Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

[podróż] Z Norwegii do Polski i z powrotem. - Norwegia

9 Postów
Kamil Nowakowski
(Puklus)
Wiking
Witam.

Mam takie pytanie, może ktoś się orientuje. Pracuje w Bergen, jestem tu już pół roku a podróż do domu do córki i mojej kobiety, bo nie mamy ślubu póki co, jest w moim przypadku dość trudna. Ceny poszły mocno w górę wiec utrzymywanie się tu i utrzymywanie domu w Polsce pochlania znaczącą ilość moich zarobków. Chodzi o to że w obecnej chwili są kwarantanny w obie strony, w dodatku tu jeszcze specjalny hotel, który jest dodatkowo płatny. I koniec końców nie za bardzo mnie stać by blisko miesiąc nie być w pracy. Jak się tam na prawie nie znam a już na pewno nie norweskim. Jest jakaś możliwość, jakaś furtka, by odwiedzić rodzinę? Nie wiem, może jakieś dofinasowanie z NAVU, czy coś. Szef wspominał ze jest sposób na ominiecie kwarantanny, na odwiedziny dziecka ale musze byś w separacji albo po rozwodzie, czyli jak mniemam musze być formalnie pozwany o alimenty.
Czy ktoś coś wie na ten temat ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
przeczekac to poprostu, kazdy by chcial do polski z nas poleciec ale siedzic w hotelu to szkoda czasu i za to jeszcze placic z wlasnej kieszeni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
brath100 H
(brath100)
Wiking
Witam. Orientuje się może ktoś czy wyjazd do Polski w celu zaszczepienia się przeciw COVID daje szanse uniknięcie kwarantanny hotelowej po powrocie do NO?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
nic takiego narazie nie ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
maciej pierzchala
(maciek30)
Wiking
POL ROKU A CO TO JEST POL ROKU. SIEDZ NA DUPIE I O WYJAZDACH DO POLSKI ZAPOMNIJ BO NIE WJEDZIESZ Z POWROTEM I BENDZIE NERKA RWANA BO KORONA UCIEKA
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Wczasów niestety NAV ci nie opłaci . W Polsce robisz test i nie masz kwarantanny koszt 160 PLN na lotniskach lub w DIAG , lub darmowy w swojej komunie i na drugi dzień masz wynik . Co do przyjazdu to bierzesz akt urodzenia dziecka i to cię zwalnia z kwarantanny hotelowej chyba że nie masz własnego pokoju z łazienką . A i najważniejsze jak nie masz stałego numeru i bosteatest to cię nie wpuszczą do NO , masz lekarza dobrego w Polsce to choruj kilka miesięcy jak ten syf minie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
ze co?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Slawek36 napisał:
Wczasów niestety NAV ci nie opłaci . W Polsce robisz test i nie masz kwarantanny koszt 160 PLN na lotniskach lub w DIAG , lub darmowy w swojej komunie i na drugi dzień masz wynik . Co do przyjazdu to bierzesz akt urodzenia dziecka i to cię zwalnia z kwarantanny hotelowej chyba że nie masz własnego pokoju z łazienką . A i najważniejsze jak nie masz stałego numeru i bosteatest to cię nie wpuszczą do NO , masz lekarza dobrego w Polsce to choruj kilka miesięcy jak ten syf minie Mogl bys rozwinac mysl o posiadaniu dobrego lekarza w Polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok