Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Komornik Fredrikstad/Gressvik - Norwegia

5 Postów
Monique5
(Monique5)
Wiking
Witam
czy w Norwegii istnieje instytucja komornicza? Konkretnie chodzi o alimenty. Ojciec mojego dziecka nie płaci w terminie zasądzonych alimentów (kwota 600 zł + zwrot kosztów adwokata). Staram się o Europejski Nakaz Zaplaty, czy mógłby ktoś mi przesłać namiary na komornika z rejonu Gressvik?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
tymi sprawami zajmuje sie bidragsfogden, specjalnie do alimentow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
wiem jeszcze ze mozna zalatwic to przez Nav zeby sciagali z automatu z jego wyplat, najlepiej dopytaj sie w navie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monique5
(Monique5)
Wiking
Super, dziękuję bardzo za naprowadzenie. Z Polski za wiele nie jestem w stanie zawalczyć bo nawet ta osoba nie ma polskiego rachunku w banku, więc żaden komornik nie podejmie sprawy.
Dziękuję za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(WarmiaIMazury)
Nowicjusz
Nie cierpie kolesi, ktorzy sie migaja od alimentow.
Do tego, co Ci podpowiadano, dodalbym, ze zawsze dobrze wiedziec, gdzie on mieszka, jaki ma nr telefonu i gdzie pracuje. Jesli tych informacji nie posiadasz, proponuje wpisac nazwisko w wyszukiwarke gulesider
www.gulesider.no/
Potem mozna przeszukac jego kartoteke podatkowa. Taka usluga est dotepna dla osob z norweskim numerem personalnym
tjenester.skatteetaten.no/
Strony NAV, czyli instytucji odpowiedzialnej m.in. za alimenty, gdzie byc moze uzyskacie jakies informacje w jez. angielskim, sa tam podane numery infolinii:
www.nav.no/en/Home/About+NAV/Contact+us

Jesli bede mogl cos pomoc, napisz na priv.
k.


Monique5 napisał:
Super, dziękuję bardzo za naprowadzenie. Z Polski za wiele nie jestem w stanie zawalczyć bo nawet ta osoba nie ma polskiego rachunku w banku, więc żaden komornik nie podejmie sprawy.
Dziękuję za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monique5
(Monique5)
Wiking
Dziękuję bardzo za informację. Posiadam wszystkie dane swojego ex. Wydaje mi się, że nie będzie w stanie uchylić się od obowiązku. Niestety nie posiadam kontaktów w Norwegii bym mogła liczyć na pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Beata d
(Beata71)
Wiking
Wszystkie sprawy związane z alimentami musisz zaĺatwiać przez sąd w Polsce i na podstawie takiego wyroku możesz dostać dopiero alimenty z Norwegii.
Wiem bo przerabiałam ten temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monique5
(Monique5)
Wiking
Mam zasądzone alimenty w Polsce, tylko nagle ojciec dziecka przestał po prostu płacić. Mogę odezwać się do Pani na priv?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Monique5 napisał:
Mam zasądzone alimenty w Polsce, tylko nagle ojciec dziecka przestał po prostu płacić. Mogę odezwać się do Pani na priv?


...tak bez obrazy!
...ale może warto sprawdzić w rejestrze policyjnym dlaczego
...chłop nie płaci?
...bo może zwyczajnie ,,nie może,, ,bo np.
...siedzi w wiezieniu
...nieodpowiedzialnym to się zdarza czasami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monique5
(Monique5)
Wiking
Oczywiście najlepiej atakować i solidaryzować się z ojcem, który ma w nosie własne dziecko i w dodatku nie płaci 600 zł. To w NOKach jest aż tak wiele????!!!
Więcej w miesiącu wydaje na papierosy i piwo, także proszę sobie darować tego typu komentarze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok