Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Porzucenie pracy brak umowy - Norwegia

7 Postów
RafalPelko Pelkowski
(RafalPelko)
Wiking
Witam
Pracuję od 2,5 tygodnia w firmie w której zarządza Norweg ,a pracują sami Polacy , zapewniano mnie że umowę dostanę w ciągu tygodnia od rozpoczęcia pracy (minęło już 2,5 i umowy nadal brak) dowiedziałem się że pracodawca ma na to miesiąc. Pracodawca zapewniał mnie telefonicznie że stawka będzie wynosiła 230nok/h , dowiedziałem się od pracowników że stawka wynosi 180nok , na czarno nie pracuję ,bo w drodze jest moja karta hms i na drugi dzień pracy dostałem informacje z skatte że pobrana została karta. Chcę natychmiast zrezygnować z tej pracy , czy grożą mi jakieś konsekwencje jak porzucę prace? Podsumuje się nic nie podpisywałem , wysłalem tylko swoje dane do karty HMS ,
nie mogłem znaleźć w internecie podobnego problemu ,
Z góry dziękuje za pomoc ,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Umowe się podpisuje od razu z dniem rozpoczęcia pracy, miało być 220nok jest 180nok co to za firma i co to za "zbieranina" co się na to godzi. Jak odejdziesz to ci pewno nie zapłaci bo tylko tyle może zrobić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
RafalPelko Pelkowski
(RafalPelko)
Wiking
"Umowe się podpisuje od razu z dniem rozpoczęcia pracy, miało być 220nok jest 180nok co to za firma i co to za "zbieranina" co się na to godzi. Jak odejdziesz to ci pewno nie zapłaci bo tylko tyle może zrobić.,,

Nabijanie postów? Domniemanie i zbędny komentarz W tej odpowiedzi nie ma nic co by pomogło rozwiązać problem.

Nie prosiłem o komentarz tylko o opinie jak to wygląda prawnie.
Na pewno nie jestem pierwszą ani ostatnią osobą z tym problemem , konkretna odpowiedź może pomóc dla wielu osób.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..beda takie same konsekwencje jak dla niego,ze nie dotrzymal warunkow umowy(telefoniczna tez ma znaczenie)
...czyli zadne!
...Polacy z tej firmy mam nadzieje ze im nie powiedzales o tej stawce 230.bo cie pozniej ,,zagryza,, z zazdrosci...
...hmmm po co rozmawiasz z e wspolpracownikami o stawce?
...tez nie rozumiem w jakim celu tenze szef obiecuje ci taka stawke i to na poczatku umowy???
....jezyki znasz komunikatywnie???
...moja rada po tak wielu niewiadomych...
..podpisz umowe a jak stawka sie nie zgodzi to ja natychmiast wypowiadasz a karta HMS nic do tego nie ma ,tyle ze to dowod ze juz pracujesz w tej firmie...
...inaczej mowiac musi ci zaplacic za przepracowane dni
...a moze wszystko bedzie dobrze .....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Poco kolego nabijać posty na takim portalu i to jeszcze jestem anonimowy. Mówisz że to domniemanie, myślisz że jesteś pierwszym którego ktoś zrobił w bambuko. Przez 12 lat pobytu tutaj spotkałem sporo takich delikwentów którzy pracowali kilka miechów za free bo się bali konsekwencji porzucenia "pracy". To że się podpisuje umowę przed rozpoczęciem pracy lub w dniu jej podjęcia poinformował mnie klient z inspekcji pracy gdy kilku delikwentów dowiedziało się że pracuje na czarno podczas kontroli, szef też im obiecał umowę tylko zapomniał . Mugłbyś ponieś jakieś koszty gdy by pracodawca poniósł przez ciebie jakieś spore straty gdybyś naruszył warunki umowy, co jest nie realne bo jej niemasz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
RafalPelko Pelkowski
(RafalPelko)
Wiking
Ale jak podpiszę umowę to będzie mnie obowiązywać okres wypowiedzenia w tej firmie , czyli powiedzmy 2 tygodnie. Jutro spróbuję się dogadać za porozumieniem stron
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...dokladnie tak, chyba, ze sie spieszysz gdzies?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
RafalPelko Pelkowski
(RafalPelko)
Wiking
Mam ofertę nowej pracy i mogę zacząć natychmiast , średnio się widzi pracowanie jeszcze 2 tyg. na krętacza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...jaka stawka w tej nowej pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...i skad wiesz ze to kretacz ,przeciez umowy nie widziales jeszcze
....a Polacy plota czesto bzdury,,,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok