Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

O co tu chodzi z pracą? - Norwegia

106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Jak to jest, że z wykształceniem wyższym inżynieryjnym o kierunku budownictwo oraz zdaniem egzaminu Państwowego z norweskiego na poziom B2 firmy projektowe nie chcą mnie zatrudnić?
To jest jakaś paranoja tutaj...

O co tu chodzi? Ktoś by mi coś naświetlił?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...a dlaczego musza cie zatrudnić ???????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
KonkoN
(KonkoN)
Nowicjusz
jesli jestes zaraz po studiach lub nie masz doswiadczenia w Norwegii
popracuj moze troche na nizszym szczeblu i pnij sie powoli wyzej, jezeli bedziesz cierpliwy i wystarczajaco zdeterminowany to uda sie, powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Nie no nie jestem zaraz po studiach. W Polsce pracowałem i mam 8 lat doświadczenia... Zdałem egzamin na B2 z j. norweskiego i dalej nic lol...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(ExtinctionR)
Nowicjusz
Z tego, co wiem, musialbys przepracowac co najmniej rok na norweskiej budowie jako zwykly snekker albo murer, aby potwierdzic swoje wyksztalcenie w Norwegii. Prawda jest taka, ze o norweskim sposobie budowania, przepisach, jakie rozwiazania maja 'godkjent', a jakie nie - masz niewielkie pojecie.
Rowniez, skoro tych powyzszych informacji nie potrafiles wydobyc sam w procesie rekrutacji, powatpiewalbym w Twoje zdolnosci komunikacyjne i interpersonalne. Osoby z wyzszym wyksztalceniem budowlanym kieruja praca innych ludzi, nawet kilkudziesieciu osob i firm na raz.
Diabel tkwi w wszczegolach. Zalezy na jakie stanowisko aplikujesz i jakie sa tam obowiazki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...proste pytanie ktore moze wiele wyjašnić
...czym sie obecnie tutaj zajmujesz?
Ps. znam wielu magistròw,ktòrzy z językiem norweskim są kierownikami w polskich firemkach a la Krzak,co oznacza troche roboty papierkowej,dowoźenie materiałòw i narzedzi i to najgorsze ze wzgledu na posiadanie samochodu firmowego....uwaga!...wywoźenie šmieci!!!!....absurd,ale z źycia wzięty....
....wiec polecam tylko firmy norweskie i to duźe,gdzie ,,krzakowanie,, nie obowiązuje........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...proste pytanie ktore moze wiele wyjašnić
...czym sie obecnie tutaj zajmujesz?
Ps. znam wielu magistròw,ktòrzy z językiem norweskim są kierownikami w polskich firemkach a la Krzak,co oznacza troche roboty papierkowej,dowoźenie materiałòw i narzedzi i to najgorsze ze wzgledu na posiadanie samochodu firmowego....uwaga!...wywoźenie šmieci!!!!....absurd,ale z źycia wzięty....
....wiec polecam tylko firmy norweskie i to duźe,gdzie ,,krzakowanie,, nie obowiązuje........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
@Extinction Rebellion Doprecyzowując. Ubiegam się o stanowisko projektanta sieci wod-kan. Byłem również tutaj na takiej 6 miesięcznej praktyce w biurze projektowym. To co robi się w Norwegii a to co jest w Polsce praktycznie niczym się nie różni. Są pewne detale, które łatwo skorygować.
Jeśli chodzi o moje zdolności komunikacyjne i interpersonalne to nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
Na rozmowę kwalifikacyjną przychodzę przygotowany.
To co wyczułem to jest to, że Norwedzy myślą, że Polska to Etiopia i że budujemy wszystko z piasku, bo jak się mnie inżynier zapytał na intervju czy w Polsce stosujemy takie same materiały jak w Norwegii, czyli m. in. PE czy PVC to trochę w moich oczach z siebie idiotę zrobił i dało mi to do zrozumienia, że tak myślą o naszym kraju jak wspomniałem na wstępie.
Jeśli chodzi o pracę na budowie to nie jest zły pomysł...
Może jakiś kurs wypadałoby jeszcze zrobić... ? To co mam tutaj w Norwegii to kurs obsługi programu do projektowania, który tutaj stosują...
No nie mam pomysłu co jeszcze...
Z tego co wiem to boją się zatrudnić, ponieważ obawiają się, że nie będę znał norweskiej terminologii... i tu moim zdaniem tkwi szkopuł, bo wolą zatrudnić świeżaka po studiach, który jest Norwegiem..
@boj fra oszlo na żadne krzakowanie ani kierowniczenie się nie nastawiam. Chcę wykonywać swój wyuczony zawód jako projektant wod-kan... to nie są nie wiadomo jakie wymogi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Tu na forum od czasu do czasu bywa Pani Eliza K / Elise/ Inżynier z wieloletnim norweskim doświadczeniem zawodowym, nie wiem czy akurat jest projektantem, niemniej zna większość meandrów tego zawodu tu w Norwegi.
Skontaktuj się z tą Panią poprzez prywatną pocztę.
Może akurat podpowie co z czym i bez czego.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mirek Biłek
(mirecque)
Wiking
Sprobuj sie zatrudnic przez SEC Pomorze, Ventor, Adecco albo jakąś polską agencję. Możesz też próbowac przez Experis. Albo wyslij do mnie CV na adres mirek.bielsko@wp.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok