europie samochodem, ale niesmak jak mam po Norwegii i cwaniactwo tego kraju jest po prostu okropne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Dariusz Kosztowniak
(Dariusz_Kosztowniak)
Nowicjusz
Domyślam się ze mandaty jakie do Ciebie przyszły sa za nieuiszczona oplate za tzw boomstasjon. Jesli tak to korespondencja powinna przyjsc do Ciebie z Anglii(bo tam znajduje sie firma ktora odzyskije naleznosc). Powinnes miec takze wykaz wszystkich przejazdow za jakie masz uiscic oplate. Jesli jest tak jak pisze to wyrzuc to do kubla i nic nie płac. Nic nie moga z tym dalej zrobic daltego moja rada jest taka ze placenie tego jest jak wyrzucenie kasy w bloto. Co do mandatow za parkingi to juz sprawa ma sie nieco inaczej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
He ... he... DOBRE ... !!! .
---
CÓŻ nie będę gdybał , jak było w samej rzeczywistości , za mało podałeś danych a i tak rozmydlonych żalami ... .
---
Pamiętaj tylko jedno ....
Od niedawna Polska tak jak i Norge Należy do jednego systemu windykacji karnych ...
Poprzez ... Schengen ...
---
I prędzej , czy też później , WSZYSTKO ZOSTANIE NALEŻYCIE ŚCIĄGNIĘTE ...!!!
w OSTATECZNOŚCI ... przez Polski Urząd Skarbowy ... !!! .
---
O ile oczywiście pracujesz w Polsce legalnie i płacisz Podatki ...

---
Dokładnie tak samo jak w Norge ...
Niemniej to twój problem , twoje podwórko , oraz twoje klocki lego lubo drewniane .
---
Mnie zapomniany Mandat za parkowanie w Oslo , ściągnięto po DWÓCH LATACH ...!!!
PRZEZ Skatt . /urząd skarbowy / mandat 500nok a totalne odsetki 4500 . Circa 5000Nok ...!!!
---
Też nie wiedziałem gdzie to było ... !!! Przysłali komplet zdjęć ...! .
Pozdrawiam
Jednak nie współczuję ... OPISZ JAK BYŁO NAPRAWDĘ ... jaki mUndry koleś , tak tobie durno doradził !?

HE...he...he .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Roman Giertych
(familyguy)
Wiking
Też mi się wydaje, że ta angielska firma to zwykli naciągacze, ale próbuję znaleźć kompromis miedzy świętym spokojem i finansowaniem naciągaczy. Jakim cudem oni zdobyli mój adres w Polsce bez zgłaszania sprawy w sądzie. Ja też chcę mieć dostęp do adresów ludzi na podstawie ich rejestracji!!! Ogólnie cała ta sprawa z jazdą samochodem po Norwegii nadaje się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...nastepna

raza,wyprobuj

sposob tradycyjnie

uczciwych norwegow,

ktorzy zakladaja hamerykanskie

deski,zeby uniknac uiszczenia zaplaty...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Roman Giertych
(familyguy)
Wiking
gabriel napisał:
He ... he... DOBRE ... !!! .
---
CÓŻ nie będę gdybał , jak było w samej rzeczywistości , za mało podałeś danych a i tak rozmydlonych żalami ... .
---
Pamiętaj tylko jedno ....
Od niedawna Polska tak jak i Norge Należy do jednego systemu windykacji karnych ...
Poprzez ... Schengen ...
---
I prędzej , czy też później , WSZYSTKO ZOSTANIE NALEŻYCIE ŚCIĄGNIĘTE ...!!!
w OSTATECZNOŚCI ... przez Polski Urząd Skarbowy ... !!! .
---
O ile oczywiście pracujesz w Polsce legalnie i płacisz Podatki ...

---
Dokładnie tak samo jak w Norge ...
Niemniej to twój problem , twoje podwórko , oraz twoje klocki lego lubo drewniane .
---
Mnie zapomniany Mandat za parkowanie w Oslo , ściągnięto po DWÓCH LATACH ...!!!
PRZEZ Skatt . /urząd skarbowy / mandat 500nok a totalne odsetki 4500 . Circa 5000Nok ...!!!
---
Też nie wiedziałem gdzie to było ... !!! Przysłali komplet zdjęć ...! .
Pozdrawiam
Jednak nie współczuję ... OPISZ JAK BYŁO NAPRAWDĘ ... jaki mUndry koleś , tak tobie durno doradził !?

HE...he...he .


Twój post nic nie wnosi do dyskusji. Puste słowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Roman Giertych
(familyguy)
Wiking
Kolejny post, który nic nie wnosi do dyskusji. Nie pytałem o następny raz tylko o teraz. Nudzi się wam w domach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Dariusz Kosztowniak
(Dariusz_Kosztowniak)
Nowicjusz
To nie jest firma windykacyjna. I prawda jest taka ze nic nie moga zrobic. Kiedys w Norwegii przed kazdym takim przejazdem byly automaty to ktorych wrzucales pieniadze za przejazd. Zlikwidowali. Norweskiej firmie nie oplaca sie scigac dluznikow w polsce bo za bramke za ktora musisz placic 20 koron oni musieliby zaplacic 16 koron oplaty za dostep do danych osobowych posiadacza pojazdu. Dlatego zajmuje sie tym firma angielska ktora badz co badz nie ma zadnej mocy prawnej na zmuszenie Cie do zaplaty. Byl o tym kiedys artykul w Stavanger Aftenbladed. Wogole smieszna sprawa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Roman Giertych
(familyguy)
Wiking
Takich firm straszących i naciągających mamy w Polsce pełno. Myślałem, że w norwegii jest jakoś normalniej pod tym względem. Tak czy inaczej za to co przejechałem chciałbym zapłacić, ale z pominięciem oszustów. Czy jest to możliwe. Czy jest jeszcze gdzieś w internecie artykuł na temat tej angielskiej firmy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
pierdoli**sz farmazony gosciu... przy kazdych bramkach jest napisany numer telefonu z napisem INFO...
przed kazdym przejazdem jest informacja ze jest oplata drogowa w momencie przejazdu jak i tuz przed... skoro tak dokladnie czytales o norwegii zanim tu przyjechales to na pewno wiedziales ze nalezy zaplacic od razu na bramce, a jesli nie ma takiej mozliwosci to na najblizeszej stacji ESSO w przeciagu 3 dni....

ring a bell??



Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok