Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wypłata chorobowego a zakończenie kontraktu - Norwegia

Czytali temat:
Dominika W MultiNOR Konsultant Kasia K Ewa Adam boj fra oszlo Pabllo31 Łukasz Ch Darek1234 Patryk85 Marek312 Bulkazmaslem Szpenx1025 (1090 niezalogowanych)
3 Posty
Patryk85
(Patryk85)
Wiking
Witam
Mam pewien dylemat a mianowicie. Umowa zakończyła mi się 31.12.2017r, na chorobowe poszedłem 20 listopada, czyli podczas trwania kontraktu. Ostatnio upomniałem się o feriepenge za 2017r u swojego starego pracodawcy. On uważa że jeżeli wypłaci mi feriepenge za zeszły rok to musi zgłosić ten fakt w Nav że zostało to wypłacone z powodu zakonczenia kontraktu a wtedy ja będę musiał zwrócić chorobowe wypłacone od 1.1.2018. Ewentualnie do jakiego urzędu w Norwegii mogę wysłać takie zapytanie? Proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....co ma piernik do wiatraka
....tak powinienes odpowiedziec bylemh szefunciowi
....jest oszustem!
....niech wyplaca feriepenger!
....ktore nota bene moglees juz otrzymac w styczniu z ostatnia wyplata czy rozluczeniem z cwaniakiem....
....polaczyna czy norek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....cwaniak chce zatrzymać twoje feriepenger....
....numer o ktorym jeszcze nie słyszałem
....a wiele tutaj przekretow widziałem
....na odcinku wypłaty masz kwote
...tylko zeby nie pomylil sie bo tez tak robia
...feriepenger zawsze BRUTTO!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Patryk85
(Patryk85)
Wiking
Szef norweg
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....no no norweski ....miś
...dlatego zatrudnia obcokrajowcow
...szczurek paskudny nic nie zglosi bo Nav by go wysmiał...
...zabieraj swoja kase uczciwie zarobioną i trzymaj sie z daleka od takich typkòw
.. powiedz misiowi zeby wyplacal i zglaszamł gdzie mu sie źywnie podoba nawet tygrysowi przed Jernbanetorget!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Kolego napiszę ci tak, twój pracodawca może mieć rację gdyż feriepenger są to pieniądze urlopowe ( na urlop jak sama nazwa mówi). Ogólnie wszystkie firmy płacą je w czerwcu ponieważ lipiec jest z zasady urlopowy, ale znam firmy które płacą feriepenger w ratach, dzielą FP na raty zależnie kiedy wybierasz urlop i ile. Wszystko musisz mieć opisane w kontrakcie. I jeżeli chcesz wykożystać urlop u swojego pracodawcy (by ci wypłacił FP) to musisz to zaznaczyć na chorobowym do NAV że bieżesz urlop i jest takie pytanie na załączonym druku sykemelding (lub elektronicznym), za ten okres pewno NAV ci nie zapłaci. Niewiem jak długo zamieżasz chorować ale urlop dalej musisz wykożystać i pewno w tedy otrzymasz FP. Dialog z pracodawcą i NAV ci pomoże to wyjaśnić ale zapewno jest tak jak pisze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....Ps...czy ty ciągle jesteš na chorobowym?
....bo napisales ...moj stary pracodawca
....wiec zalozylem z gory ze masz nowego?
...a po drugie bardzo mozliwe ze otrzymujac feriepenger i pobierajac chorobowe ...musisz wstrzymac chorobowe...
...ale tego nie wiemy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Patryk85
(Patryk85)
Wiking
Chorobowe zakończyłem 30 maja. Na chwilę obecną jestem w Polsce ale zamierzam w tym roku poszukać czegoś nowego i wrócić do pracy w norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Patryk85 napisał:
Chorobowe zakończyłem 30 maja. Na chwilę obecną jestem w Polsce ale zamierzam w tym roku poszukać czegoś nowego i wrócić do pracy w norwegii
Jak już u niego nie pracujesz to ma ci wypłacić FP także za ten rok jak coś u niego przepracowałeś.
Jak się będzie wzbraniał to inspekcja pracy i adwokat chyba że związki opłacałeś to oni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok