Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pierwsza praca w Norwegii - Norwegia

16 Postów
Tom 139
(Alex9321)
Wiking
Witam ,
2 tyg temu zacząłem pracować w Norwegii jak wygląda kwestia podatku ( słyszałem że w tym roku coś zmieniono ) ile % podatku mogę się spodziewać ?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(Robert 1986)
Wiking
Wielka niewiadoma od 25 do 50
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
jak masz karte podatkowa to ok 29 % a jak nie masz to 50 %
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Tom 139
(Alex9321)
Wiking
Kartę podatkową pobiera pracodawca z tego co wiem ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
tak ale tylko dla tych co maja staly nr podatkowy, Ty masz tymczasowy wiec musisz sam w urzedzie podatkowym wystapic o karte podatkowa ktora dostajesz poczta i dajesz pracodawcy, dopoki pracodawca nie odstanie karty podatkowej bedzie zabieral Ci 50 %
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Tom 139
(Alex9321)
Wiking
Ok w takim razie jutro pójdę do skatu
Długo się czeka na kartę podatkową ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
ok 2 tyg
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Tom 139
(Alex9321)
Wiking
o kurka to długo no dobra dziękuje za pomoc !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
nic sie nie przejmuj gdyz tak czy siak nawet jak zabiora ci za duzo podatku to poznij w nastepnym roku ci oddadza, te 50 % zabiera sie z automatu gdyz urzad podatkowy nie wie ile ma ci zabrac gdyz tu masz rozne progi podatkowe i 50 % jest bezpiecznym podatkiem, poznij odstaniesz zwrot albo jak za malo zaplacisz podatku to doplate, wszystko zalezy od ksiegowej co w firmie siedzi, w 99 % powinno to wygladac ze jest na rowno czyli bez doplaty i zwrotu ale jak np za duzo bedziesz pracowac na niskim podatku do bedziesz mial doplate i tak samo na wysokim podatku zbyt male zarobki to zwrot...pueanta jezt taka ze w norwegii nie oplaca sie za duzo pracowac legalnie, nadgodziny lepiej wziac pod stolem gdzy bardziej sie oplaca
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok