Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Sykemelding - Norwegia

Czytali temat:
halina manka karol kowalski Radoslaw O Jan Maryjan mart enty MultiNOR Konsultant Kasia K Adam Kwiatkowski litar Wawelski Onty_Ja_Gabriel_3. Robert50 Marcin1423 Maria Witkowska orzechtsw (2424 niezalogowanych)
3 Posty
Marcin1423
(Marcin1423)
Wiking
Witam, miałem wypadek i złamałem nogę. U obecnego pracodawcy pracuje od 3 tygodni na 100% etatu fast. Nie miałem przerwy w zatrudnieniu, zmieniłem po prostu firmę. W Nirwegii jestem od 3 lat. Czy przysługuje mi sykepenger? Widziałem, ze trzeba przepracować 4 tygodnie u jednego pracodawcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Marcin1423 napisał:
Witam, miałem wypadek i złamałem nogę. U obecnego pracodawcy pracuje od 3 tygodni na 100% etatu fast. Nie miałem przerwy w zatrudnieniu, zmieniłem po prostu firmę. W Nirwegii jestem od 3 lat. Czy przysługuje mi sykepenger? Widziałem, ze trzeba przepracować 4 tygodnie u jednego pracodawcy.
Czegoś tu nie rozumiem.
- Miałeś wypadek w którym złamałeś nogę i co nie dostałeś zwolnienia chorobowego? nie leżysz z nogą w gipsie lub unieruchomioną w inny dostępny sposób, tylko nadal pracujesz i to u innego pracodawcy niż u tego co złamałeś nogę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcin1423
(Marcin1423)
Wiking
Nie, nogę złamałem wczoraj. Dostałem sykemelding ze szpitala. I nie wiem czy przysługuje mi zasiłek jeżeli pracuje w obecnej firmie tylko 3 tygodnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
napisał:
Nie, nogę złamałem wczoraj. Dostałem sykemelding ze szpitala. I nie wiem czy przysługuje mi zasiłek jeżeli pracuje w obecnej firmie tylko 3 tygodnie.
Zasiłek chorobowy nie jest uzależniony od ilości pracy w danej firmie, tylko od ilości miesięcy składkowych na ubezpieczenie, / w polandi jest to ZUS a tutaj NAV /. Pisałeś iż pracowałeś przed wypadkiem 3 lata jeżeli była to praca legalna i miałeś odprowadzane zaliczki na podatek to chorobowe będziesz miał inna sprawa to w jakiej wielkości jednak to już NAV wylicza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
W pierwszej kolejności musi Pan poinformować pracodawcę o zaistniałej sytuacji i pokazać mu zwolnienie lekarskie. Pracodawca ma obowiązek wypłacania świadczenia chorobowego przez pierwsze 16 dni kalendarzowe. Jeżeli zwolnienie wystawione jest na dłuższy okres, po tym czasie może Pan wnioskować o zasiłek w NAV. Informacja o 4 tygodniach pracy dotyczy pracy bez przerw. Jeżeli z dnia na dzień zmienił Pan pracę, to ma Pan prawo do świadczenia z NAV.
Zgłoś wpis
3 Posty
Marcin1423
(Marcin1423)
Wiking
Dzieki za odpowiedz, prace skończyłem 28.08, a nowa zacząłem 01.09 wiec miałem jeden dzień roboczy przerwy. Potrzebny na przeprowadzkę z (okolicy Narwiku) na samo południe Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Kolega mial podobny przypadek. Jezeli przepracowales mniej niz 4 tyg to zasilek chorobowy zostanoie Ci wyplacony przez NAV, a to z reguly wiaze sie z nieco dluzszym oczekiwaniem na pieniadze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok