Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Wieslaw Gasior Raizo .... patryk kowal Andrzej ANDRE Zadowalacz Robi321 Robi malbork1958 (1916 niezalogowanych)
1 Post

(Hilton)
Wiking
Retier, mow za siebie.
Ja nie nabijam sie z "ciapatych". To sa ludzie jak inni. Tez chca miec swoje miejsce. Ich zycie jest bardzo rozne od naszego. Zeby ich rozumiec, trzeba poznac i rozmawiac z nimi, mnie sie to udalo.
Poza tym Retier, to nie polskosc nie pozwala brac ochłapow, ale szacunek do samego siebie, bez względu na narodowosc. Nie zrobilam z siebie nigdy niewolnika i nie zeszmaciłam sie. Moze ty tak, ale ja nie. A w hierarchii norweskiego spoleczenstwa jestem imigrantem, tak samo jak ty. To jak wygląda twoje zycie, czy pomagasz innymn, czy sie sprzedales, czy jestes lojalny zalezy wylacznie od ciebie.
Przykro mi, ze musiales tyle wycierpiec aby zyc i pracowac w Norwegii. Warto było ( szmacic sie i robic z siebie niewolnika ) ??? Musiales miec ogromnego pecha. Nie znam nikogo z Polaków, Litwinow, Czechów oraz innych narodowosci, kto by sie zeszmacil, sa to ludzie uśmiechnięci i szczesliwi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kow@lski)
Wiking
Kociczka napisał:
Kochani naprawdę nie dajcie się wystarczy czasami tylko bezinteresownie komuś pomóc.
Pamiętajcie większą satyswakcję i dobre samopoczucie uzyskujemy przez dawanie , a nie branie.
Pieniądze to nie wszystko przecież miłości, zdrowia i przyjaźni nie można kupić a jednak istnieją.
Tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za to co się dzieje dookoła. Jeśli nie mamy kasy co nam szkodzi na ulicy obdarować obcego człowieka chociażby uśmiechem, zacznijcie tak robić a zobaczycie poczujecie wielką ulgę i super dzionek będzie. Jestem dla Was za darmo moje porady nic nie kosztują proszę piszcie do mnie nie chcę pieniędzy za pomoc macie problemy pomogę , a nie znieczulica i każdy tylko garnie w swoją stronę bezsens totalny, żyjemy nie sami ale w społeczeństwie gdzie innym warto dawać przykład swoją postawą.
wasza Joanna nie ta od aniołów ale prawie ......................................................


Widze, ze jestes pod kreska. Zauwazylem jednak, ze o bezinteresownej pomocy usilnie trabia jedynie ci, ktorzy pomocy oczekuja...
Milo by bylo poczytac, co o tym mylisz, kiedy nie bedziesz jej potrzebowac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Hilton napisał:
Retier, mow za siebie.
Ja nie nabijam sie z "ciapatych". To sa ludzie jak inni. Tez chca miec swoje miejsce. Ich zycie jest bardzo rozne od naszego. Zeby ich rozumiec, trzeba poznac i rozmawiac z nimi, mnie sie to udalo.
Poza tym Retier, to nie polskosc nie pozwala brac ochłapow, ale szacunek do samego siebie, bez względu na narodowosc. Nie zrobilam z siebie nigdy niewolnika i nie zeszmaciłam sie. Moze ty tak, ale ja nie. A w hierarchii norweskiego spoleczenstwa jestem imigrantem, tak samo jak ty. To jak wygląda twoje zycie, czy pomagasz innymn, czy sie sprzedales, czy jestes lojalny zalezy wylacznie od ciebie.
Przykro mi, ze musiales tyle wycierpiec aby zyc i pracowac w Norwegii. Warto było ( szmacic sie i robic z siebie niewolnika ) ??? Musiales miec ogromnego pecha. Nie znam nikogo z Polaków, Litwinow, Czechów oraz innych narodowosci, kto by sie zeszmacil, sa to ludzie uśmiechnięci i szczesliwi.



Widzę że masz cholernie ogromna wiedze o mnie i ciągle pijęsz do czegoś, tak jakbym tylko o tobie mówił. Twój problem,zdaje się że powiedziałem : dało sie zauważyć . I nie jest to tylko problem z nami w Norwegi ale wszędzie tam gdzie sie pojawimy. Tylko pogratulować że jesteś w tej grupie szczęśliwców,więc gratuluję i życzę utrzymania tej pozycji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
pani pisze że MN wyrzuca jej ogłoszenia i wielu innym- osobiście komercja MN jest dla mnie żałosna i marna, korzystam jedynie z forum żeby sobie poczytać to i owo co faktycznie piszą ludzie a nie autorzy MN. Powiem więcej większość informacji na tej stronie pojawia się po czasie (zazwyczaj 1-3 dni później) wiem bo staram się być tutaj na bieżąco w prasie bo czytam sobie krajowe i miejscowe gazety. Nie wiem kto stworzył MN- Polacy czy Norwedzy ? , w każdym bądź razie jest nie sprawiedliwe żeby potraktować tak kogoś że np. sortuje się tutaj co ma być a czego nie-- w zasadzie dodają tutaj jedynie dużo pierdół jak z dobrego brukowca, ale jak podkreślam forum jest ok< nie każdy mnie tu lubi ale to już każdego sprawa z osobna. Np. pani z Hoyre znalazła sobie dobre miejsce do promowania swojej partii na MN, ale jakoś w prasie norweskiej nic o tym mi nie wiadomo, bo nikt nawet na ten temat nie pisze (a nóż Polacy pójdą i zagłosują )bzdura , bzdura i jeszcze raz bzdura tak jak Addeco i Polish Connection razem wzięci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Joanna ........
(Jovanna)
Wiking
ej tam to jacy jesteśmy w tym świecie procentuje na pozycje w innym.............mam na myśli postawę, czyny
całe szczęście, że jest miejsce gdzie nie liczy się pozycja społeczna, narodowość wszyscy równi i wedle swych czynów rozliczani.............................pamiętajcie do grobu nie zabierzecie nic, ani domu, ani samochodu, ani złota, ani mamony ciekawe gdy na łożu śmierci z tymi bogactwami leżąc sam będziesz zadowolony???????

są wartości nie do kupienia Wiara, Nadzieja, Miłość

Dawajcie a będzie Wam dane................................


dla was wszystkich mój wierszyk
człowiek się rodzi,
człowiek umiera,
ziemia daje,
i ziemia zabiera......................................
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kow@lski)
Wiking
Kociczka napisał:
ej tam to jacy jesteśmy w tym świecie procentuje na pozycje w innym.............mam na myśli postawę, czyny
całe szczęście, że jest miejsce gdzie nie liczy się pozycja społeczna, narodowość wszyscy równi i wedle swych czynów rozliczani.............................pamiętajcie do grobu nie zabierzecie nic, ani domu, ani samochodu, ani złota, ani mamony ciekawe gdy na łożu śmierci z tymi bogactwami leżąc sam będziesz zadowolony???????

są wartości nie do kupienia Wiara, Nadzieja, Miłość

Dawajcie a będzie Wam dane................................


dla was wszystkich mój wierszyk
człowiek się rodzi,
człowiek umiera,
ziemia daje,
i ziemia zabiera......................................


...Amen
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
Kociczka napisał:
szukam pracy w Oslo to jest naprawdę niesprawiedliwe!!!!!
na forum ludzie również umieszczają ogłoszenia więć dlaczego tylko moje ginie!
kurde normalnie hieny rozumiem jak bym chciała sprzedać auto dom itp. ale szukam pracy i jeszcze za to muszę płacić ludzie nie dajcie się omamić zarabianie na biednych powinno wkońcu się skończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a i słowo do moderatora może warto się zastanowić nad stworzeniem specjalnej rubryki bezpłatnej dla ludzi poszukujących pracy????? postaw się człowieku w sytuacji ludzi, którzy nie mają na chleb



hej kociczko, wyjasnialem juz kilka razy kwestie ogloszen na forum, gdybys poszukala to mialabys odpowiedz gotowa ... ale wyjasnie jeszcze raz, to bardzo proste

- nie tylko twoje ogloszenie usuwam, rowniez innych, problemem jest tylko brak czasu wiec robie to czasem codziennie a czasem co kilka dni, stad sa takie dni, kiedy ogloszen na forum jest wiecej, niemniej w koncu zastaja usuwane

- ogloszenia usuwam nie dlatego, abys ty lub inni zamieszczali je w odpowiednim dziale i za nie placili, nie interesuje mnie tu w ogole kwestia pieniezna ... chodzi o to, ze jest to forum dyskusyjne i takim chce aby pozostalo ... prawie i to naprawde prawie wszyscy ci, ktorzy wrzucaja swe ogloszenia wszelkiego rodzaju na forum, nie biora udzialu w dyskusjach, ilosc ich postow to od 1 do kilku, w zaleznosci od wrzuconych ogloszen wlasnie ... moze tobie to nie przeszkadza ale sa tacy uzytkownicy, ktorzy dyskutuja na forum codziennie lub bardzo czesto i nie maja ochoty wyszukiwac interesujacego ich tematu posrod kilkunastu lub moze i nawet kilkudziesieciu ogloszen dziennie, bo tyle mogloby i byc gdyby na to pozwolic

- dzial ogloszen kiedys byl bezplatny, pozniej stal sie platny ... coz, nie mam na to wplywu, nie jestem w zaden sposob zwiazany finansowo z wlascicielem portalu, ale poniewaz temat ten byl wielokrotnie poruszany przez uzytkownikow a portal nadal utrzymuje dzial ogloszen platny, widocznie taka jest polityka zarzadzania portalem i tyle ... i nikt nikogo tutaj nie mami, mozna swoje ogloszenie zamiescic rownie dobrze na finn.no lub innych portalach, gazetach, na tablicach ogloszeniowych w sklepach, gdziekolwiek ...

- jesli o mnie chodzi nie jestem administratorem serwisu, moderuje w ramach wolnego czasu ot tak, z wlasnej checi ... nie mam wiec zadnej korzysci finansowej z czegokolwiek dotyczacego portalu - niemniej rozumiem tych, ktorzy ten portal zalozyli, ze probuja w jakikolwiek sposob znalezc srodki pozwalajace na jego prowadzenie, moze kiedys nawet beda w stanie zarabiac na tym, moze juz zarabiaja ... i co w tym dziwnego ? bo z kolei nie rozumiem zupelnie zarzutow takich jak twoje ... ktos stworzyl serwis, ktos codziennie pewnie sleczy nad nim iles tam godzin, dba o niego, uaktualnia informacje, obsluguje i renowuje sprzet potrzebny do jego prowadzenia itd. itp. ... serwis jest zupelnie bezplatny jesli chodzi o rejestracje i korzystanie z niego, poza tym dzialem ogloszen ... a ty piszesz, ze to hieny i o jakims zarabianiu na ubogich ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
ulv72 napisał:.... serwis jest zupelnie bezplatny jesli chodzi o rejestracje i korzystanie z niego, poza tym dzialem ogloszen ... a ty piszesz, ze to hieny i o jakims zarabianiu na ubogich ???
Od Siebie dodam tyle...
Jeżeli jest się Biednym w Norge i nie stać / lub leżeć , kogoś na taką czy też inną opłatę administracyjną , to niech jedzie z powrotem tam skąd przyjechał ..../np. z powrotem do Polski/ i nie będzie miał żadnego problemu z Drogimi OPŁATAMI takimi czy też siakimi...

Życie codzienne to nie jest Bajka , jeżeli jest się lewusem i nie ma się drobnych na takie czy inne potrzebne/lub zbędne wydatki , to siedzi się w domu ...
Bardzo ale to bardzo... NIENAWIDZĘ FINANSOWYCH ŻEBRAKÓW...

(na gościnnych występach)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ulv72, jedyne co mi się nasunęło po przeczytaniu twojego postu, że może masz dobre serce, ale chyba ktoś cię naciąga na to darmowe moderowanie... Pięknie piszesz, też taka jestem: że wszyscy są dobrzy, że ja z własnej woli to czy tamto... Ale mi te płatne reklamy mrygają przed oczami i się nie mogę skupić, a ostatnio szukam postów między reklamami google...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
To blad ze wogole takie pytanie pani ktora szukala pracy w oslo postawila.
Zenua.
Chce sie pracowac to sie za to placi,oni tez musza zarabiac-ty bys chciala pracowac i zarabiac a oni wlasnie to robia-dlaczego mieli by tego nie robic skoro sama tez chcesz-zastanawialas sie?
Poza tym to byloby nie w porzadku w stosunku do tych ktorzy rzeczywiscie placa za ogloszenia w konkretnym dziale-przychodzi taka jedna i byle gdzie zamieszcza swoje ogloszenia a co z nimi?
W dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo..
A ty w jakiich czasach zyjesz?
Wracaj do kraju jak nie chcesz placic za cos co prawdopodobnie pomoglo by ci w znalezc prace.
Ty wogole chcesz jej szukac czy moze mialas na celu to zeby ktos zrobil to za ciebie dzwoniac do ciebie i mowiac: sluchaj jest praca-przyjedz tu i tu?...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok