Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Ubezpieczenie zdrowotne - Norwegia

Czytali temat:
m w Jacek Siulecki Viol Mich Dariusz Nowak Zbigniew Karpinski Łukasz Ch Malyjohn70 (894 niezalogowanych)
2 Posty
m w
(magdalenka22)
Wiking
Witam! Mój tato pracuje w Norwegii 10 lat. Niestety we wrześniu miał operację w Polsce i leczy się onkologiczne. Narazie jest na chorobowym ale w grudniu kończy mu się umowa i nie wie czy nadal przesyłać chorobowe do nav czy nie? Miał ktoś może taka sytuację?A co z ubezpieczeniem bo z Helfo ma też do końca roku A musi się dalej leczyć?gdzie się starać o takie ubezpieczenie, bo w Polsce nie może się nigdzie ubezpieczyć skoro jest na chorobowym .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Nie byłem w takiej sytuacji, ale jestem pewien że tak długo ak będzie ciągłość zwolnień lekarskich NAV będzie wypłacal chorobowe. Trzeba już teraz wejść na stronę HELFO i zamówić nowa kartę. Trzeba też obserwować sytuację na Min side w NAVie, tam powinny być widoczne zwolnienia lekarskie i tam pewnie będzie trzeba zarejestrować się jako bezrobotny po wygaśnięciu umowy. Życzę powrotu do zdrowia i znalezienia lepiej ode mnie zorientowanych doradców. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
m w
(magdalenka22)
Wiking
Dziękuję bardzo każda informacja się przyda
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok