Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca w Adecco -wasze opinie. - Norwegia

636 Postów
Wyjadacz
Dan, a z czym Ty masz problem?Ksiazke piszesz na temat Adecco.
Napisz konkretnie o co Ci chodzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty
Nowicjusz
Ogólnie, czy warto się do nich pchać do pracy. Czy to wszystko co obiecują przed czyli dodatki za dojazdy, mieszkanie i wszystko co najpiękniejsze faktycznie później jest w realu. Czy to tylko czcze obietnice, byle znaleźć ludzi do wydymania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
najlepiej zuzu poznał ich zalety , wady , sztuczki , przebiegłość , sposoby na wydymanie , pomoc na początku , wysłanie na wieczny permitering , plusy i minusy no i dodatki .
o ile uda ci się go zmusić żeby trzydziesty trzeci raz o tym napisał
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
No trochę tego było... zresztą jak każdy pracujący przez Adecco miałem jakieś przygody.
pewnie gdym został w poprzednim kraju i firmie byłbym bardziej na plusie z kasą niż to co udał mi śię przez adecco tu zarobić. Jednak ujami nie mam zamiaru rzucać, zdążę sobie to odbić w przyszłości. Ot pracując dla nich trzeba pilnować żeby były papiery na wszystko, bo mają burdel niesamowity i niekompetentnych konsultantów co mają sklerozę.
W sumie odwiedziłem pięć ich biur podczas mojej pracy dla adecco NORGE i w każdym zawsze coś tam zapominali, przekręcali, nie dopowiadali i itp. ale zawsze wystarczał tel. lub dwa (sms email) i było odkręcone co potrzeba (poza jednym biurem w MO i Rana)
Trzeba zapisywać wiadomości które się do nich wysyła, jak się doga ktoś na tel o urlopie np. to najlepiej jeszcze podesłać email dla potwierdzenia.
Jak się jedzie gdzieś pracować poza miejsce zamieszkania to trzeba dogadać, mieszkanie (niby za free wtedy ale trzeba się przypomnieć, bilety) itp.

Z biurem z MO i Rany niestety nie idzie się dogadać w żaden sposób (nawet konsultantka z innego biura poradziła mi żebym poszedł do związków bo oni sami z nimi dogadać się nie mogą)

Praca skończyła mi się szybciej niż to było wstępnie dogadane, cóż podziękowaliśmy sobie za współprace, zapłacili za godziny wsio ok, tylko zapomnieli mi wystawić kwitu na permittering lub avslutatestu (mam/miałem umowe na stałe "fast ansat". najpierw tłumaczyli się zmianą systemu informatycznego, potem że z innego biura mnie do nich przysłali , jak powiedziałem że ide do związków z tym, to mnie usiłowali zastraszyć tym że porzuciłem prace, nie mogli się ze mną skontaktować, musieli pokryć szkody które narobiłem w mieszkaniu przez nich wynajętym.
oczywiście jak zażądałem papierów na to, to cisza.

Od tego czasu wszystko jest załatwiane przez związki(opieszale ale coś tam się dzieje)
w miedzy czasie zarejestrowałem się w NAV jak poszukujący pracy bez prawa do zasiłku.
NAV wystawił mi zaświadczenie i kawałek ustawy że na podstawie tego co mam na papierze toracy szukać mogę, a dagpenger mi się nie należy bo otrzymuję pieniądze od pracodawcy gdyż nie zwolnił mnie ani permiterował.
Na dniach mam mieć spotkanie "ostatniej szansy" i deklaracja co do kwoty i terminu zapłaty, za to że nie mogłem pobierać dagpenger z winy adecco.
Jeśli się nie dogadamy to wniosek do sądu (kilka miesięcy "vente pa jobb" i może jeszcze pomówienia do tego dojdą)
Po za tym to nie mogę złego słowa powiedziećna tą firmę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak

nie myślałem że będziesz aż tak wylewny ....
no i bogaty ...vente på jobb za kilka miesięcy ........chcesz adecco w Mo i Rana puścić w skarpetkach !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
Dam napisał:
Ogólnie, czy warto się do nich pchać do pracy. Czy to wszystko co obiecują przed czyli dodatki za dojazdy, mieszkanie i wszystko co najpiękniejsze faktycznie później jest w realu. Czy to tylko czcze obietnice, byle znaleźć ludzi do wydymania.

Powiem Ci tak , Zuzu mial pecha bo pewnie trafial na nie odpowiednie osoby.
Ja widocznie mialem szczescie nie mam im nic do zarzucenia, ale teraz napewno nie dostaniesz kontraktu na czas nieokreslony, jak bylo kiedys.
Dostaniesz umowe na konkretny projekt i od twoich kwalifikacji bedzie zalezala cala reszta.
Ale ogolnie Adecco jest jedna z lepszych firm , ma podpisany uklad zbiorowy i samo to ze chyba jako jedyna firma ma osrodek ksztalcenia jezykowego i zawodowego w Polsce i to juz dobrych pare lat , wysyla do Norwegii pielegniarki , przedszkolanki, kierowcow na autobusy no i budowlancow chyba w setkach tysiecy osob.
Dam , jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz na priv .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Andre ved mark napisał:

nie myślałem że będziesz aż tak wylewny ....
no i bogaty ...vente på jobb za kilka miesięcy ........chcesz adecco w Mo i Rana puścić w skarpetkach !!!


sami chcą się puścić chyba, bo ewidentnie się zajebali z papierami i dalej w to brną.
Ze związkowcem już dawno przedstawiliśmy im ofertę ugodową że zapłacą mi równowartość dagpenger za ten okres co czekam za papierami , dają permitering/avslutatest i dalej nav płaci.

Chyba że czekają na sprawę(albo że dam sobie spokój) i są ubezpieczeni od takich wypadków to nic ich to kosztować nie będzie.

Pracownicy innego biura z którymi rozmawiałem ostatnio, też nie rozumieją dlaczego Mo I Rana brnie w ślepą uliczkę.
ogólnie to ma wyebane na to, jest łykend i przejmowanie się nic nie da.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
Zuzu napisał:
Andre ved mark napisał:

nie myślałem że będziesz aż tak wylewny ....
no i bogaty ...vente på jobb za kilka miesięcy ........chcesz adecco w Mo i Rana puścić w skarpetkach !!!


sami chcą się puścić chyba, bo ewidentnie się zajebali z papierami i dalej w to brną.
Ze związkowcem już dawno przedstawiliśmy im ofertę ugodową że zapłacą mi równowartość dagpenger za ten okres co czekam za papierami , dają permitering/avslutatest i dalej nav płaci.

Chyba że czekają na sprawę(albo że dam sobie spokój) i są ubezpieczeni od takich wypadków to nic ich to kosztować nie będzie.

Pracownicy innego biura z którymi rozmawiałem ostatnio, też nie rozumieją dlaczego Mo I Rana brnie w ślepą uliczkę.
ogólnie to ma wyebane na to, jest łykend i przejmowanie się nic nie da.


Zuzu kiedy Ty tam byles w Mo I Rana?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
cały czerwiec i połowa lipca. w biurze byłem raz jak przyjechałem.
Przepracowałem dla nich więcej niż 6 tyg. a to jest podstawą do wystawienia permiterinngu. (bo i tym też się chcieli wymigać, uwaga w październiku
Też tam pracowałeś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Może się wypowie jakiś przedstawiciel Adecco jak to oni widzą tych świetnych fachowców z Polski, z wieloletnim doświadczeniem, licznymi kontraktami zagranicznymi, z których to 8 na dziesięciu nie potrafi czytać rysunku technicznego, i trzeba kręcić gałami przed pracodawcą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok