Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wynagrodzenie bez norweskiego konta-jakie opcje? - Norwegia

9 Postów
betiqua
(betiqua)
Wiking
Hej! jestem po pierwszym przepracowanym miesiącu w Norwegii. Niestety na razie nie mam norweskiego konta bankowego, a pracodawca już chciałby wysyłać wynagrodzenie. Z tym, że chce wysłać je na moje polskie konto, przez co będę stratna na przewalutowaniu i innych bzdurkach. Czy jest jakieś inne rozwiązanie otrzymania wynagrodzenia? W gotówce nie ma opcji, ale może jakieś czeki albo coś innego... Chyba, że podam mu jakieś konto norweskie i ktoś znajomy mi to wypłaci, ale nie wiem co wtedy z Urzędem Skarbowym itp. Dzięki za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
avironek
(avironek)
Wiking
Może załóż sobie darmowe konto walutowe i na nie pracodawca prześle Ci wynagrodzenie. Nie stracisz wtedy na przewalutowaniu, a pieniądze z konta walutowego PL prześlesz sobie jak już będziesz miała to właściwe w NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
betiqua
(betiqua)
Wiking
no właśnie tak wcześniej myślałam, ale chciałabym jednak móc z tych pieniędzy skorzystać, a nie czekać na otwarcie konta, bo banki oświadczyły mi, że obecnie może to zająć do 10 tygodni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Aglomeda
(Aglomeda)
Wiking
W prawdzie to bylo dawno temu (2009), ale jak ja przyjechalam i nie mialam konta to dostawalam czeki. Tylko nie pamietam, gdzie je realizowalam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Dawid Kardas
(DawidKardas)
Wiking
Czeki do realizacji w bankach. I jest możliwość otrzymania wynagrodzenia w gotowce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...możesz wskazać konto w norweskim banku...
...jakiegoś zaufanego brata,swata ,funfla.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
.....podatki bedą pobrane przed wypłatą
...wiec Urzad Podatkowy bedzie zaspokojony....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..takźe użyczajacy konta nie bedzie miał żadnych problemòw
...w opisie przelewu bedzie adnotacja czyja to wypłata....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok