Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

emerytura norweska a swiadczenie zdrowotne - Norwegia

4 Posty
pawel kukulski
(kukulka)
Wiking
witam,
ciekawi mnie nastepujacy temat...w niedalekiej przyszlosci.
Pracuje ok 10lat w Norwegii na stalej umowie.Niedlugo bede mogl ubiegac sie o emeryture .
Chce wrocic do kraju na stale i pobierac swiadczenie w Polsce.
Pytanie;
czy w w/w przypadku , bedac emerytem mieszkajacym w Polsce mam prawo do korzystania z norweskiej sluzby zdrowia ? np. leczenia szpitalnego, konsultacji lekarskich itp?
Dziekuje za kazda informacje. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kukulka napisał:
czy w w/w przypadku , bedac emerytem mieszkajacym w Polsce mam prawo do korzystania z norweskiej sluzby zdrowia ? np. leczenia szpitalnego, konsultacji lekarskich itp?
Dziekuje za kazda informacje. Pozdrawiam

Zeby nie stracic członkostwo w norweskim folketrygden, musisz mieszkac co najmniej 6 miesiecy w ciagu roku w Norwegii. Jednym slowem po roku mieszkania poza Norwegia nie masz prawa do korzystania z norweskiej sluzby zdrowia. Mozesz sie zawsze starac o dobrowolne czlonkostwo w folketrygden, ale watpie czy dadza je komus co mieszkal tu tylko 10 lat.
Tu mozesz sobie to przeczytac.
www.nav.no/no/Person/Pensjon/Alderspensj...erspensjon+og+utland
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
kukulka napisał:
witam,
ciekawi mnie nastepujacy temat...w niedalekiej przyszlosci.
Pracuje ok 10lat w Norwegii na stalej umowie.Niedlugo bede mogl ubiegac sie o emeryture .
Chce wrocic do kraju na stale i pobierac swiadczenie w Polsce.
Pytanie;
czy w w/w przypadku , bedac emerytem mieszkajacym w Polsce mam prawo do korzystania z norweskiej sluzby zdrowia ? np. leczenia szpitalnego, konsultacji lekarskich itp?
Dziekuje za kazda informacje. Pozdrawiam


Witam, więcej znajdziesz w naszym artykule : www.mojanorwegia.pl/finanse-i-kredyty/em...-pierwsza-14201.html
Zgłoś wpis
4 Posty
pawel kukulski
(kukulka)
Wiking
hej, dziekuje za informacje , sa bradzo przydatne.
jetsem mowiac kolokwialnie uzalezniony od drogiego leku, ktory podaja mi w warunkach szpitalnych 2 razy w roku, niestety lek ten nie jest refundowany w kraju przez NFZ ...
i stad moje zapytanie..
dziei i pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok