Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca w Norwegii na miesiac/ konto - Norwegia

Czytali temat:
Jarosław Mazur Dominika W Anna Kuz Justyna0108 Łukasz Ch T v T Maxx1974 Piotrowski Małgosia81 creed28 Kamil G. Koydr kaprysek Sylwia Handzel (1898 niezalogowanych)
1 Post
creed28
(creed28)
Wiking
Dzien dobry,
Jestem w Norwegii na pracy sezonowej tylko przez miesiac wrzesien. Dostalem juz d-numer, teraz pozostaje sprawa konta w norweskim banku. Czytalem na forum, ze otwarcie konta moze trwac kilka tygodni, a ja wyjezdzam stad z koncem wrzesnia. Podpowiedzcie prosze co robic w takiej sytuacji? Czy dac pracodawcy Polski numer konta zeby przelalem na nie wynagrodzenie? Co wowczas pozniej ze zwrotu podatku? Podobno tam musi byc norweski numer konta? Czy mogę podać numer konta kolegi? Dziekuje z gory za sugestie. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
Procedura otwarcia konta od przyjazdu trwa ok 3 mięs gdyż musisz dostać papier Registerbevis od UDI a aby go dostać umawiasz spotkanie wcześniej i pokazujesz wyciąg z wypłat z ostatnich 3 mięs. W twoim wypadku polskie konto wystarcza lub kolegi do wszystkiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Justyna0108
(Justyna0108)
Wiking
hej. Ja czekam na konto 10 tygodni. Niestety, ale żeby otworzyć konto musisz mieć wszystkie wymagane dokumenty. W przypadku banku nordea trzeba mieć paszport, potwierdzenie z Udi, lønnslipp z ostatnich 3 miesięcy, umowę o prace i jeśli masz d-nummer to potwierdzenie z polskiego banku o posiadaniu konta (najlepiej żeby jeszcze mieć dokument że na koncie są pieniądze oraz nie ma debetu). Czas oczekiwania na odpowiedź o założeniu konta to 10 tygodni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok