Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Odmowa przyznania meldunku i stałego numeru personalnego - Norwegia

5 Postów

(Timothy)
Wiking
Witam serdecznie.

W Norwegii jestem od 2014 roku. Mam d-nummer i pozwolenie na pobyt od policji.

Ostatnio dostałem dwukrotnie odmowną odpowiedź od Skattu na wniosek przeprowadzki do Norwegii, czyli uzyskania stałego numeru personalnego. Najpierw odpowiedź była taka że być może zbyt często jeżdżę do Polski, co jest nieprawdą, a ostatnio że mam małe i zmienne dochody, i urząd skarbowy nie może zaakceptować mojego wniosku.. dziwna sprawa.

Od 1 stycznia mam kontrakt na mieszkanie, a od 20 stycznia pracuję w agencji budowlanej (employment contract without guaranteed salary).
Mam ok. 90 godzin pracy w miesiącu. Wg Skattu to za mało, bo normalny czas pracy to 162,5 godziny.
Co mogę napisać w odpowiedzi na pismo ze Skattu, by przyznali stały numer? Może załatwić w firmie, agencji pracy oppdrag na pół roku z jakąś firmą.
Z góry dziękuję za pomoc..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Timothy napisał:
Witam serdecznie.
W Norwegii jestem od 2014 roku.
Mam d-nummer i pozwolenie na pobyt od policji.
Ostatnio dostałem dwukrotnie odmowną odpowiedź od Skattu na wniosek przeprowadzki do Norwegii, czyli uzyskania stałego numeru personalnego.
Najpierw odpowiedź była taka że być może zbyt często jeżdżę do Polski, co jest nieprawdą, a ostatnio że mam małe i zmienne dochody, i urząd skarbowy nie może zaakceptować mojego wniosku.. dziwna sprawa.
Od 1 stycznia mam kontrakt na mieszkanie, a od 20 stycznia pracuję w agencji budowlanej (employment contract without guaranteed salary).
Mam ok. 90 godzin pracy w miesiącu. Wg Skattu to za mało, bo normalny czas pracy to 162,5 godziny.
Co mogę napisać w odpowiedzi na pismo ze Skattu, by przyznali stały numer? Może załatwić w firmie, agencji pracy oppdrag na pół roku z jakąś firmą.
Z góry dziękuję za pomoc..

- Moim zdaniem coś tu jest nie tak, ponieważ stały numer personalny nie obliguje automatycznie do stałego meldunku to jedno.
- Druga sprawa to taka iż sprawami pobytowymi dla migrantów zajmuje się UDI a nie Skatt, pierwsze słyszę by było inaczej i może właśnie dlatego, urzędnicy w taktowny sposób spławiają twoje niekompetencje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(Timothy)
Wiking
Ale ja nie piszę na temat "stałego meldunku"..
Zgłoszenie przeprowadzki do Norwegii, a co za tym idzie uzyskanie stałego nr personalnego zgłasza się w Skacie, nie UDI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(Timothy)
Wiking
bodys napisał:
Ewentualnie rozkochaj w sobie jakas Norwezke i na zasadzie samboera dostaniesz staly numer


Tak, o tym właśnie myślę. I będę miał stały nr w końcu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Timothy napisał:
Ale ja nie piszę na temat \"stałego meldunku\"..
Zgłoszenie przeprowadzki do Norwegii, a co za tym idzie uzyskanie stałego nr personalnego zgłasza się w Skacie, nie UDI.
Nadal twierdzę iż od pobytu takiego lub siakiego na terenie Norwegi powyżej 3 lub 6 miesięcy decyduje UDI a nie Skatt.
Owszem w skatt dział meldunkowy - można załatwić przemeldowanie-aktualizacja meldunkowa, dla celów urzędowych na terenie Norwegi.
Jednak zezwolenie na pobyt w Norwegi wydawało i nadal wydaje UDI i nie ma tu żadnego znaczenia czy to jest na 4, 7 miesięcy, rok, czy na wieczność- stała przeprowadzka- to samo dotyczy nadania numerów personalnych.
Odpowiednie dokumenty składa się na policji w dziale UDI, o ile w danym mieście nie ma osobnej siedziby UDI.
Jednak skoro ty wiesz lepiej.
To tyle w tym temacie z mojej strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(Timothy)
Wiking
Ja o niebie, Ty o chlebie
Tak, masz rację - rejestracja pobytu (registreringsbevis) załatwia się na policji. Mam to dawno, bez tego bym nie dostał d- numeru.
Nie wiem lepiej, dlatego dopytuję. Dobra, zamykamy temat. Jak kolega wyżej napisał, trzeba fasta załatwić. Albo ożenić się z Norweżką
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
5 Postów

(Timothy)
Wiking
A tak na powaznie, to idz po prostu do skattu z pismami i zapytaj wprost jakie warunki musisz spelnic. Jakie sa mozliwosci. A jak podczas rozmowy rozkochasz w sobie urzedniczke, to Ci nieba uchyli
Zapytam w pracy o oppdrag na pół roku, i złożę jeszcze raz wniosek.
Urzedniczke? Zawsze trafiam na taką po 50
A tak na poważnie, to jak pisałem, już mam dwie na oku, muszę się tylko zdecydowac. Bo poligamii nie uznaję jestem wierny jak pies
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok