Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Operacja na przepuklinę - Norwegia

64 Posty

(ja_ona)
Początkujący
Witam, mam pytan e- czy ktos tutaj w NO przechodzil operację na przepuklinę? Wyrostek przerabialismy rok temu- jest inaczej niz w Polsce, ale jak jest z przepukliną?
Wyskoczyła mężowi 2 tyg temu, bolało okropnie, pojechał do lekarza i mówi-ze to chyba przepuklina. Lekarz popatrzył do internetu i powiedział- tak, chyba przepuklina, prosze isc do pracy! Maz sie sprzeciwil, ze nie moze tak pracowac- dostał 3 dni zwolnienia, poszedł po 3 dniach- dodam, ze to przepuklina pachwinowa i nie chowala sie tylko zrobila sie wieksza. Do tej pory lekarz sie doinformował bo od drzwi juz wolal, ze to przepuklina, powiedzil, ze trzeba operowac, lezec i nic nie robic do operacji. Fajna zmiana gadki. Wiec czekamy na operacje- dostal maz termin na 16 grudnia , a do tej pory- ma byc na zwolnieniu. Mam jednak pytanie- jak wyglada operacja?jak długo trwa rekowalestencja? Szef powiedzial mezowi, ze on po 2-óch dniach był w pracy, czy to możliwe?Dzieki za jakiekolwiek informacje, ja po prostu jestem zielona w tym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Rafal W.
(Rafalek)
Wiking
Hej!
Ja przechodzilem tutaj zabieg przepukliny pachwinowej. Czekalem okolo 4 miesiecy. W dniu zabiegu przyjechalem do szpitala samochodem i po 3 godzinach przyjechalem sam do domu (choc akurat powrotu samemu nie polecam- czlowiek lekko skolowany srodkami usypiajacymi) no ale mi nie mial kto pomoc.
Sam zabieg wykonano w okolo 30 minut i po przebudzeniu mozna wstac i przynosza cos do zjedzenia; male przeszkolenie a konto tabletek i do domu
Jezeli chodzi o zwolnienie lekarskie to w przypadku lekkiej pracy (biuro itp) to powrot za okolo 2 tygodnie. Ja z tytulu wykonywania ciezkiego zawodu dostalem 3 tygodnie, ale poszdlem do swojego lekarza i przedluzyl mi o nastepne 3 tyg.
W razie jak macie jakies pytanka to chetnie odpowiem jak cos pominalem )

Pozdrowionka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiesław Żygowski
(WieslawZygowski)
Wiking
Witam !mam pytanie czy ten zabieg na przepukline miałeś robiony metodą laparoskopową i czy to jest bezpłatnie ,jak się jest ubezpieczonym w helfo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....musisz uiścić wkład własny tylko
...+- 350 nok.
...przed zabiegiem lub po...
...wkład własny płacisz nawet po wizycie u lekarza rodzinnego ....tutaj +- 150 nok...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiesław Żygowski
(WieslawZygowski)
Wiking
Ok!Dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
baska krzyś
(bk1)
Początkujący
Jezeli twoj maz ciezko pracuje to polecam zakupienie pasa ktory powinien nosic do pracy przynajmniej przez 2 m-ce.
W Polsce ok 30 zl w sklepie ortopedycznym.
Moj maz dlugo wracal do zdrowia 2 m-ce byl na zwolnieniu.
Mial przepukline pepkowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Jan Kwas
(jarilitmanen)
Wiking
ja_ona napisał:
Witam, mam pytan e- czy ktos tutaj w NO przechodzil operację na przepuklinę? Wyrostek przerabialismy rok temu- jest inaczej niz w Polsce, ale jak jest z przepukliną?
Wyskoczyła mężowi 2 tyg temu, bolało okropnie, pojechał do lekarza i mówi-ze to chyba przepuklina. Lekarz popatrzył do internetu i powiedział- tak, chyba przepuklina, prosze isc do pracy! Maz sie sprzeciwil, ze nie moze tak pracowac- dostał 3 dni zwolnienia, poszedł po 3 dniach- dodam, ze to przepuklina pachwinowa i nie chowala sie tylko zrobila sie wieksza. Do tej pory lekarz sie doinformował bo od drzwi juz wolal, ze to przepuklina, powiedzil, ze trzeba operowac, lezec i nic nie robic do operacji. Fajna zmiana gadki. Wiec czekamy na operacje- dostal maz termin na 16 grudnia , a do tej pory- ma byc na zwolnieniu. Mam jednak pytanie- jak wyglada operacja?jak długo trwa rekowalestencja? Szef powiedzial mezowi, ze on po 2-óch dniach był w pracy, czy to możliwe?Dzieki za jakiekolwiek informacje, ja po prostu jestem zielona w tym temacie.

Czas rekonwalescencji zależy od metody leczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok