Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ubezpieczenie dla rodziny w polsce - Norwegia

1 Post

(adis)
Wiking
WITAM,prosze pomóżcie jeśli możecie ,moja rodzina mieszka w polsce żona niepracuje i pół roku temu straciła prawo do ubezpieczenia zdrowotnego inaczej mówjąc prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej dla siebie i dzieci.Czy jest możliwość żeby otrzymała ubezpieczenie z norwegi na siebie i dzieci.Dzięki za ewentualne porady.POZDRAWIAM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(katrin)
Wiking
Hej nie wiem dlaczego utraciła ubezpieczenie,ale niech sie zarejestruje na zasiłku dla bezrobotnych i tam otrzyma ubezpieczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(adis)
Wiking
żona była zarejestrowana,w czerwcu wyjechała do austrii na miesiąc,przed wyjazdem zawiesiła bezrobocie a urzędniczka potwierdziła że może to zrobić nawet na dłużej niż miesiąc,po powrocie z austrii przyjechała do norwegi razem z dziećmi i po 3 tygodniach wruciła do polski i okazało się że ten okres zawieszenia bezrobocia niemógł trwać dłużej niż 1miesiąc,i w ten sposób dostała powiadomienie że straciła prawa i przywileje osoby bezrobotnej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(katrin)
Wiking
Wiem to jest taka kara ,ale po 3 miesiącach może sie ponownie zarejestrować i będzie miała ubezpieczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(adwokat62)
Wiking
witam jesli hcesz ubezpieczenie dla rodziny w polsce to musisz wyslac papiery do norweskiego zakladu ubezpieczen musisz wypisac wnioski na dzieci i zone E 106 dolaczyc musisz umowe o prace skotkarte i zezwolenie zpolicji skond jestes to podalbym ci adres do tego uzedu i bedziesz mial ubezpieczenie ja juz tak mam 3 lata
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(adis)
Wiking
mieszkam w stavanger,jezeli chodzi o NAV to wiem gdzie jest ten urząd,składałem tam papiery o rodzinne,chyba że to inna jednostka,a czy ten formularz można pobrać przez internet,urzędy mają tu czynne do 15 ,czy te ubezpieczenie trzeba odnawjać co roku?i czy bez ograniczenia można z niego kożystać w polsce tzn,czy można np,robić zlecone badania i np,iść do lekarza z przeziębieniemDZIĘKI ZA POMOC
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
ewelina wirkus
(elise1)
Wiking
witam
moj maż zlozył papiery w navie w bergen wypisal druk e-106 i urząd to wyslał do polskiego nfz,wtedy nfz wyslał potwierdzenie do mnie do domu ze jestesmy w polsce ubezpieczeni dzieki pracy meza w no,ogolny czas załatwiania 3 miesiące
pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
annaz kowalska
(annaz)
Wiking
witam jak zalatwic ubezpieczenie zdrowotne w Polsce pracujac w Norwegi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
annaz napisał:
witam jak zalatwic ubezpieczenie zdrowotne w Polsce pracujac w Norwegi


Co rozumiesz przez "ubezpieczenie zdrowotne w Polsce"?
Jezeli norski EKUZ to zamawiasz tu:
helfo.no/privatperson/europeisk-helsetry...lt.aspx#.VFqCLvmG8Y0


Jezeli platne ubezpieczenie w polsce to wybierz co chcesz:
helfo.no/privatperson/europeisk-helsetry...lt.aspx#.VFqCLvmG8Y0
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Jason Bourn
(pytor09)
Nowicjusz
Czesc, mysle ze chodzi Wam o to że jedna "połówka" jest w Polsce a druga tu. I tak jak w Polsce można byc zgłoszonym do ubezpieczenia do żony (która np. jest w Polsce) tak tu może być zgłoszona żona (która przebywa w Polsce) do ubezpieczenia męża (którypracuje w Norwegii).
Czy ktoś w końcu podpowie jaka jest kolejność załatwiania tego ponieważ jakieś "barany" piszą że było to wałkowane z 1000 razy. Ale to są głupoty ludzi którzy nie mają co robić tylko piszą byle co.
Ja byłem dziś w NAV i powiedzieli że to nie oni.

Kto jest z tym obcykany.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok