Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zakładanie trawnika samodzielnie czy przez firmę - Norwegia

Czytali temat:
Maciej xXx Marcin _ Kasia K Angelika Mojak borys borys boj fra oszlo Magdalen@ Karolina Zając Łukasz Ch Taki Tam mediabet Onty_Ja_Gabriel_3. (2162 niezalogowanych)
145 Postów
Angelika Mojak
(Angela22)
Stały Bywalec
Czy ktoś może z Was zakładał trawnik? Zdecydowaliście sie na założenie go samodzielnie czy może jednak przez firmę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(ExtinctionR)
Nowicjusz
Ja zakladałem kiedyś zawodowo. Wg mnie głownym pytaniem jest powierzchnia i stopień trudności. Czy powierzchnia jest płaska, ile trzeba nawieźć ziemi, jakie się ma narzędzia i umiejętności.
W najprostszym wypadku kupujesz 5 kg nasion trawy i podlewasz regularnie.
Trawę z rolki też możesz zamówić pod wskazany adres, lecz tu zaczyna się dość ciężka praca fizyczna.
k.

Angela22 napisał:
Czy ktoś może z Was zakładał trawnik? Zdecydowaliście sie na założenie go samodzielnie czy może jednak przez firmę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Anna Stawińska
(AnnaStawinska)
Wiking
Angela22 napisał:
Czy ktoś może z Was zakładał trawnik? Zdecydowaliście sie na założenie go samodzielnie czy może jednak przez firmę?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, ale założenie trawnika to nie tylko posianie trawy. Ale również przygotowanie podłoża. Od dobrego przygotowania i żyzności gleby zależy wigor siewek i zdolność krzewienia się traw. Odczyn gleby według najnowszych zaleceń powinien być słabo kwaśny, o pH=5,6 do 6,5. Przy pH niższym od 5 konieczne jest wapnowanie, które zmienia odczyn i właściwości fizyczne gleby (głównie poprawia jej strukturę). Moim zdaniem jeśli chcesz aby trawnik wyglądal profesjonalnie oraz aby był zielony oraz równy to warto jest zdecydować się na firmę, która Ci taki trawniczek założy www.pielegnacja-zieleni.pl/pielegnacja-zieleni/ . Pomimo kosztow.

Sadzenie drzew, koszenie trawy, grabienie liści w Łodzi i regionie - PHU ARTEX Usługi pielęgnacji zieleni: koszenie traw, sadzenie drzew W naszej ofercie znajdą Państwo kompleksowe usługi pielęgnacji zieleni. Specjalizujemy się w sadzeniu drzew oraz krzewów, ... www.pielegnacja-zieleni.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Karolina Zając
(KarolinaZajac)
Początkujący
Dobrze jest na pewno dobrze oczyścić teren. Tak aby inne chwasty nie wyparły trawnika ( wbrew pozorom trawnik chwastem nie jest). Zanim założymy trawnik, najpierw oczyszczamy teren z chwastów, innych roślin, patyków, liści, czy kamieni. Jeśli się budowaliście - dobrze jest usunąć wszelkie pozostałości po pracy, takie jak: kawałki styropianu, pokruszony cement i inne. W takich nieoczyszczonych miejscach trawa może żółknąć i schnąć. Najlepiej zasiać trawnik jesienią, ogrody założone jesienią wyrastają najładniejsze. MOżna sobie poradzić samodzielnie, w sieci jest bardzo wiele porad jak to zrobić. Opisane jest to na tej stronie
florovit.pl/eng/hobby/porady/porady-eksp.../zakladanie-trawnika
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok