Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przeprowadzka do Norwegii - Norwegia

16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
Witam
Od paru lat mieszkam w Anglii ale nie czuje się tutaj dobrze i rozmyślam nad przeprowadzka do Norwegii. Szukałem trochę w internecie i jest mnóstwo rozbieżnych informacji dlatego zwracam się z pytaniami do was a mianowicie:

•Jak wygląda sytuacja że znalezieniem pracy bez języka norweskiego ale za to jest komunikatywny angielski

•jakich formalności trzeba dopełnić aby móc zacząć prace i ile to trwa

•w jakim przedziale cenowym znajdę pokój/kawalerkę w oslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Praca zależy jaki zawód , w budowlance agencje mają pełno ogłoszeń. Jak szybko znajdziesz zależy od zawodu , angielski na pewno pomoże choć Słowakom i Litwinom przed wyjazdem mówią że polski wystarczy . Pokój kosztuje ok 5000 nok na msc. Kawalerka ok 8000 nok + 3 miesięczne depozyty .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
90% ogłoszeń o pracy to budowlanka a jak wygląda to z innymi branżami? Mam duże doświadczenie jako barista, grill chef a także jakie formalności trzeba dopełnić aby zacząć legalną pracę? I jeszcze jedno, czy trzeba mieć umowę o pracę żeby wynająć coś jakiś pokój?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
musisz miec umowe bo bez niej nie zalozysz konta norweskiego a bez ow konta nie zaplacisz za mieszkanie nikomu wiec kolo sie zamyka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
A więc jak mogę założyć konto bez umowy? Przecież przyjeżdżając do Norwegii nie będę miał ani konta ani umowy. Będę dysponował tylko gotówką.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
Nie mozesz zalozyc, najpierw umowa o prace, idziesz z tym do urzedu podatkowego, dostajesz norweski numer pesel i karte podatkowa, rejestrujesz sie w UDI na wizyte po ok 3 mies pracy, pokazujesz ze masz dochod, dostajesz papier rejestracyjny i idziesz otworzyc swoje konto bankowe. Do tego czasu wyplate dostajesz albo w postaci czeku, na polskie konto albo na konto kogos kogo znasz w norwegii.

Raczej nei slyszalem zeby te zasady sie zmienily, moze sa jakies mniejsze banki co zalozyc konto bez tych krokow ale ja ich nie znam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
Okej czyli wracam do pytania jak mam wynająć cokolwiek jeżeli nie będę posiadał konta bankowego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Thejones0 napisał:
Okej czyli wracam do pytania jak mam wynająć cokolwiek jeżeli nie będę posiadał konta bankowego.
Bez przesady. Nikt przeciez nie sprawdza z jakiego konta robi sie przelew. Dla wynajmujacego wazne jest jedynie, ze dostanie swoje pieniadze. Zaloze sie, ze nikt nie bedzie robil problemow, nawet jak bedziesz placil gotowka.
Ja bym sie bardzej martwila, czy ktokolwiek zechce ci wynajac, jak nie bedziesz mial stalego dochodu (czyli pracy).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
Jakieś rady jak ogarnąć to wszystko? Bo nie mam znajomych w Norwegii w Anglii jestem sam a jechał bym w ciemno na dobrą sprawę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
jak ogarnac...tak jak wszyscy co tu przyjezdzaja...krok po kroku

Na poczatek mozesz mieszkac u Polakow, pewno ktos zgodzi sie na gotowke dopoki sie nie ogarniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok