Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Uznanie kwalifikacji zawodowych - Norwegia

3 Posty
Michrobeniusz
(Michrobeniusz)
Wiking
Witam , od kilku miesięcy pracuję w norweskiej firmie w swoim zawodzie murarza.
Jako że dopiero zacząłem uczyć się języka Norweskiego chciałbym poprosić o pomoc w napisaniu nie nahalnego , grzecznego emaila do szefa z informacją że posiadam Polski dyplom murarza i z tego względu chciałbym otrzymywać minimalną gwarantowaną stawkę 198 nok brutto za godzinę pracy
Z góry dziękuję za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Michrobeniusz napisał:
Witam , od kilku miesięcy pracuję w norweskiej firmie w swoim zawodzie murarza.
Jako że dopiero zacząłem uczyć się języka Norweskiego chciałbym poprosić o pomoc w napisaniu nie nahalnego , grzecznego emaila do szefa z informacją że
posiadam Polski dyplom murarza i z tego względu chciałbym otrzymywać minimalną gwarantowaną stawkę 198 nok brutto za godzinę pracy
Z góry dziękuję za pomoc

Wątpię byś tą stawkę teraz otrzymał nawet wtedy gdy zagrozisz iż przejdziesz do konkurencji.
Z prostej przyczyny, która wynika z Norweskiego Kodeksu Pracy.
Z którym naprawdę proponuje się dokładnie zapoznać, a nie tylko pobieżnie patrząc się na prezentowane cyfry stawek minimalnych.
Jeżeli nie czytasz po norwesku to możesz tekst czytać po polsku.
Tu masz wytyczne co i jak z NKP.
www.arbeidstilsynet.no/regelverk/forskri...-byggeplasser/ii/4/.
Proszę dokładnie przeczytać odnośniki w paragrafach zewnętrznych które są podane, tam znajdziesz uzasadnienie prawne, co, jak i dlaczego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
Michrobeniusz napisał:
Witam , od kilku miesięcy pracuję w norweskiej firmie w swoim zawodzie murarza.
Jako że dopiero zacząłem uczyć się języka Norweskiego chciałbym poprosić o pomoc w napisaniu nie nahalnego , grzecznego emaila do szefa z informacją że posiadam Polski dyplom murarza i z tego względu chciałbym otrzymywać minimalną gwarantowaną stawkę 198 nok brutto za godzinę pracy
Z góry dziękuję za pomoc


Dopoki nie bedziesz mial norweskiego fagbrev dopoty nie bedziesz mial 198 kr na godzine, polski dyplom sie do tego nie zalicza. Jak masz dyplom murarza np z zawodowki to bedzie svennebrev jakbys go chcial przerobic przez Nokut na norweska wersje ale do stawek minimalnych tylko obliguje norweski fagbrev
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michrobeniusz
(Michrobeniusz)
Wiking
No ale przecież są 2 grupy zawodoów
Regulowane i niereguliwane.
Jedna grupa wymaga uznania inną grupa z automatu ma przyznawane kwalifikacje. Murarz na leży do tej grupy które nie potrzebują specjalnego wysyłania przetłumaczonych dokumentow i wysyłania ich do fagbrev
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Kunne jeg be om å vurdere muligheten for å øke timelønnen min? Jeg har utdannelse og praksis i mureryrke. Jeg trives veldig og setter min ære på jobben, og håper at sjefen og mine kolleger er fornøyd med arbeidet mitt også. Mvh Michrobeniusz.
Czy mogę poprosić o sprawdzenie możliwości zwiększenia mojej stawki godzinowej? Mam wykształcenie i praktykę w zawodzie murarza. Naprawdę lubię moją pracę i mam nadzieję, że szef i moi koledzy również są zadowoleni z mojej pracy. Mvh Michrobeniusz.
Ale koniecznie zlozylbym papiery tez na Nokut.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michrobeniusz
(Michrobeniusz)
Wiking
Dziękuję serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

()
Stały Bywalec
torsdag4 napisał:
Michrobeniusz napisał:
Witam , od kilku miesięcy pracuję w norweskiej firmie w swoim zawodzie murarza.
Jako że dopiero zacząłem uczyć się języka Norweskiego chciałbym poprosić o pomoc w napisaniu nie nahalnego , grzecznego emaila do szefa z informacją że posiadam Polski dyplom murarza i z tego względu chciałbym otrzymywać minimalną gwarantowaną stawkę 198 nok brutto za godzinę pracy
Z góry dziękuję za pomoc

Dopoki nie bedziesz mial norweskiego fagbrev dopoty nie bedziesz mial 198 kr na godzine, polski dyplom sie do tego nie zalicza. Jak masz dyplom murarza np z zawodowki to bedzie svennebrev jakbys go chcial przerobic przez Nokut na norweska wersje ale do stawek minimalnych tylko obliguje norweski fagbrev

A po co mu te fagbrefy bez języka praktyki norweskiej i firmy która go doceni . By mieć więcej niż 200 nok musisz znaleźć firmę która tyle płaci ( twoja płaci grosze bo żeruje na taniej sile roboczej i szefowi to na rękę ) . Ja mam prawie 300 nok a żadnych fagbrefów nie mam. Lata praktyki, znajomość rysunków technicznych , samodzielność , komunikatywność i firma która to doceni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Witam - a jak wcześniej pracowałeś w Polsce to jak już tam jesteś nie zapomnij rozliczyć się w Polsce z dochodów za 2017 rok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok