Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Firma jednoosobowa jak najszybciej - Norwegia

1 Post
imqba
(imqba)
Wiking
Witam serdecznie,
otrzymałem możliwość pracy w Norwegii ( Oslo ) jeszcze przed planowanym przylotem ( planowałem na marzec ). Jedynym warunkiem jest założenie firmy jednoosobowej w jak najkrótszym czasie.
Bardzo proszę o informację jak wygląda ta procedura, i ile zajmuje czasu.
Gdzieś wyczytałem że mając D-nummer ( który nota bene wyrabia się mając prace? ) trwa to od 4 do 6 dni. A czas wyrobienia D-nummeru lub jakas alternatywa?
No i może ewentualnie da się na kogoś w sensie kogoś kto jakoś poręczy gdzieś wyczytałem że się da ( no bo ojciec już 4 lata w Oslo )

Bardzo proszę o pomoc jak ktoś jest obcykany jakby to najszybciej zrobić.
Będę bardzo ale to bardzo wdzięczny

Pozdrowionka!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
imqba napisał:
Witam serdecznie,
otrzymałem możliwość pracy w Norwegii ( Oslo ) jeszcze przed planowanym przylotem ( planowałem na marzec ). Jedynym warunkiem jest założenie firmy jednoosobowej w jak najkrótszym czasie.
Bardzo proszę o informację jak wygląda ta procedura, i ile zajmuje czasu.
Gdzieś wyczytałem że mając D-nummer ( który nota bene wyrabia się mając prace? ) trwa to od 4 do 6 dni. A czas wyrobienia D-nummeru lub jakas alternatywa?
No i może ewentualnie da się na kogoś w sensie kogoś kto jakoś poręczy gdzieś wyczytałem że się da ( no bo ojciec już 4 lata w Oslo )
Bardzo proszę o pomoc jak ktoś jest obcykany jakby to najszybciej zrobić.
Będę bardzo ale to bardzo wdzięczny
Pozdrowionka!


...dopytaj łojca
..czy nie będziesz aby
..podwykonawcą ...podwykonawcy!
...bo to coraz bardziej popularne tutaj
...no i sprawdz podwykonawce w rejestrze oraz Urzedzie Skarbowym tutaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
imqba napisał:
Witam serdecznie,
otrzymałem możliwość pracy w Norwegii ( Oslo ) jeszcze przed planowanym przylotem ( planowałem na marzec ). Jedynym warunkiem jest założenie firmy jednoosobowej w jak najkrótszym czasie.
Bardzo proszę o informację jak wygląda ta procedura, i ile zajmuje czasu.
Gdzieś wyczytałem że mając D-nummer ( który nota bene wyrabia się mając prace? ) trwa to od 4 do 6 dni. A czas wyrobienia D-nummeru lub jakas alternatywa?
No i może ewentualnie da się na kogoś w sensie kogoś kto jakoś poręczy gdzieś wyczytałem że się da ( no bo ojciec już 4 lata w Oslo )
Bardzo proszę o pomoc jak ktoś jest obcykany jakby to najszybciej zrobić.
Będę bardzo ale to bardzo wdzięczny
Pozdrowionka!

Jeżeli do tej pory nigdy nie byłeś za granicą, a tym bardziej w Norwegi, i będzie to twoja pierwsza praca na "własny rachunek"
To ja osobiście, odradzam taką formę zatrudnienia, a już zwłaszcza jak to wymusza " pseudo polski pracodawca".
Niemniej, założenie firmy jednoosobowej w Norwegi, trwa tyle czasu, ile zajmie tobie wypełnienie odpowiednich dokumentów na norweskiej stronie rejestracyjnej.
Jedni piszą iż jest to 15 minut inni podają, że zajęło im to pół godziny, ponieważ musieli sobie wszystko tłumaczyć na internetowym translatorze polsko-norweskim.
Tylko pamiętaj jedno, nie sztuka jest założenie firmy, tylko sztuka jest nie wtopić w to swojej kasy i po miesiącu/dwóch iść z torbami pod kościół, ponieważ szefuncio nie wpłacił kasy na konto, chociaż fakturę dawno temu wystawił.
Co do -D- numeru to zakładając firmę jednoosobową ten numer dostaje się z marszu o ile wcześniej tego numeru się niema.
Gorzej jest niestety z założeniem konta bankowego, ponieważ samo założenie firmy, nie jest wystarczające dzisiaj do założenia konta. A szefuncio będzie gadał, że nie może przelać forsy na konto i dlatego płaci tobie pod stołem, czyli na dziko, jednak fakturę wystawia legalnie.
Dużo już szefunciów, puściło z torbami na grube dziesiątki tysięcy koron, takich właśnie, samo zatrudnionych, nie mających bladego pojęcia o norweskim biznesie i przekrętach jakie się robi na takich napalonych jak ty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

()
Stały Bywalec
Jeszcze jedno:
- by założyć firmę, trzeba mieć podany adres tak firmy jak i do korespondencji.
Masz już taki, czy jak zwykle będzie to adres "szefuncia",
- Masz już gdzie mieszkać, czy jak zwykle "szefuncio" ci to załatwi u siebie w piwnicy lub na strychu.
Dwie sprawy, które zamykają to co pisałem wyżej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
imqba napisał:
Witam serdecznie,
otrzymałem możliwość pracy w Norwegii ( Oslo ) jeszcze przed planowanym przylotem ( planowałem na marzec ). Jedynym warunkiem jest założenie firmy jednoosobowej w jak najkrótszym czasie.
Bardzo proszę o informację jak wygląda ta procedura, i ile zajmuje czasu.
Gdzieś wyczytałem że mając D-nummer ( który nota bene wyrabia się mając prace? ) trwa to od 4 do 6 dni. A czas wyrobienia D-nummeru lub jakas alternatywa?
No i może ewentualnie da się na kogoś w sensie kogoś kto jakoś poręczy gdzieś wyczytałem że się da ( no bo ojciec już 4 lata w Oslo )
Bardzo proszę o pomoc jak ktoś jest obcykany jakby to najszybciej zrobić.
Będę bardzo ale to bardzo wdzięczny
Pozdrowionka!


Najlepiej będzie jak podpytasz u specjalistów Tutaj znajdziesz kontakt: www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/bi.../page1.html?order=dn
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok