Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Diety - Norwegia

57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Witam. Po raz pierwszy chcę się rozliczyć jako pendler. Miałem 7 podróży do Polski, dodatkowo mam 60 km w obie strony do pracy więc coś się nazbiera. Mam jednak pytanie odnośnie diet. Byłem w pracy 147 dni w 2017 roku. Czy to oznacza, że dokladnie do tej liczby dni przysługuje mi dieta za każdy dzień? Czy jeśli kwota diety wynosi np 200kr, to dostanę 29400kr? Wyliczyli mi, że mam 2300kr do zwrotu, ale z dietami zwiększyłoby się to od razu do takiej kwoty? Dzieki za podpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Diety jest 205 nok za każdy dzień pobytu w Norwegii a nie w pracy , kilometrówka jest za ilość dni dojazdu do pracy + bramki .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Wg timelist byłem w pracy 147 dni, a jak sprawdzić ilość dni w Norwegii? Czy jesli będę się ubiegał o diety tylko za te 147 dni to będzie to błąd? 147 x 205= 30135 kr. Czy o tyle wzrośnie mój zwrot czy o jakiś procent tej kwoty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
weź kalendarz i se policz , albo prościej odejmij dni pobytu w Polsce od dni w całym roku i ci wyjdzie ilość dni w Norwegii . Błędu nie zrobisz jak wpiszesz mniejszą ilość ale poco , i zwrot ci o tyle nie wzrośnie to jest liczone %. jak się rozliczysz to ci wyjdzie wstępny zwrot podatku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Ile w takim razie można teoretycznie odzyskać na czysto z tych 205kr?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok