Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ROZLICZENIE - Norwegia

Czytali temat:
(1071 niezalogowanych)
27 Postów
slawek kowalski
(slawcio)
Wiking
Witam wszystkich mam pytanie co moge odliczyc od podatu , ostanie 2 lata odpisywalem 10% . Mam syna w polsce i podobno moge odliczys wszystkie alimenty i wszystkie koszty zwiazane z jego utzrymaniem . Dzieki za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
przecież nie utrzymujesz syna to jak możesz za to coś odliczyć . nie mieszkacie razem i jesteś po rozwodzie jak wynika z powyższogo postu . trzeba płacić alimenty i podatki w norge jako rezydent .
ingjen penger
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
tak/?? ciekawe?? może rozlicz jeszcze byłą żonę , bo tez się pewnie da... wszystko się da rozliczyć w Norwegii co by nie , jak już rozliczać to tylko tutaj. Ja mam zamiar rozliczyć 4 króliki bo mam w Polsce, w tej chwili nie bo jestem tutaj ale skoro jestem ich właścicielem to pewnie muszę , boję się tylko że nie odprowadzałem za nie żadnego podatku przez ostatni rok , też pasuje je w końcu rozliczyć > zwierzątko jak zwierzątko ale też chce być rozliczone
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
slawek kowalski
(slawcio)
Wiking
Kolego proponuje wizygte u lekarz milego wieczoru. To pytanie bylo do osob majace cos do napisania a nie jakies brednie . Milego wieczoru
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
właśnie ten post który dodałeś na forum sam sobie zaprzecza, powinieneś sam udać się do lekarza bo ja nie mam na razie takiej potrzeby-- jak zacznę układać takie pytania jak ty to pewnie będę zmuszony iść, ale póki co czuje się świetnie, a tym bardziej jak czytam takie bzdury--- powiedz że napisałeś to specjalnie żeby wszystkich rozweselić-- jeśli tak to udało ci się w 100% . a i jeszcze jedno nie jesteśmy kolegami, bo nie wypiliśmy nawet głupie pół litra wódki, tak się mówi no wiesz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
slawcio napisał:
Witam wszystkich mam pytanie co moge odliczyc od podatu , ostanie 2 lata odpisywalem 10% . Mam syna w polsce i podobno moge odliczys wszystkie alimenty i wszystkie koszty zwiazane z jego utzrymaniem . Dzieki za pomoc.

Podatki w Norwegii sa na tyle indywidualna sprawa, ze 'podobno' z gory wsadza sie miedzy bajki. Z takim zapytaniem najlepiej udac sie do ksiegowego Taki tip.. na ksiegowym nie zydz, i zapytaj o przejrzenie dokumentow z poprzednich dwoch lat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
on zapytał wyraźnie Sethur, ,,podobno moge odliczys wszystkie alimenty i wszystkie koszty zwiazane z jego utzrymaniem . Dzieki za pomoc.,,

co ma piernik do wiatraka, nie ma czegoś takiego, rozumiem że ktoś jest obywatelem tego kraju i ma taki przypadek- może się da tak zrobić, nie wgłębiam się dalej... na zdrowy rozum tylko myślę że ten sposób jest nie do osiągnięcia-przecież każdy by tak robił, a jest tych narodowości w Norwegii poza Polakami dość dużo-- każdy by sobie odliczał wszystko.. od budowy domu, po najbardziej niedorzeczne sprawy-- o czym np. pisze autor tego postu na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
przecież nikogo z Norwegów nie obchodzi co ktoś ma w Polsce, czy buduje dom, czy ma np. 5 samochodów, czy np. jest po rozwodzie --- wszystko co robisz tutaj , podatki, mieszkanie, dom , sytuacja materialna,ilość dzieci.. itd. jest możliwość rozliczenia tego, ale nie poza obszarem Norwegii. Widzisz Sethur i już widać jak gość myśli-- czy tu jest mądrość, nie wiem ile lat ma jego syn , ale jeśli jeszcze nie osiągną 18 roku życia mógłby pobierać zasiłek na niego-- a tak buli hajs z własnej kieszeni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
powiatowy.. nie oceniam goscia pod wzgledem jak ma w domu i co robi.. nie napisalem mu ze sie da.. rozne dziwne rzeczy mozna odliczyc.. jakie(?) to pytanie do ksiegowych i specow od finansow. Niestety takich informacji gratisowo raczej nikt mu nie udzieli.. Tobie tez bym zalecil, bo akurat ma znaczenie, co masz w Polsce, jezeli chcesz tutaj sprawnie obracac pieniedzmi..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów
ciekawski ciekawski
(ciekawski)
Stały Bywalec
Czyzby to byl Mase??
same bzdury...



powiatowy myśliciel napisał:
przecież nikogo z Norwegów nie obchodzi co ktoś ma w Polsce, czy buduje dom, czy ma np. 5 samochodów, czy np. jest po rozwodzie --- wszystko co robisz tutaj , podatki, mieszkanie, dom , sytuacja materialna,ilość dzieci.. itd. jest możliwość rozliczenia tego, ale nie poza obszarem Norwegii. Widzisz Sethur i już widać jak gość myśli-- czy tu jest mądrość, nie wiem ile lat ma jego syn , ale jeśli jeszcze nie osiągną 18 roku życia mógłby pobierać zasiłek na niego-- a tak buli hajs z własnej kieszeni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok