Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

skladki emerytalne a wyjazd z norwegii - Norwegia

8 Postów
no wear
(no wear)
Wiking
witam.mam pytanie odnosnie moich skladek emerytalnych zgromadzonych za prace w norwegii.jezli np chce wyjechac po okolo 3 latach bez pewnosci ze jeszcze kiedys tu wroce tO beda wypalacone w jakiejsc czesci ? czy ewentuALNIE KIEdys beda doplacane do ewentualnej mojeje polskiej emeruutury?czy moge sie starac o ich wyplate ?slyszalewm ze tak tyle ze po takiej akcjii nie ma szans juz tutaj na legalna prace,pale za soba mosty/. jak to wyglada ? z gory dzikuje za odpowiedzi ,pozdrawam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...w starym systemie emerytalnym byla taka mozliwosc,obowiazuje nowy...
...dokad chcesz wracac?
...z polskiego Zus nie wyplacies?
...Ps. mniej plotek przy lykendowej wodeczce jeszcze nikomu nie zaszkodzilo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
no wear napisał:
witam.mam pytanie odnosnie moich skladek emerytalnych zgromadzonych za prace w norwegii.jezli np chce wyjechac po okolo 3 latach bez pewnosci ze jeszcze kiedys tu wroce tO beda wypalacone w jakiejsc czesci ? czy ewentuALNIE KIEdys beda doplacane do ewentualnej mojeje polskiej emeruutury?czy moge sie starac o ich wyplate ?slyszalewm ze tak tyle ze po takiej akcjii nie ma szans juz tutaj na legalna prace,pale za soba mosty/. jak to wyglada ? z gory dzikuje za odpowiedzi ,pozdrawam

Sa oczywiscie odpowiednie przepisy co do problematyki i nalezolo by je przeczytac.
Ale...........
Oczywiscie ze mozesz pieniadze wyplacic ale tylko w przypadku gdy placiles jakies prywatne ubezpieczenie emerytalne.
W panstwowce to zaczna Ci wyplacac jak skonczysz 67 lat. 3/40 czesci tego co wypracowales. Chyba!
Najprawdziwsza prawda jest jednak inna. Tutejsi, forumowi i znakomici ekonomisci twiedza ze Norwegia, ze wzgledu na glupote tych co rzadza tym panstwem, nie bedzie juz istniala i nie bedzie mala mozliwosci na jakiejolwiek wyplaty. Mysle ze nalezy im ufac bo sa Polakami.
Tak wiec.............powiedz pa, pa do swoich pieniazkow i zacznij wplacac jak najwiecej do ZUZ w PRL bo tylko to da Ci godziwa rente w przyszlosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
no wear napisał:
witam.mam pytanie odnosnie moich skladek emerytalnych zgromadzonych za prace w norwegii.jezli np chce wyjechac po okolo 3 latach bez pewnosci ze jeszcze kiedys tu wroce tO beda wypalacone w jakiejsc czesci ? czy ewentuALNIE KIEdys beda doplacane do ewentualnej mojeje polskiej emeruutury?czy moge sie starac o ich wyplate ?slyszalewm ze tak tyle ze po takiej akcjii nie ma szans juz tutaj na legalna prace,pale za soba mosty/. jak to wyglada ? z gory dzikuje za odpowiedzi ,pozdrawam

Hej, ostatnio pojawiły się artykuły dot. składek emerytalnych w Norwegii, może Ci pomogą
www.mojanorwegia.pl/finanse-i-kredyty/em...-pierwsza-14201.html
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok