Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

brak pracy a umowa stała - Norwegia

1 Post
lina93
(lina93)
Wiking
Witam!
Taka sytuacja:
Umowa stała - fast stilling, ale na okresie próbnym (6 miesięcy).
Szef jako podwykonawca innej firmy informuje mnie, że dana firma nie ma dla mnie pracy na kilka dni przed świętami więc nie może mi za te dni zapłacić. Kazał mi więc wziąć na te dni "przymusowy" urlop.

Pytanie - jak to jest na takiej umowie? Czy musi mi zagwarantować pracę na te kilka dni? Osobiście chciałbym pracować w te dni.

Dzięki z góry za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Prawidlowa umowa zgodna z norweskim prawem zawsze powinna byc zawarta na czas nieokreslony z maksymalnie 6-cio miesiecznym okresem probnym. Umowa na okres probny samoczynnie przechodzi w okres normalnego zatrudnienia. W okresie probnym obowiazuje minimalny dwutygodniowy okres wypowiedzenia , potem minimum miesieczny okres wypowiedzenia.
Jednak wypowiedzenie nawet na okresie probnym musi byc uzasadnione.
Tyle teorii. Jednak niektorzy pracodawcy maja wlasny poglad na prawo pracy i interpretuja je wg wlasnego widzimisie. Radzilbym ustapic, bo trudno sie spodziewac ze w razie konfliktu ktos sie wstawi za nowym pracownikiem, niestety. Radzilbym uzyskac jakies potwierdzenie , ze szef wie o urlopie - na wypadek gdyby chcial zwolnic pod pretekstem nieusprawiedliwionej nieobecnosci. Z czlowiekiem, ktory stosuje takie manewry trzeba postepowac ostroznie - byc moze robi tak z niewiedzy lub chwilowego ataku chciwosci gorujacej nad rozsadkiem.
Zycze cierpliwosci i powodzenia.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...nie masz jeszcze stałej umowy bo jestes na okresie próbnym
...szef uprzedził cie o braku pracy w tamtych dniach z dużym wyprzedzeniem
...zastanow sie czy zalezy ci na pracy w tej firmie?
...tym bardziej ze jest to okres przedświateczny a stali pracownicy pewnie tylko modla się żeby wyrwać jak najszybciej do Polski
...zaczekaj cierpliwie moze cos się zmieni
....no chyba ,że jestes roszczeniowy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok