Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sykepenger(operacja w PL) PROSZE O POMOC! - Norwegia

Czytali temat:
Jacek Siulecki adam hryciuk MultiNOR Konsultant Kasia K boj fra oszlo Łukasz Ch M F Cichoń Robert1 wiewiorek Dinowy Olaaaa. Rysie maciejuuus Piotr2177 (1963 niezalogowanych)
8 Postów
maciejuuus
(maciejuuus)
Wiking
Witam. Jak w temacie mam lekki problem z pieniedzmy od NAV.
Nie mogłem dłuzej czekać na operacje wiec pojechałem do Polski by usunąć problem. Miałem zapalenie ucha w tym lewej storny głowy, skroni itp. Otwierana głowa za uchem i wiercenie by wyczyścić wszystko.
Mój problem polega na tym, ze dostałem ze szpitala l4 od 12.09-17.10 i bylem w tym czasie w Polsce ponieważ nie mogłem sie przemieszczać. Po 3tygodniach wchodzę na ditNAV i nie zauważyłem by zaznaczyli moje l4 wysłałem je poleconym kilka dni po wyjściu ze szpitala.
Zrobiłem to także elektronicznie już w NOR lecz zbyt późno zostało wysłane(czas do 14 dni).
Co mam robić z tym listem poleconym wysłanym do NAV OSLO? Prosić sie o pieniądze i rozwiązanie sprawy?? Mam lekki problem z pieniędzmi.
Teraz na dniach miałem powikłania, musiałem szybciej skończyć prace i ruszyc do Bergen na tomografie, skończyło sie u laryngologa, który stwierdził infekcje. Dostałem kolejne l4, które podobno jest jako ciągłość poprzedniego, ponieważ nie minęło 16 dni przepracowanych czy więcej. Jak się starać o te pieniądze i gdzie dzwonic?
Jeśli dostałem od lekarza zwolnienie szpitalne na 16 dni część B,C,D to D należy wysłać do nav a C dać pracodawcy?
Bardzo pilnie potrzebuje pomocy, każdej informacji. Jestem blady w zwolnieniach. Moja nowa sytuacja i nigdy nie potrzebowałem zwolnień
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...jezeli dostales zgode na wyjazd do Polski od Nav to wszystko ok...
...wyplacaja raz w miesiacu okolo 22 kazdego miesiaca
...ale do pierwszej wyplaty mozna czekac i 3 miesiace
...taki system!
...ale wyrównają wszystko wstecz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Miałeś zwolnienie z polski czy od norweskiego lekarza. Jak norweskie to pierwsze powinien wypłacić pracodawca za 14 dni resztę NAV , pracodawca też musi wysłać do NAV informację o twoich zarobkach (nie pamiętam nazwy teraz ) by nav miał podstawę do wyliczenia . Kasę wypłacają raz w miesiącu jak im czegoś brakuje przechodzi z automatu na drugi miesiąc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
maciejuuus
(maciejuuus)
Wiking
Zwolnienie miałem szpitalne "zielony druk" miesiac i kilka dni. Za pierwsze 14 dni dostałem od pracodawcy. Jóź minęło 18dni od zakończenia l4. Teraz mam nowy szpitalny od norweskiego lekarza laryngologa na 16 dni z powodu infekcji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jak dobrze rozumie (bo piszesz nie jasno) wysłałeś zwolnienie otrzymane z polskiego szpitala do Norwegii poleconym, a w jakim celu jak polski druk jest akceptowany tylko w Polsce. L4 zanosisz do ZUS i oni odsyłają druk E115 do NAV International.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
8 Postów
maciejuuus
(maciejuuus)
Wiking
Wysłałem razem z drukiem e115 ten mały zielonyd druk. Tak mi mówiono wiec juz sam głupieje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok