Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Polskie prawo jazdy - problem z odzyskaniem - Norwegia

5 Postów
darek47 ...
(darek47)
Wiking
Witam
3 miesiące temu zostało mi odebrane polskie prawo jazdy na okres 3 miesięcy +mandat 7tys.
Mandat oczywiście został zapłacony w terminie i gdy okres kary minął (3msc) pojechałem do Statens Vegvesen aby odebrać prawo jazdy... i tutaj jest problem. Zostałem poinformowany że nie mogą mi oddać polskiego prawa jazdy, tylko MUSZĘ wymienić je na norweskie argumentując to tym, że jestem w norwegii od ponad roku i mam nr personalny, oraz tym że zostało mi zabrane prawo jazdy na 3 miesiące.
Jest to dla mnie nie zrozumiałe skoro jazda na polskim prawo jazdy jest legalna i wiele ludzi używa polskiego prawka przez wiele lat bez żadnych problemów.
Rozumiem że dużo osób wymienia na norweskie i nie jest to skomplikowane ani kosztowne, jednak zależy mi aby zostać przy polskim dokumencie.
Czy SV może mi po prostu nie oddać polskiego prawo jazdy?
Dodam że prawo jazdy było zrobione kilka lat przed przyjazdem tutaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
wymien sobie na nowe w polsce, powiedz ze zgubiles oraz nei informuj UK ze mieszkasz w norwegii i wsio. Oni Ci nie oddarza juz polskiego. Chodzi o to ze na polskim nie mog Ci dawac punktow. Sprawa wielokrotnie walkowana przez naszych tutaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
73 Posty
iza ra
(izara)
Początkujący
Jesli masz Nr personalny , mieszkas si pracujesz w Norwegii mogą dac Ci punkt na polskim prawku .
Ja dostałam .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
darek47 ...
(darek47)
Wiking
Niby sprawa wielokrotnie walkowana jednak nie znalazlem zadnej odpowiedzi ani zadnego przepisu/prawa wedle ktorego nie moge otrzymac polskiego prawa jazdy z powrotem i MUSZĘ je wymienic. Znalazlem tylko informację że prawo jazdy POWINNO się wymienić, ale nie jest to obowiazek. Skoro jazda na polskim prawo jazdy jest legalna i jak widać jest mozliwe przypisanie do niego punktów oraz nie ma przymusu wymiany dlaczego nie chcą mi go wrócić??
Jesli w urzedzie w Polsce zglosze "zgubienie" dokumentu i z takim "nowym" prawkiem zostanę zatrzymany w norwegii do kontroli, to policja moze latwo sprawdzic ze stare prawo jazdy nie zostalo mi oddane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
73 Posty
iza ra
(izara)
Początkujący
Dokładnie tak . Moj mąż ma podobna sytuacje tylko prawko zabrane na 10 msc i tez teraz jesteśmy w trakcie załatwiania . Powiedzieli mi ze skoro mieszkam tutaj i pracuje to po utracie prawka muszę zrobić norweskie . Polskie z tego co wiem odsyłają do Pl z odpowiednia adnotacja ... także po 3 msc opcja z ezgubilem nie przejdzie . Nie wiem czemu tak się bronisz od norweskiego prawka , te same warunki i punkty tez dostaniesz . O ile łatwiej załatwić potem jak się zgubi albo właśnie jak zatrzymają .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok