Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Uprawnienia DSB bez wykształcenia elektrycznego. - Norwegia

4 Posty
TheFlash
(TheFlash)
Wiking
Witam,
Jak wygląda zdobycie DSB na podstawie SEP oraz potwierdzonego doświadczenia z 5 lat z USA i Polski? niestety nie mam wykształcenia w tym kierunku, tylko mature z ogólniaka.
Czy istnieje szansa na uzyskanie DSB, a jeśli nie co najlepiej zrobić aby takowe uzyskać?
Z góry dziękuję z wszelkie podpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Tomasz Walkowiak
(wau1971)
Nowicjusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
TheFlash
(TheFlash)
Wiking
Dzięki, widzialem to, ale niestety nie odpowiada jedniznacznie na moje pytanie ten artykuł.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Tomasz Walkowiak
(wau1971)
Nowicjusz
Cóż mogę dodać...
Próbuj... nic to nie kosztuje.
Gdy ja 11 lat temu aplikowałem o potwierdzenie moich uprawnień wymagane było wykształcenie w zawodzie elektryka i min. 5-cio letnie doświadczenie zawodowe.
Uprawnienia SEP nie były brane pod uwagę wogóle.
Odpowiednikiem polskich uprawnień SEP są norweskie FSE.
Posiadać je może/musi każdy pracujący z urządzeniami elektrycznymi które w warunkach zakłóceniowych mogą stanowić zagrożenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
hdt kan
(hdt)
Wiking
Orientujecie się może czy jest firma zajmująca się korespondencją z urzędem który wydaje dsb? Chodzi mi o pośrednictwo. Firma która pomoże mi wybrać dokumenty i doradzi czy w ogóle mam szanse zdobyć uprawnienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kamil37
(Kamil37)
Wiking
Witam uprawnienai SEP CI nic nie pomoga. Musisz mieć szkole. Lub pracować tutaj jako pomocnik elektryka 5 lat i wtedy możesz wystąpić o dsb ale musisz zdać egzamin. Albo iść tutaj do szkoły. Tak to wyglada z tego co się orientuje. Kuzyn był w takiej samej sytuacji. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
hdt kan
(hdt)
Wiking
Możesz rozwinąć tema szkoły?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
TheFlash
(TheFlash)
Wiking
Dzieki, a jakie kursy w norwegi uzupelniajace można wziąć? Czy orrientujesz sie w xenie i czasie trwania? Czy mozna polskimi odpowiednikami uzupelnic brak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok