Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Urlop u nowego pracodawcy. - Norwegia

Czytali temat:
4 Posty
Karlos Em
(Karlos1)
Wiking
Hej hej hej ... mam pytanie. W Sierpniu zakonczylem prace u pracodawcy „A”, wraz z ostatnią wypłatą dostałem feriepenger wypracowane za ten rok ale fizycznie nie byłem u tego pracodawcy na żadnym urlopie. Całe wolne wynikało z systemu pracy 4/2 w jakim pracowałem i tak też wynika z ostatniej fiszki.

„Holiday actual ballance: 21”
„Holiday used: 0”

Teraz pytanie, zaczałem od Września pracę u pracodawcy „B” i rozumiem, że mam prawo wykorzystać ten urlop jeżeli się dogadamy ale to będzie urlop bezpłatny czy normalnie zostanie wypłacona podstawa?

Mam umowe o prace gdzie mam co miesiac stalą podstawe + diety za każdy dzień w pracy.

Jak to wygląda bo nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi nigdzie

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ew cia
(ewcia24)
Wiking
Witaj.
Z tego co mi wiadomo, feriepenger to 10,2% odliczenie od Twojej pensji co miesiąc, więc jeżeli dostałeś wypłacone feriepenger od pracodawcy A (w prawidłowy sposób, tzn: feriepenger za zeszły rok i za te miesiące do sierpnia), to już nie należą Ci się żadne pieniądze, bo zostały już wypłacone. Będziesz mógł wykorzystać ten urlop u innego pracodawcy ale bez wypłaty za ten rok. U pracodawcy B dostaniesz wypłacone feriepenge w przyszłym roku za miesiące które u niego przepracowałeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Karlos Em
(Karlos1)
Wiking
Tak wlasnie myslalem!

Dzieki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Karol_Em napisał:
Hej hej hej ... mam pytanie. W Sierpniu zakonczylem prace u pracodawcy „A”, wraz z ostatnią wypłatą dostałem feriepenger wypracowane za ten rok ale fizycznie nie byłem u tego pracodawcy na żadnym urlopie. Całe wolne wynikało z systemu pracy 4/2 w jakim pracowałem i tak też wynika z ostatniej fiszki.
„Holiday actual ballance: 21”
„Holiday used: 0”
Teraz pytanie, zaczałem od Września pracę u pracodawcy „B” i rozumiem, że mam prawo wykorzystać ten urlop jeżeli się dogadamy ale to będzie urlop bezpłatny czy normalnie zostanie wypłacona podstawa?
Mam umowe o prace gdzie mam co miesiac stalą podstawe + diety za każdy dzień w pracy.
Jak to wygląda bo nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi nigdzie
Pozdrawiam.


...jak ja kocham to uczucie kiedy ,,wchodze,, na MN i widze takie ,,kwiatki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...chociaz fajnie byoby pojechac na urlop u nowego pracodawcy i otrzymac chociaz diety za ten okres....
...a mowia ze oni sa glupsi od nas
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok