Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Magda Yobi (3482 niezalogowanych)
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
limonka napisał:
Hej dziewczyny, też się niebawem "przenoszę" do Norwegii, zastanawia mnie co Wy takiego przesyłącie, planujecie przewozić itd. Czy wysyłka nie pożre fortuny? nie lepiej kupić na miejscu coś? Ja wychodzę z takiego założenia, ale może się mylę dlatego pytam

No własnie))
My zostawiamy meble i sprzet agd, zabieramy pozostały "dobytek" Meble mąż już zaczął kupować, więc nie jest tak źle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Marta Andruszkiewicz
(tusiek1985)
Wiking
My również zostawiamy meble, agd i nawet rtv. Zabieramy pozostały "dobytek" jak to napisała koleżanka wyżej. Ja też myślałam, że będę mogła kupić wszystko na miejscu, ale koleżanka, która mieszka w Norwegii od dwóch lat szybko mi ten pomysł z głowy wybiła. Wiem, że wysyłanie pochłonie fortunę, ale pewnie kupowanie wszystkiego kosztowałoby o wiele więcej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Joanna Hołdyńska
(asia77.02)
Wiking
A ja planuje zabrać wszystko oprócz mebli -chociaż to też będzie zależało od mieszkanie jakie uda sie wynająć. Chce wysłać jeden samochód, jednym kursem i pewnie też tanio nie będzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
tusiek1985 napisał:
My również zostawiamy meble, agd i nawet rtv. Zabieramy pozostały "dobytek" jak to napisała koleżanka wyżej. Ja też myślałam, że będę mogła kupić wszystko na miejscu, ale koleżanka, która mieszka w Norwegii od dwóch lat szybko mi ten pomysł z głowy wybiła. Wiem, że wysyłanie pochłonie fortunę, ale pewnie kupowanie wszystkiego kosztowałoby o wiele więcej.

... zapomnialam dopisać w moim poście, że 2 koty też zabieramy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
asia77.02 napisał:
A ja planuje zabrać wszystko oprócz mebli -chociaż to też będzie zależało od mieszkanie jakie uda sie wynająć. Chce wysłać jeden samochód, jednym kursem i pewnie też tanio nie będzie

Masz rację.. jeszcze kwestia mieszkania.
Wiadomo, że przez kilka lat trzeba wynajmować, a spora większość mieszkań ma cały sprzęt agd, często też w cenie wynajmu jest umeblowanie, więc zupełnie nie ma sensu wozić te wszystkie "graty".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Joanna Hołdyńska
(asia77.02)
Wiking
A ja zabieram naszego pieska Suczkę sznucera. Ma 3 lata, jest grzeczna i sprzątamy po niej. Myslę że problemu nie będzie - chociaż rózne rzeczy czytam na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
Jedynie cięzej bedzie znaleźć mieszkanie bo czesto w ogłoszeniach pisze, że bez zwierząt, ale myśmy znaleźli, większego problemu nie było

Tak na dobrą sprawę (to jak ma się dziecko), też nie zawsze chcą wynająć mieszkanie rodzinie z dzieckiem... Więc równie dobrze trzeba by było zostawiać dzieci w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów

(limonka)
Początkujący
ja nie biorę ani mebli, ani sprzętów, ani zwierząt, więc wychodzi na to, że nie mam co posyłać Spakuję się do dwóch walizek i powinno być dobrze
Książki będę wywozić z domu "na raty"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Joanna Hołdyńska
(asia77.02)
Wiking
No własnie ksiązki - tego będzie najwięcej . Mam pełno - szczególnie SAG NORWESKICH
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
asia77.02 napisał:
No własnie ksiązki - tego będzie najwięcej . Mam pełno - szczególnie SAG NORWESKICH

Dlatego ja od ponad roku czytam wyłącznie ebooki!! Zawsze mam ze sobą co najmniej 20 tytułów Ściągam z netu co chcę, nie muszę chodzić i szukać itp.

No i nic nie ważą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok