Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

folketrygden - Norwegia

61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
dzieki wielkie, pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
16 tys. to to co zostalo tobie wyplacone przez pracodawce za te 16 dni.
29 tys. to twoj normalny miesieczny zarobek .
Wszytko zawsze podaje sie brutto.

Pismo z Helfo o przyznaniu frikort. Przysluguje tobie teraz darmowy lekarz. Za materialy musisz placic (np, za pobranie krwi)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Elise napisał:
16 tys. to to co zostalo tobie wyplacone przez pracodawce za te 16 dni.
29 tys. to twoj normalny miesieczny zarobek .
Wszytko zawsze podaje sie brutto.
Pismo z Helfo o przyznaniu frikort. Przysluguje tobie teraz darmowy lekarz. Za materialy musisz placic (np, za pobranie krwi)

Skoro 16 tyś brutto, a moja karta podatkowa to 32% to dostanę ~11 tysięcy, tak?
Mam tą karte oderwać i chodzić pokazywać lekarzom czy jak? Jak nie pokażę to płacę czy oni juz wiedza że mam full i nie beda wysyłać faktur?

A co z feriepenge?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
nie wiem czy przeczytales co Ci Elise napisala ale napewno nei to co napisales. Twoj normalny zarobek to 29 tys kr, odliczasz sobie karte podatkowa ta co dostawales od pracodawcy, np jak masz stala umowe i pensje miesieczna to raz w miesiacu a jak 2 tyg to 2 razy w miesiacu ale z wyplata raz w miesiacu 25 kazdego mies( poznij jest zwrot podatku)

Co do karty to jak przekroczysz 2258 kr z zaplaty wizyt za lekarza( jedna ok 200 kr) to dostaniesz karte uprawniajaca do darmowej wizyty chyba ze miales wypadek przy pracy ale nic tu nie wspominasz o tym

Nawiasem piszac nie rozumiem czemu sobie tego nie przetlumaczysz...2 lewe rece ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok