Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kontuzja w trzecim dniu pracy - Norwegia

1 Post
Marek102
(Marek102)
Wiking
Witam serdecznie,

Przyleciałem do Norwegii w Niedziele - siódmego - do pracy jako malarz piaskarz z polskiej agencji, która płaci podatki w Norwegii. Na rafinerii jest nas cała masa. Umowę o prace mam od poniedziałku, zacząłem dwudniowe testy które liczyły się jako pierwsze dni pracy. Pracuje na rotacji 10 dni w pracy/11 w domu.
Wczoraj po zaliczonych testach zacząłem prace, i po jakiś dwóch godzinach wstając z kolan poczułem straszny ból w kolanie, które się zablokowało i nie mogę go teraz wyprostować. Karetka odwieziono mnie do szpitala gdzie lekarze stwierdzili schorzenie na które miałem operacje rok temu - uszkodzenie łąkotki.

Zostałem przyjęty do szpitala, podano mi morfinę i powiedziano ze mogę wracać do domu i jutro - tj dziś rano mam przyjechać do szpitala na czczo na oddział ortopedii prawdopodobnie na operacje.
Gdy firma się o tym dowiedziała okazało się ze nie jestem jeszcze ubezpieczony - nie mam numeru ID, nie rejestrowałem się w NAV i bardzo naciskali na to żebym wrócił do Polski, będą mi płacić L4 i będę mógł wrócić do pracy jak tylko kolano wyzdrowieje.
Natychmiast kupili mi bilet, mam dziś lot o 14:30.

Co robić? Pozdrawiam, Marek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Sprawa miała miejsce w pracy także należy ci się pełen social, ubezpieczony jesteś od pierwszej minuty w pracy o ile podpisałeś legalny kontrakt. Czy coś Ci pomoże leczyć się tu a w Polsce to trochę to pogmatwane, jak znasz język angielski to coś sam pozałatwiasz jak nie to lipa. Tu na jakieś pieniądze długo poczekasz. Jak pracodawca oferuje Ci płatne leczenie w Polsce + bilety i gwarancje pracy to bym z tego skorzystał bo ewidentnie nie gł to wypadek w pracy tylko schożenie nabyte z Polski. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok